Connect with Us

Spektakël i Atletiko Madridit, bën përmbysjen e çmendur në minutën e 90

La Liga

Spektakël i Atletiko Madridit, bën përmbysjen e çmendur në minutën e 90

Publikuar

-

Atletiko Madrid është rikthyer tek fitorja në kampionat duke mundur 1-2 në transfertë Getafen.

Vendasit kaluan të parët në avantazh me Mitroviç në fundin e pjesës së parë, por për Atletikon mendoi Suarez. Sulmuesi uruguaian u bë i gjallë më në fund në La Liga duke u rikthyer të jetë protagonist.

Suarez shënoi golin e barazimit në minutën e 78-të, ndërsa në të 90-të shënoi dhe të dytin personal dhe golin e fitores për Atletikon.

Një 3 pikësh mjaft i vlefshëm për Atletikon që e ngjit në vendin e parë në kuotën e 14 pikëve.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

La Liga

Real Madrid dhe Atletico marrin lajmin e mirë, u shtyhen ndeshjet e LaLiga

Publikuar

-

Nga

Shtyhen dy ndeshje të LaLiga, pasi CAS i dha të drejtë FIFA-s për zgjatjen e pushimit ndërkombëtar. Spanjollët kishin dalë kundër, por janë dorëzuar në fund.

Në këto kushte LaLiga i kërkoi Këshillit të Lartë të Sporteve (CSD) të shtynte dy ndeshjet e javës së nëntë të kampionatit.

Bëhet fjalë për duelet Real Madrid-Athletic Bilbao dhe Granada-Atletico Madrid, që ishin programuar të luheshin në fundjavë.Reali dhe Atletico kanë lojtarë në kombëtaret e Amerikës Latinë, që kanë ndeshje deri më 15 tetor, ndërkohë që spanjollët kanë në program edhe ndeshje të Champions League më 19 tetor.

Ditët në vijim Laliga do të vendosë për datat dhe oraret e reja për dy duelet e shtyra.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Klubi i La Ligës “djeg” parashikimet, shkarkon trajnerin pas 8 ndeshjesh pa fitore

Publikuar

-

Nga

Starti tejet i dobët i kampionatit ka bërë që drejtuesit e Levantes të reflektojnë dhe të shkarkojnë trajnerin Paco Lopez, i cili është në krye të pankinës që prej vitit 2018.

Trajneri 54-vjeçar ka bërë mjaft mirë në sezonet paraardhëse, megjithatë këtë aktualin e nisi me katër barazime dhe po kaq humbje, teksa nuk ka arritur të fitojë asnjë nga 8 ndeshjet e para të kampionatit.Humbja e fundit e Levantes u regjistrua të shtunën në transfertën ndaj Mallorcës, teksa Lopes e lë klubin valencian në vendin e parafundit të renditjes dhe në orët e ardhshme pritet të mësohet edhe emri i trajnerit të ri që do të drejtojë skuadrën.

Shkarkimi i 54-vjeçarit spanjoll ishte disi i befasishëm dhe ka “djegur” parashikimet, që listonin si favorit holandezin e Barcelonës, si trajnerin e radhës që do të shkarkohej në La Liga.

LEXO TE PLOTE

La Liga

“Ishte mushkëri”, mediat spanjolle lavërojnë Keidi Baren pas fitores me Realin

Publikuar

-

Nga

Ndeshja e Keidi Bares ndaj Real Madrid ka qenë për t’u vënë kornizë dhe këtë e thonë edhe mediat sportive ne Spanjë, të cilat kanë vlerësuar kontributin e jashtëzakonshëm të mesfushorit shqiptar në sfidën që Espanjol fitoi me shifrat 2-1.

Bare ishte ai që dha pasimin për golin e dytë të shënuar nga Vidal, por sipas mediave spanjolle, kontributi i tij më i madh ishte ai që bëri duke vrapuar kudo e frenuar aksionet e rrezikshme të madrilenëve.

“Mushkëria. Luftoi me të gjithë dhe me gjithçka, duke dhënë shpirtin, duke ndihmuar në mbrojtje dhe pas shpinës së Darder e Melenendo. Shpërthyes”, shkruante “Mundo Deportivo” në vlerësimet për sfidën e kësaj të diele.“Tregoi edhe një herë se është i pandalshëm. Përshkroi gjithë mesin e fushës dhe ishte i vëmendshëm ndaj pjesës më të madhe të aksioneve për të mbuluar zonat dhe për të bërë trysni. E mbylli ndeshjen i stërlodhur dhe me ngërçe”, shkruante “AS:” në vlerësimet për lojtarët.

Ndërsa “El Desmarque” i vendosi atij notën 7 për atë që dhuroi në fushë. “Vodhi disa herë topin nga kundërshtarët, i ndaloi Benzema që të hynte në lojë në zonën e gjysmësulmuesit dhe përveç kësaj, krijoi disa aksione sulmuese “, shkruante portali i njohur.

LEXO TE PLOTE