Connect with Us

Reciprociteti për targat/ Rama mesazh Vuçiçit

Aktualitet

Reciprociteti për targat/ Rama mesazh Vuçiçit

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas situatës së krijuar mes Kosovës e Serbisë, me vendosjen e reciprocitetit për targat.

Rama i ka dhënë të drejtë Kosovës dhe një mezazh Serbisë për bashkëpunim. Kryeministri ka sugjeruar që të shmanget bumerangu i ngrirjes së konfliktit.

“Kosova e ngre problemin me plot të drejtë. Tani që problemi të zgjidhet dhe reciprociteti i targave të garantohet duhet shmangur bumerangu i ngrirjes së konfliktit në këtë pikë (siç ndodhi me tarifën 100%). Duhet që Kosova të dialogojë, Serbia të bashkëpunojë, BE të ndërmjetësojë”, shkruan Rama në rrjetet sociale./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kosova & Rajoni

Sulmi me armë në Jarinje/ Ndërpritet përkohësisht qarkullimi Kosovë-Serbi

Publikuar

-

Nga

cna lajme

Pas sulmit me armë, të ndodhur mbrëmjen e sotme rreth orës 19:00 në Jarinje, është ndërprerë përkohësisht qarkullimi Kosovë-Serbi.

Sipas mediave në Kosovë, përveç dëmeve në objekt nuk ka të lënduar në njerëz, ndërsa nuk dihet autori dhe motivi i këtij sulmi.KP në Jarinë bën të ditur se policia ka dalë në vendngjarje dhe është duke zhvilluar hetimet, ndërsa komunikacioni është ndërprerë në drejtimin Kosovë-Serbi dhe anasjelltas derisa policia të përfundojë punën.

LEXO EDHE:  “Hapja e kazinove rikthen skenën e krimit”/ Teliti zbulon kërkesat e miqve të Ramës: Po qarkullojnë para të pista

LEXO EDHE:  “Hapja e kazinove rikthen skenën e krimit”/ Teliti zbulon kërkesat e miqve të Ramës: Po qarkullojnë para të pista

I kontaktuar më herët rreth këtij rasti, zëdhënësi i policisë për rajonin e veriut, Branisllav Radoviq, ka thënë se nuk ka një informacion të tillë dhe sapo të marrë ndonjë raport zyrtar, do të përgjigjet./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Lëkundjet e tërmetit/ Frikë e panik në Lezhë

Publikuar

-

Nga

Lëkundjet e tërmetit të ndodhur pak minuta më parë kanë shkaktuar frikë dhe panik tek banorët në Lezhë.

Lëkundjet kanë qenë të forta ndërkohë që shumë banorë kanë dalë në rrugë. Lëkundjet janë ndierë të forta edhe në Tiranë, Durrës Elbasan dhe Shkodër.

Sipas EMSC njofton se epiqendra e tërmetit ka qenë 6 km largësi nga qyteti i Lezhës, ndërsa thellësia e saj ka qenë 10 kilometra./ CNA.alLEXO EDHE:  Alfre Cako ngre dyshimet/ Rama nuk bëri vaksinën, s'është budalla

E fundit/ Tërmeti lëkund Shqipërinë perëndimore

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

E fundit/ Tërmeti lëkund Shqipërinë perëndimore

Publikuar

-

Nga

Një tjetër tërmet godet Greqinë/ Ja ku ishte epiqendra

Lëkundje të forta tërmeti janë rikthyer në Shqipëri. Sipas të dhënave të para raportohet se epiqendra ka qenë afer Lezhës dhe forca goditëse ka qenë deri në 4.8 ballë të shkallës rihter.

Lëkundjet janë ndjerë dhe  në Elbasan, Tiranë, Durrës etj.EMSC njofton se epiqendra e tërmetit ka qenë 6 km largësi nga qyteti i Lezhës, ndërsa thellësia e saj ka qenë 2 kilometra./ CNA.al

LEXO TE PLOTE