Connect with Us

Fieri i “thyen turinjtë” Bashës/ Berisha: T’i tregojmë vendin, sot është koha për mision

Politikë

Fieri i “thyen turinjtë” Bashës/ Berisha: T’i tregojmë vendin, sot është koha për mision

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Ish-kryeministri Sali Berisha gjatë takimit të sotëm me demokratët në Fier, ka vijuar akuzat e forta në drejtim të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Para mijëra simpatizantëve demokratë në Fier, Berisha ka deklaruar se sot është koha për mision, si në vitin ’91, për të çuar PD-në, drejt fitores.

A jeni për tu shkelmuar apo do ti tregoni vendin kryetarit?

A jeni ju anti-amerikanë apo është kryetari një peng sharlatan që kërkon t’iu imponojë vendime anti demokratike anti shqiptare”-iu drejtua Berisha, demokratëve.

LEXO EDHE:  Basha i çon “selam” oligarkëve me këshilltarin të tij mizerabël

Më tej, ai sfidoi publikisht Lulzim Bashën, ndërsa tha se “Pse nuk vjen kryetari të arsyetojë, sic arsyetojmë së bashku.  

I thërret kryesitë në Tiranë.

Po pse nuk shkon në rrethe. Duhet të shkosh ti në rrethe e të takohesh me ta.

Ju ftoj të bëhemi misionarë si në 91, të ngremë opozitën e goditur shumë rëndë nga pengmarrjet dhe pabesitë, të shkojmë të sigurtë drejt fitores drejt të ardhmes”./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Pazari Rama-Basha/ Kryeministri e pranon hapur

Publikuar

-

Nga

cna lajme aktuale

Kryeministri Edi Rama është pyetur nga gazetarët, nëse ka një pazar mes tij dhe kryetarit të PD-së Lulzim Basha.

Gjithashtu ai është pyetur edhe për ofertën që i ka bërë Bashës për bashkëqeverisje.

Në asnjërën nga pyetjet Rama nuk ka dhënë një përgjigje konkrete, por në një formë mesazhi të koduar.Ai ka pohuar se ka marrë vota edhe nga demokratët për këtë mandat, duke mos shuar kështu dyshimet për pazare me Bashën.

PS është në një proçes reflektimi. Dhe reflektimi na ka ndihmuar të përmbushim ato që kërkon publiku. Nëpërmjet këtij reflektimi kemi kuptuar se duhet të zgjedhim mënyrën e duhur për ti shërbyer popullit. Ne nuk harrojmë se në qeveri ne nuk kanë kanë sjellë votat e anëtarëve të PS por shumica e qytetarëve. Për ata duam të thyejmë barierat që koha vendos. Ne duam që qytetarët të ndihen mirë. Jo se ne bëjmë çdo gjë mirë por të paktën përpiqemi”, ka thënë Rama./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Plas në PS/ Rama u tregon vijën e kuqe socialistëve

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Kryeministri Edi Rama pas mbledhjes së kryesisë së PS, ka dhënë një deklaratë për mediat, ku ka thënë se ndodhen në një proces transformimi si parti.

Jemi në një proçes transformimi dhe hapje të PS. Është një gjë, shumë e rëndesishmë që dua të ndaj me gjithë publikun, familjen tonë politike dhe të gjithë qytetarët.

Është që një vije e kuqe e vendosur në mesin e partisë dhe do të thellohet në vijimësi”, ka thënë Rama, duke u ndaluar tek punësimet që bëhen me baza partiake apo me të njohur.

LEXO EDHE:  Sulmi ndaj Bindjes Demokratike/ Basha del “blof”

LEXO EDHE:  Katër faktet që tregojnë sondazhetSipas Ramës drejtoritë nuk janë pronë e PS por e qytetarëve.

Kjo nuk është propagandë por vija ndarëse që do sjellë cilësi dhe qasje të administratës publike me qytetarët. Kemi garantuar që proceset e rekrutimeve realizohen përmes konkurseve. Këto janë proçese me integritet dhe shumë njerëz kanë arritur të marrin atë që ju takon. Për këtë do angazhohemi të gjithë”, është shprehur më tej Rama./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rama mbledh kryesinë e PS

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Kryeministri Edi Rama, ka thërritur kryesinë e Partisë Socialiste që në orën 8.00 të mëngjesit të sotëm.

Nuk dihet ende arsyeja e kësaj mbledhjeje, pasi nuk ka një agjendë zyrtare të publikuar nga PS.Ndërkohë raportohet  se pas mbledhjes së Kryesisë, Kryeministri Rama do të niset për një vizitë në Turqi./CNA.al

LEXO TE PLOTE