Connect with Us

Strazimiri: Berisha influencon njerëzit e ndershëm në vend

Sociale

Strazimiri: Berisha influencon njerëzit e ndershëm në vend

Publikuar

-

Ish-deputeti i PD-së Gent Strazimiri, ka komentuar vendimin e Bashës për të përjashtuar Berishën nga Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike.

I ftuar në Syri tv, Strazimiri thekson se PD në kohën e Berishës ka pasur demokraci të brendshme, duke shtuar se Sali Berisha ende sot influencon njerëzit e ndershëm në vend.

“PD ka pasur demokraci të brendshme. Sali Berisha influencon edhe sot njerëzit e ndershëm në Shqipëri. PD duhet të mos heqë dorë mbi vlerat që është themeluar. Ne jemi këtu për të bërë kauza, për të mbrojtur të gjallët dhe për të përfaqësuar të vdekurit.

Lulzim Basha sot nuk është i lirë, pas këtij vendimi, nuk është aspak i lirë. Berisha ka respektuar statutin e Partisë Demokratike. Kryetari në PD nuk ka fuqi që të përjashtojë askënd”, deklaroi Strazimiri./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Sociale

Foto-Korça zgjohet në bardhësi/ Nisin reshjet e para të borës

Publikuar

-

Nga

Qarku i Korçës është zgjuar mëngjesin e sotëm, i veshur me vellon e bardhë të borës.

Temperaturat në Juglindje kanë rënë në nivelet 3°C.

Reshje bore, raportohet se  ka pasur edhe  në Malin e Gramozit në Kolonjë, në Mokër të Pogradecit, në fshatin Panarit dhe Shtyllë, Dardhë e Voskopojë.Nuk raportohen probleme me qarkullimin, pasi reshjet e borës kanë qenë të lehta.

LEXO EDHE:  Dorëheqja e Tahirit/ Berisha: Mandati i tij është plumbi në zarf për Ramën

LEXO EDHE:  Vettingu në politikë/ Basha zbulon pesë pikat e propozimit të tij

Por, drejtuesit e automjeteve paralajmërohen që të mos lëvizin pa zinxhirë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Reshje intensive në jug dhe dëborë në lartësitë mbi 1000 m/ Njihuni me parashikimin e motit për sot

Publikuar

-

Nga

cna lajme sociale

Territori Shqiptar do të jetë në dominimin një sistem i dendur vranësirash, i cili do të gjeneroj reshje të kosiderueshme.

Zonat Veriore dhe Qëndrore do të jenë me reshje me intensitet të ulët dhe mesatar. Ndërsa në zonat Jugore reshjet do të jenë edhe me intensitet të lartë. Ky sistem vranësirash pritet të sjelli reshje dëbore në zonat malore Verilindore dhe Lindore.

LEXO EDHE:  “Nuk po presim asnjë sekondë”/ Basha kërcënon hapur Ramën

LEXO EDHE:  Kallëzimi ndaj kryebashkiakut/ Basha: Sulm nga një kryeministër hakmarrësSipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen ndjeshëm në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 1°C deri në 19°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 65 km/h nga drejtimi VeriLindor duke sjell në det dallgëzim mbi 5 ballë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Shi dhe borë/ Bien ndjeshëm temperaturat

Publikuar

-

Nga

cna lajme sociale

Vendi ynë në pjesën do të jenë me kthjellime dhe vranësira të cilat më të dukshme do të jenë në zonat Jugore. Parashikohet që në pjesën e dytë sjell shtim të vranësirave duke rrezikuar reshje shiu në të gjithë vendin, më problematike situata paraqitet në zonat Jugore.

Në ndikimin e vranesirave dhe shirave mbetemi edhe gjatë natës. Në zona të thella malore do të ketë reshje të pakta dëbore.

LEXO EDHE:  Basha takim me Ministrin e jashtëm grek/ Anulimi i ligjit të luftës, çështje e rëndësishme

LEXO EDHE:  Vettingu në politikë/ Basha zbulon pesë pikat e propozimit të tijSipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen mëngjes, por rriten lehte në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 23°C.

Era do të fryjë e lehtë gjate dites me shpejtësi 25 km/h, por forcohet natën duke arritur deri ne 60 km/h nga drejtimi Verilindor duke sjell në det dallgëzim të lartë./CNA.al

LEXO TE PLOTE