Connect with Us

Po mendoni të ndryshoni garderobën tuaj?/ Eventi “Emmy Awards” sapo ju dha një ide

Fashion

Po mendoni të ndryshoni garderobën tuaj?/ Eventi “Emmy Awards” sapo ju dha një ide

Publikuar

-

Eventi “Emmy Awards” 2021 u përfol më së shumti për fustanet dhe kostumet e mahnitshme me të cilat u paraqitën yjet e Hollywood-it.

Por kishte një detaj që na shumë në sy. Rripat. Rripa të theksuara pas belit me ngjyra të ndryshme i pamë tek shumica e artistëve gjatë gjithë eventit.

cna lajm show

Ne fakt nuk kanë faj sepse një detaj i tillë të ndihmon te dukesh më elegante dhe  e kuruar.

Prandaj dhe ne kemi nje lajm të mirë. Këtë truk mund ta “vidhni edhe ju. Keshtuqë ju sugjerojme te beni një ndryshim të vogël në garderobën tuaj.

LEXO EDHE:  Vrasja e Azem Hajdarit/ Artan Hoxha: Ja pse Berisha vendosi të flasë tani

Por si fillim, hidhini një sy rripave më të mirë të natës:

  1. Beanie Feldstein

Me një brez metalik ngjyrë rozë, jo shume të ekzagjeruar, aktorja ka shtuar shkelqimin në fustanin e saj.

cna lajm show

  1. Yara Shahidi

Një futan “Dior” i cili duket edhe më elegant nga rripi i thjeshtë ngjyrë jeshil.

cna lajm show

  1. Amy Poehler

Rripi në xhaketë, nje truk seksi që të gjitha ju mund ta provoni.

cna lajm show

  1. Keri Russell

Me një fustan “të zhytur” me rruaza dhe shkelqim, edhe rripi i Russell dalloi në pamjen e saj./CNA.al

cna lajm show

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Fashion

Të thjeshta dhe praktike/ Kombinimet që do na duhet patjetër gjatë këtij sezoni

Publikuar

-

Nga

Të gjithë ne duam të dukemi bukur. Por njëkohësisht duam të dukemi komodë. Bukuria dhe komoditeti mund të dukën larg njëri-tjetrit por është e mundur të dukëmi bukur dhe njëkohësisht të ndihemi shumë rrehat.

Më poshtë do të shihni disa kombinime që duhët ti provoni të gjithë sepse janë shumë praktike dhe të thjeshta.

1.Një xhup i fryrë “puffer” dhe një kostum sportiv është kombinimi i momentit i cili ishte gjithashtu edhe vjet shumë në trend!

2.Vendosni një pallto mbi çfarëdo lloj veshje dhe ja ku krijuat një pamje klasike, pavarësisht se çfarë këni veshur poshte

LEXO EDHE:  Shtypi i ditës, 14 tetor 2018

LEXO EDHE:  Blogeret më të pazakonta të modës që keni parë ndonjëherë 3.Të apasionuarave pas modës, nuk mund t’ju ketë shpëtuar kombinimi: Fund + pulovër.

4.Një veshje “me disa shtresa”, do të thotë praktikisht “të vishemi trashë”, por me stil. Palltot maxi, pulovrat me thurje, këmishat etj, janë disa nga elementet për një veshje të tillë.

4.Gjasat janë që ju të keni një palë xhinse “skinny” në garderobën tuaj. Me një pallto të ngjashme, ju ndryshoni tërësisht veshjen tuaj. Këshillë: një palë xhinse të gushta duhet patjeter ti keni në garderobën tuaj.

LEXO TE PLOTE

Fashion

Do të jeni në qendër të vëmendjes/ 5 kombinime të guximshme ngjyrash

Publikuar

-

Nga

cna lajm show

Dëshironi të jeni në qendër të vëmendjes. Atëhere ne po ju japim disa sugjerime si të kombinomi ngjyrat e veshjeve tuaja për të marrë vëmendje maksimale.

E kuqe

Nëse vishni rroba me ngjyrë të kuqe, bëhuni gati të jeni automatikisht në qendër të vëmendjes. Fakt- kjo ngjyrë është për njerëzit me vetëbesim. Një kombinim i zi dhe i kuq është një klasik i vërtetë dhe ikonë. Zgjidhni rroba që tregojnë ngjyra të mëdha. Për shembull, kombinoni një fustan bardh e zi me geta të zeza dhe një pallto të kuqe. Do dukeni e mahnitshme

Pastel

Duken si ngjyra neutral por prap mos nguroni të kombinoni nuancat pastel: është koha e tyre këtë vit në të qenurit trend.E bardhë

E bardha është një ngjyrë e kollajtë për tu kombinuar sepse kombinohet mirë me të gjitha ngjyrat e tjera. Pr përsëri kini parasysh, duket veçanërisht e bukur me blu, të kuqe dhe të zezë. Për një veshje të rastësishme, vini re kombinimin e bukur të së bardhës me bezhë ose kafe. Këto ngjyra të rezervuara do të duken të shkëlqyera nëse ju keni një takim biznesi.

LEXO EDHE:  Pipero tregon ngjarjen e frikshme/ Një pacient më shkruajti letër amaneti, dëshironte të vetëvritej

LEXO EDHE:  Blogeret më të pazakonta të modës që keni parë ndonjëherë 

Xhinset

Mos ngurroni të kombinoni gjërat xhins çfarëdolloj modeli që ato të kënë dhe me çfarëdo ngjyrë që ju doni. Për shembull, vishni një këmishë të lehtë dhe xhinse blu të errët.

Mustardë

Një nga ngjyrat më të guximshme e cila kombinohet në mënyrë perfekte me kafe, çokollatë, druri, bezhë dhe të verdhë. Gjithashtu, për të krijuar një pamje klasike, mund ta kombinoni me ngjyrat bazike si e bardha dhe e zeza./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Fashion

Të guximshme dhe praktike/ Njihuni me trendet që do na shoqërojnë këtë sezon

Publikuar

-

Nga

cna lajm fashion

Ka disa modele veshjesh që sygjerojnë gjigandët e modës të cilat duhet t’i kemi në garderobën tonë.

Nga detajet sportive deri tek kombinimet me ngjyra të forta, duhet të kemi parasysh që për evente të ndryshme kemi nevojë per rroba të  ndryshme.

Shtëpitë më të mëdha të modës kanë siç janë: Valentino, Fendi, Burberry, Gucci, Dior e shumë të tjerë kanë prezantuar koleksionet e veshjeve me praktike dhe te guximshme duke ofruar zgjedhje dhe kombinime për të gjithë adhuruesit e modës.

Ngjyrat e ndezura neon

Veshjet me ngjyra neon fillimisht u prezantuan në vitet e 80-ta por siç duket edhe këtë sezon kjo ngjyrë do të rikthehet në veshjet tona. Ngjyra të ndezura si e verdhë, portokalli dhe e gjelbër janë disa nga ngjyrat që sugjerohet të vëshim. Mund të jenë pjesë e kostumeve sportive ose xhaketave.

LEXO EDHE:  Foto/ Aksesorët më të çuditshëm të modës

LEXO EDHE:  Elegante si MarshVeshjet shumë-ngjyrëshe

Ka disa vite që kombinimet një ngjyrëshe nuk janë në modë. Veshjet me shumë ngjyra dhe me materiale e figura të ndryshme karakterizojnë edhe këtë verë.

Materiali lëkurë

Veshjet nga lëkura gjithmonë ripërsëriten dhe nuk largohen asnjëherë nga moda. Këto veshje ofrojnë komoditet dhe këtë vit në koleksionet e shumë shtëpive të modës janë prezantuar veshja nga lëkura e hollë që mund të jenë të përshtatshme edhe gjatë mbrëmjeve në verë.

Veshjet sportive

Veshjet sportive, praktike paraqesin modën e rrugës dhe janë kthyer në një trend, sidomos nga adoleshentët të cilët kombinojnë veshjet sportive edhe në jetën e përditshme. Atletet, maicat e mëdha dhe çorapet e gjata janë trendet edhe të kësaj vere./CNA.al

LEXO TE PLOTE