Connect with Us

Plagosja me armë zjarri në Qafë-Kashar/ Zbardhet ngjarja, shpallen në kërkim tre autorët

Kronika

Plagosja me armë zjarri në Qafë-Kashar/ Zbardhet ngjarja, shpallen në kërkim tre autorët

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Janë identifikuar tre autorët e plagosjes me armë zjarri që ndodhi pak ditë më parë në Qafë-Kashar.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 6, nën drejtimin e Prokurorisë, në vijim të punës për zbardhjen dhe dokumentimin e ngjarjes së ndodhur më datë 17.09.2021, rreth orës 00:05, në Qafë Kashar, bazuar në provat e grumbulluara, bënë të mundur identifikimin dhe shpalljen në kërkim të autorëve të dyshuar të ngjarjes, shtetasit:

L., 23 vjeç, B. A., 27 vjeç dhe A. C., 26 vjeç.

LEXO EDHE:  Shpërthimi i transformatorit/ Policia nxjerr detaje të reja

Nga veprimet hetimore ka rezultuar se si pasojë e konfliktit, i cili ka agravuar deri në përdorimin e armës nga njëri prej shtetasve të lartpërmendur është plagosur me armë zjarri shtetasi R. S., 21 vjeç, i cili ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën. Nuk ka persona të tjerë të dëmtuar nga përdorimi i armës së zjarrit.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të metejshme.’- njofton policia./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

Operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të arrestuar

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Më datë 20.10.2021, Drejtoria e Hetimit në Shërbimin për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat, në funksion të Procedimit Penal nr. 251/2020, në bashkëpunim me Prokurorinë e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, ekzekutoi vendimin Gjykatës së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Nr. 82, datë 17.10.2020, për punonjësit e policisë si më poshtë vijon:

1. Inspektor Zamir  Mehaj, 48 vjeç, punonjës policie pranë Komisariatit të Policisë Pukë, i dyshuar për kryerje të veprës penale të “Shpërdorimit të detyrës”, me masën e sigurimit personal me efekt shtrëngues “detyrim për t’u paraqitur në policinë gjyqësore”.

2. Inspektor Alfred  Ndoi, 32 vjeç, punonjës policie pranë Komisariatit të Policisë Pukë, i dyshuar për kryerje të veprës penale të “Shpërdorimit të detyrës”, me masën e sigurimit personal me efekt shtrëngues “detyrim për t’u paraqitur në policinë gjyqësore”.

3. Inspektor Fatmir Aliaj, 50 vjeç, punonjës policie pranë Komisariatit të Policisë Pukë, i dyshuar për kryerje të veprës penale të “Shpërdorimit të detyrës”, me masën e sigurimit personal me efekt shtrëngues “detyrim për t’u paraqitur në policinë gjyqësore”.

4. Inspektor Petrit Florini, 49 vjeç, punonjës policie pranë Komisariatit të Policisë Pukë, i dyshuar për kryerje të veprës penale të “Shpërdorimit të detyrës”, me masën e sigurimit personal me efekt shtrëngues “detyrim për t’u paraqitur në policinë gjyqësore”.
Gjithashtu, në zbatim të këtij vendimi u ekzektua masa e sigurimit personal me efekt shtrëngues “Arrest me burg” dhe për arsye të mosgjetjes në banesë, u bë shpalja në kërkim kombëtar për:

LEXO EDHE:  Aksioni për energjinë, policia publikon të dhënat për këtë javë

LEXO EDHE:  Sherr me sende të forta mes të miturve në Tiranë/ Dy të plagosur5. N/Komisar Kastriot Bicuka, 29 vjeç, me detyrë oficer i policisë gjyqësore pranë Komisariatit të Policisë Pukë, i dyshuar për favorizim të “Kultivimit të bimëve narkotike” kryer në kuadër të grupit të strukturuar kriminal.

Gjithashtu në funksion të këtij procedimi, në zbatim të vendimit të Prokurorisë SPAK, nr. 400, datë 18.10.2021, janë kryer dhe një sërë veprimesh të tjera proceduriale hetimore në DVP Lezhë, Komisariatin e Policisë Mirditë dhe Komisariatin e Policisë Pukë, ku për pasojë subjekteve të hetimit u janë sekuestruar telefonat celularë, të cilët do i nënshtrohen ekspertimeve kompjuterike.

Hetimet vazhdojnë.

SHÇBA mbetet e përkushtuar në misionin e saj për garantimin e zbatimit të ligjit dhe fton qytetarët të denoncojnë çdo rast të abuzimit apo shkeljes së ligjit nga ana e punonjësve të Policisë së Shtetit duke telefonuar në numrin e gjelbër 0800 90 90.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Kontrabandë ilaçesh nëpërmjet Portit/ Prangosen dy doganierë në Durrës

Publikuar

-

Nga

Policia ka vënë në pranga 2 doganierë të Portit Durrës, të akuzuar për shpërdorim detyre. Dy doganierët raportohet se nuk kanë kryer kontroll të imtësishëm të një mjeti ku u gjetën ilaçe kontrabandë.

Në pranga janë vënë edhe dy autorët, të cilët po transportonin medikamente mjekësore dhe sende të tjera të paligjshme, pa dokumentacionin përkatës.  Në kuadër të operacionit janë sekuestuar një sasi medikamentesh, kamera sigurie dhe Rapid Test Antigen.

LEXO EDHE:  Sherr me sende të forta mes të miturve në Tiranë/ Dy të plagosur

LEXO EDHE:  Fluturimi i Ryanair-it devijon në Berlin për shkak të “kërcënimit potencial”Policia bën me dije se janë arrestuar A. T., 58 vjeç dhe E. Sh., 52 vjeç, me detyrë doganier, të dy banues në Durrës, si edhe shtetasit G. K., 35 vjeç, banues në Kukës dhe B. Ll., 57 vjeç, lindur në Kosovë dhe banues në Londër.  Ilaçet kontrabandë u gjetën brenda një mjeti tip “Mercedes Benz”, në lagjen nr.13, Durrës./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Biznesmeni rrahu kryebashkiakun socialist/ Zbardhen detaje nga konflikti në Vlorë

Publikuar

-

Nga

cna lajme aktualitet

Policia ka raportuar sot se kryetari i Bashkisë Selenicë është dhunuar nga një 57 vjeçar, i cili tashmë është arrestuar.

Sipas policisë, gjithçka ka ndodhur për shkak të detyrës, por ndërkohë kanë dalë në dritë detaje të reja.

Raportohet se Binaj është dhunuar nga një  biznesmen, i identifikuar si P.B që merret me transportin e  udhëtarëve në Vlorë.

LEXO EDHE:  Shpërthimi i transformatorit/ Policia nxjerr detaje të reja

LEXO EDHE:  Qarkullonin pa arsye apo emergjencë/ Policia bën kërdinë me gjoba për qytetarëtShkak mësohet të jetë bërë konflikti për linjën e trasnportit të udhëtarëve në Vlorë dhe konkretisht për linjën e furgonave Vlorë-Sevaster.

Bashkia ia ka dhënë të drejtën për këtë linjë një kompanie e tjetër dhe pas kësaj biznesmeni ka shkuar për t’u sqaruar me kryebashkiakun dhe ka përfunduar duke e rrahur. Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Vlorës./CNA.al

LEXO TE PLOTE