LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“80 % e anëtarësisë mbështesin Berishën”/ Noka: Basha tallet me veten kur deklaron fitore

20 Shtator 2021, 19:45, Politikë CNA
“80 % e anëtarësisë mbështesin Berishën”/

Deputeti i PD, Flamur Noka  ka komentuar vendimin e Bashës për të përjashtuar ish liderin Sali Berisha nga Grupi Paralamentar dhe pasojat që kja ka në parti.

I ftuar në ?5 pyetje nga Babaramo? , ai tha se ky vendim i shërben vetëm Ramës dhe se 80 % e anëtarësisë së PD është pro Berishës dhe se Bashën nuk e votojnë më.

?Ky vendim shkatërron PD, nuk ke dashur t?ia dish fare, ke ruajtur veten tende vetëm për PD nuk është ky vendim. Ky është vendim i pushtetarit për të ruajtur karrigen e pushtetit, ndërsa shtetari kur vjen puna te vendimet që shkatërrojnë partinë e tij nuk marrin vendime të tilla. Edhe kur vjen puna te aleati strategjik, ti mor zotëri duhet të vesh spektra me ngjyra në komunikimin dhe marrëdhënie jo vetëm bardh dhe zi. Ai le të thotë se nuk mund ta marrë dot këtë vendim pasi t?i shkatërron partinë tonë.

Nuk po përjashtohet Flamur Noka një deputet sado kontribut të ketë, por u përjashtua historia dhe suksesi i partisë demokratike pasi vetëm në drejtimin e Berishës ka pasur partia.Ne shpallim fitore kur humbim nga zgjedhja në zgjedhje, por kjo nuk është fitore tallemi me veten. Pas këtij vendimi nuk të vjen kush më prapa as mua as ty dhe asnjë njeri. 80 % e anëtarëve janë mbështetës të Berishës dhe ty të kanë votuar vetëm se u bëri thirrje Berisha se nuk do të kishin votuar me ty pas dy humbjesh, ti përfaqëson pakicën me këtë vendim që ke marrë. Vendimi që ka marrë Basha ai shërben vetëm Ramës askujt tjetër. ?, tha Noka./CNA.al

Lajmet e fundit nga