Connect with Us

Mblidhet Asambleja Kombëtare e LRE?/ Galdini: Jemi e vetmja parti e lirë, e pa kapur nga regjimi

Politikë

Mblidhet Asambleja Kombëtare e LRE?/ Galdini: Jemi e vetmja parti e lirë, e pa kapur nga regjimi

Publikuar

-

cna lajem politike

Ditën e sotme u mblodh Asambleja Kombëtare e LRE, e drejtuar nga Arian Galdini.

LRE – Lëvizja e Re është partia e vetme e re që mori pjesë në zgjedhjet e 25 prillit 2021, e pavarësisht rezultatit zhgënjyes në këto zgjedhje, rezistoi dhe ka qëndruar aktive dhe në përpjekje e angazhim të vazhdueshëm për të qenë një aktor e faktor politik rilevant në skenën politike shqiptare.

Asamblenë Kombëtare të LRE e hapi Sekretari i Përgjithshëm i kësaj parti z. Luljan Strazimiri i cili falenderoi të gjitha strukturat e LRE për qëndrueshmërinë dhe përkushtimin e tyre.

Mos harroni, se në dt 21 gusht 2021 me organizimin e Marshimit të Dinjitetit në mes të Tiranës ku morën pjesë mbi 400 qytetarë, vetëm pak muaj pas dështimit në zgjedhjet e 25 prillit, ne si LRE dëshmuam se jemi një parti e qytetarëve dhe ia kemi dalë mbanë të kemi një komunitet vital dhe me qëllime të qarta për të ardhmen“. – u shpreh z. Luljan Strazimiri.

Ndërsa Nënkryetarja e LRE znj. Ejona Mema deklaroi se: “LRE në këto kohë të vështira e kaosi të madh, ka si busull orientimi parimet dhe vlerat më të mira të etikës dhe besimit në Zot. Ne si LRE jemi Pro Familjes. Jemi partia e prindërimit e ndaj do të qëndrojmë ngahera në mbrojtje të Familjes sikurse e ka dizenjuar e krijuar Zoti.”

Sekretari Organizativ i LRE z. Jani Nano foli për objektivat e ristrukturimit të LRE në çdo qytet, fshat, lagje e qark për tu përgatitur për sfidat e reja politike si edhe për zgjedhjet e ardhshme administrative.

Kryetari i LRE z. Arian Galdini ia drejtua Asamblesë Kombëtare me mesazhin se:

Ka ardhur koha që ne të dalim nga zyrat e ambjentet komode dhe të shkojmë kudo ku jetojnë e punojnë shqiptarët. Duhet tu dëshmojmë shqiptarëve se ne si LRE nuk jemi një parti e rastësishme, as kalimtare e as për qëllime e objektiva meskine përfitimesh. Ne jemi partia e shpresëndërtuesve.

 Shqiptarët nuk na njohin ende sepse ne jemi partia e dënuar me harresë nga Klubi i Plaçkaxhinjve PS – PD – LSI – Tom Dosh. Ata na kanë dënuar me harresë dhe mohim. Mediat e Rregjimit Skuthokratik PS – PD – LSI – Tom Dosh, na kanë dënuar me shpërfillje, me injorim, bllokim, çensurim dhe me moskonsiderim.

 Ne jemi e vetmja parti e mohuar dhe e dënuar me harresë në Shqipëri, sepse nuk jemi të krijuar as me porosi, as me leje, e as me marrëveshje me asnjë palë e asnjë aktor të Rregjimit.

 Ne jemi e vetmja parti e lirë, e pakontrolluar nga Rregjimi Skuthokratik. Ne nuk jemi as partia e Ramizit, as e Nexhmijes, as e Sali Berishës, e as e Fatos Nanos, as e Ilir Metës, e as e Edi Ramës, as e Lulzim Bashës e as e Monika Kryemadhit, as e SOROSIT, e as e Oligarkëve, as e Krimit e as e ishërve të Korruptuar. Jemi partia e qytetarëve të thjeshtë, të ndershëm, halleplotë dhe të papërlyer.

 Ne duhet tu themi qytetarëve se LRE është e pozicionuar si një parti e djathtë dhe opozitare. LRE nuk bashkëpunon e as bën asnjë marrëveshje kurrë me PS apo të majtën. Jemi në Opozitë me Rilindjen, me Qeverisjen e PS dhe me të majtën si ideologji e praktikë. Ta dinë qartazi dhe kthjelltësisht shqiptarët se LRE është partia e së djathtës humane. Ne jemi parti e djathtë dhe pikë.”

LEXO EDHE:  Nga Arian Galdini/ Kulti i Përdhunuesit!

Asambleja Kombëtare votoi për rikonfirmimin e  Kryesisë Qendrore të LRE dhe gjithashtu edhe për disa vendime të rëndësishme organizative të kësaj partie./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

VIDEO-Noka akuza Bashës/ “Fati i karriges së tij është më i shtrenjtë se fati i PD-së”

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Deputeti i PD-së, Flamur Noka, është një nga deputetët që ka patur debate të forta me kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha.

Noka i ka kërkuar dorëheqjen Bashës, në mënryë që PD të ringrihet.

Në një deklaratë për mediat, i pyetur për shprehjen “llum” që ishte përdorur në mbledhje nga Basha, tha “askush nuk ka guxuar ta quajë llum bazën e PD-së përveçse zoti Basha, askush tjetër”

Mbrëmë në mbledhjen e Kryesisë së Grupit, unë i kërkova që të marrë përgjegjësi. Forca jonë politike është duke shkuar në zgrip falë vendimit okult të zotit Basha dhe nëse ai e konsideronte sadopak këtë forcë dhe e donte sadopak këtë forcë, dorëheqja do të ishte e vetmja zgjidhej për ta bashkuar këtë forcë, për ta mëkëmbur këtë forcë dhe zoti Basha mbrëmë konfirmoi se fati i karriges së tij është më i shtrenjtë se fati I PD-së dhe i demokratëve në përgjigthësi.LEXO EDHE:  Kush janë dy kandidatët surprizë në qarkun e Korçës për zgjedhjet e 25 prillit

LEXO EDHE:  Nga Arian Galdini/ Kulti i Përdhunuesit!

Kjo gjë në një forcë demokratike kurrë nuk mund të mendohej dhe të imagjinohej se do të ndodhte. Pra, mbrëmë mbi fatin e PD dhe të demokratëve, z. Basha konfirmoi fatin e karriges së tij dhe u vendos i lidhur pas asaj karrigeje.

“Foltorja” është zgjidhja, “Foltorja” është alternativa, “Foltorja” e Sali Berishës është i vetmi shans për ta mbajtur këtë forcë të bashkuar dhe për ta shpëtuar nga rrokullima ku z. Basha po e çon PD-në.

Të jeni të sigurt se procesi i firmave po ecën shkëlqyer. Edhe deputetët, të gjithë që kanë zbritur në bazë e konstatojnë këtë që baza e PD është qartësisht për një parti të bashkuar kundër përçarjes që i shkaktoi z. Basha. Foltorja është shpresë dhe firmat po ecin në mënyrë të shkëlqyer, – theksoi Noka./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Quajti ‘llum’ demokratët”/ PD mohon deklaratën: Është përdorur për ato që mbushën xhepat…

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Partia Demokratike ka reaguar pas deklaratave të deputetit Flamur Noka lidhur me debatet brenda grupit parlamentar.

PD bën me dije se asnjëherë nuk është përdoru fjala “llum” kundrejt anëtarësisë së partisë dhe, por është përdorur për ata cilët në qeverisjen e PD kanë mbushur xhepat me paratë e korrupsionit.

Reagimi i PD-së: Përpjekje të dëshpëruara dhe, fatkeqësisht, jo për herë të parë për të shtrembëruar të vërtetën e diskutimit në mbledhje.  Për asnjë moment, anëtarësia e PD nuk është etiketuar me fjalën llum. Kjo fjalë është përdorur për ata të cilët në qeverisjen e PD kanë mbushur xhepat me paratë e korrupsionit dhe sot, në partneritet me Edi Ramën dhe njerëzit e tij, duan të përdorin anëtarësinë e PD për interesat e tyre personalë dhe të pushtetit të Ramës. Anëtarësia e PD, militantët e saj të nderuar kanë sfiduar çdo regjim deri më sot, nga ai komunist te ky i fundit  Rama-Doshi-Rakipi dhe nuk manipulohet nga asnjë lloj manipulimi që bëhet për llogari të tij./CNA.alLEXO EDHE:  Aleati i Bashës thirrje qytetarëve/ Nesër gjunjëzoni krimqeverinë!

LEXO EDHE:  “Klubit të plaçkaxhinjve po u mbaron koha”/ Paralajmërimi i fortë i Galdinit

 

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Basha fyen rëndë demokratët/ Shpërthen Kulluri: Llum je ti, që vjedh votat

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Në mbledhjen e Kryesisë së Grupit parlamentar të PD, ka patur sërish debate të nxehta mes kreut të PD, Lulzim Basha dhe deputetit Flamur Noka.

Gjatë debatit, Basha ka fyer rëndë disa prej anëtarëve të PD duke i quajtur llumi i qeverisjes në PD.

Ish anëtari i Këshillit Kombëtar, Edvin Kulluri ka reaguar ashpër pas këtij debati të bërë publik, duke thënë se llumi  i vetëm në PD, është Lulzim Basha.

Lulzim, nëse ti i drejtohesh një pjese të demokratëve me etiketimin “llum”, të kane lënë nervat!

Në fakt “llumin” e perverseve në PD e ke sjellë ti! Që nga bizneset. “Llum” në kurriz të opozitarizmit, të njerëzve të tu të afërt! Ke sjellë dhe “llum” dashnorësh e dashnoresh që i ke në parlament megjithëse kanë humbur çdo garë elektorale!

Por për të djathtët me “llum” se ata që kanë percarë PD prej 8 vitesh ne “te rinj e te vjeter” nuk ka!LEXO EDHE:  Kush janë dy kandidatët surprizë në qarkun e Korçës për zgjedhjet e 25 prillit

LEXO EDHE:  “Klubit të plaçkaxhinjve po u mbaron koha”/ Paralajmërimi i fortë i Galdinit

Na shpjego kujt i thua “llum”! Mos e ke për ata që të kanë thëne të vërtetën e s’të votojnë ty sa të puqet qielli me tokën!

“Llum” që vjedh votat për kryetar partie nuk është parë ndonjëherë! “Llum” që flet tërë PD se u merr kandidatëve për deputetë para, nuk kemi dëgjuar të jetë kryetar i PD në 30 vite!

As “llum” që u premton 5 vetëve njëherësh se do i kandidosh për kryetarë bashkie vetëm se ke frikë nga rivalet për kryetar partie apo “foltorja e Berishës”!

Unë personalisht kam të paktën 18 vite që punoj në PD! I vetmi “llum” që kam njohur je ti q po e con PD në humnere me pazare, poshtërsi e paaftësinë tënde epike!

Lidh gjuhën se në Kuvend do pastrohet PD nga “llumi”! E “llumi” ka vetem 1 emer! E di vete se c’je!”, shkruan Edvin Kulluri./ CNA.al

LEXO TE PLOTE