Connect with Us

Vrasja në Divjakë/ Flet vëllai i autorit: Ishin keq nga gjendja ekonomike, armën e kishte me leje

Kronika

Vrasja në Divjakë/ Flet vëllai i autorit: Ishin keq nga gjendja ekonomike, armën e kishte me leje

Publikuar

-

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga krimi në familje që u shënua në Divjakë, ku burri vrau gruan dhe më pas vetën.

Vëllai i autorit ka folur për mediat duke bërë të ditur se çifti ishin keq nga gjendja ekonomike dhe kishin debatet e tyre lidhur me këto gjëra, por nuk mban mend që i vëllai të kishte ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij.

Në lidhje me armën e gjahut, vëllai i autorit tha se e kishte prej vitesh me leje.

LEXO EDHE:  15 plumba u zbrazën mbi shënjestrat/ Zbardhen detajet e reja të vrasjes së dyfishtë në Elbasan

“Punonin, por kishin ekonomi të dobët. Mua më lajmëruan hajde këtu se ka ndodhur diçka. Kishin probleme mbi ekonominë, por nuk di të ketë ushtruar dhunë ndaj gruas. Armën unë di që e ka pasur me leje dhe e ka shumë të vjetër, ka vite që e ka blerë”, tha vëllai i autorit Hekuran Rrasa./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

Breshëri plumbash në Tiranë/ Dyshohet për të plagosur

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Të shtëna me armë zjarri raportohet se kanë ndodhur pranë shkollës “Andon Zako Çajupi”, në Tiranë.

Të dhënat e para flasin për një konflikt mes personash, që  ka nisur me përdorimin e sendeve të forta dhe më pas është është përshkallëzuar me përdorimin e armës së zjarri.Raportohet se ka të plagosur. Nuk dihen shkaqet që kanë çuar në përleshjen e dhunshme.

LEXO EDHE:  Plumb në kokë 50-vjeçarit/ Zbardhen detaje të reja nga ngjarja e rëndë

LEXO EDHE:  Vrasja e pronarit të bujtinave/ Policia blindon Grudën

Ndërkohe, katër persona të lënduar janë dërguar në spital. Policia ka mbërritur në vendngjarje, ku ka sekuestruar një armë zjarri si dhe ka shoqëruar disa persona./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Ekzekutimi mafioz në Elbasan/ Policia aksion “Blic”, kontrolle të befasishme makinave luksoze

Publikuar

-

Nga

#cnanews #cnalajme #citynews #citynewslajme #cnaal #lajmecna #lajme #politikecna #cnapolitike #cnaeditorial #cnashowbizz #showbizcna #cnaopinion #opinioncna

Policia e Elbasanit po zhvillon një aksion “Blic”,  në vendin e quajtur rrethrrotullimi i Luleve, pikërisht aty ku u ekzekutuan disa ditë më parë Lulzim Bitri dhe Ardian Çollaku.

Policia po ushtron kontrolle duke ndalur automjete që kryejnë manovra të rrezikshme si dhe makinave të shtrenjta u bëhet kontroll fizik dhe të dokumentacionit.Ende nuk është raportuar për ndonjë person të shoqëruar.

LEXO EDHE:  “Kjo është ulëritëse”/ Artan Hoxha jep alarmin për situatën kriminale

LEXO EDHE:  Vranë 25-vjeçarin/ Ish-zv.drejtori i Policisë leksion Lleshajt

Kujtojmë se vrasja ndodhi vetëm pak ditë më parë, ku Lulzim Bitri dhe Ardian Çollaku u ekzekutuan sapo zbritën nga makina. Bitri mbeti i vdekur në vend kurse Çollaku e ndërroi jetë disa orë më vonë në Spitalin e Traumës. / CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Vidhnin energjinë përmes lidhjeve të paligjshme/ Përfundojnë në pranga dy persona

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Policia e Skraparit ka vënë në pranga dy shtetas të cilët po vidhnin energji elektirke me leidhje të paligjshme.

Shtetasit F.SH, 65 vjeç dhe E.SH, 41 vjeç janë akuzuar për veprën penale “Vjedhja e energjisë elektrike.”

“Vidhnin energji elektrike nëpërmjet lidhjeve të paligjshme, vihen në pranga 2 shtetas.Shërbimet e Policisë Skrapar, bazuar në informacionet e marra se dy shtetas përfitonin energji elektrike nëpërmjet lidhjeve të paligjshme, së bashku me punonjësit e OSHEE-së, organizuan punën dhe ushtruan kontroll në banesat e shtetasve F. Sh. dhe E. Sh., ku konstatuan lidhje të paligjshme të energjisë elektrike.

LEXO EDHE:  Detaje të reja/ Identifikohet viktima tek Lana, ishte prerë me thikë në fyt

LEXO EDHE:  Vrasja makabre në Mallakastër/ Gjykata jep vendimin për tre të rinjtë

Në përfundim të veprimeve të para hetimore, specialistët e Seksionit për Krimet arrestuan në flagrancë shtetasit F. Sh., 65 vjeç dhe E. Sh., 41 vjeç, të dy banues në Gjerbës, Skrapar, për veprën penale “Vjedhja e energjisë elektrike”.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprime të mëtejshme”, njofton policia./CNA.al

LEXO TE PLOTE