Connect with Us

VIDEO/ Teuta nuk “vdes” kurrë, barazon me 10 lojtarë në Shkodër dhe i tregon Vllaznisë pse janë kampionë

Sport

VIDEO/ Teuta nuk “vdes” kurrë, barazon me 10 lojtarë në Shkodër dhe i tregon Vllaznisë pse janë kampionë

Publikuar

-

Nuk ka fitues në supersfidën midis Vllaznisë dhe Teutës. Të dyja skuadrat ndanë nga një pikë në një ndeshje dramatike që zgjati 11 minuta.

Ndeshja ishte me mjaft ritëm dhe e luftuar, gjë e cila u tregua që në fillim të takimit. Në fundin e pjesës së parë Teuta ngeli me 10 lojtarë pas daljes me karton të kuq të Todorovskit. Ishte një vendim i vështirë për gjyqtarin i cili u konsultua dhe me VAR-in, për të ndryshuar më pas ngjyrën e kartonit. Pjesa e dytë nisi vrullshëm, ku Da Silva kaloi shkodranët në avantazh me një goditje të bukur me kokë.

Kur të gjithë menduan se Vllaznia do të merrte tre pikët, mendoi Kuembemba për t’i prishur festën shkodranëve. Sulmuesi i durrsakëve shënoi një gol mjaft të bukur me një goditje me kokë duke shtangur të pranishmit në ”Loro Boriçi”. Pjesa tjetër e lojës u luajt me mjaft tension, por rezultati nuk ndryshoi me skuadrat që marrin vetëm nga 1 pikë në shtëpi.

FT| VLLAZNIA-TEUTA 1-1

Da Silva 58′ / Kuembemba 73′ 

73′ GOOOOOOL Teuta 1-1/ Durrsakët i përgjigjen Vllaznisë. Kuembemba realizon një supergol me kokë, duke goditur në një pozicion të vështirë. Pllakos heshtja në Loro Boriçi. 

58′ GOOOOOOOL Vllaznia 1-0/ Viktor Da Silva fluturon bukur në zonë duke shënuar me kokë pas një krosimi nga e majta e Liridon Latifit. Shpërthen festa në Loro Boriçi. 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Sport

Shkëmbi merr përsipër përgjegjësinë e humbjes: Luajta për gjithçka, ose humbja ose ktheja rezultatin

Publikuar

-

Nga

Vllaznia-Dinamo ishte një nga ato ndeshje që çdo tifoz pret me padurim ti shohë. Ky duel i munguar prej vitesh ishte kartolina më e bukur e Superiores. Ndeshja e luajtur në “Loro Boriçi” i pati të gjitha, spektakël, emocione dhe një lumë golash. Kuqeblutë kanë triumfuar 6-3 ndaj “nëndetëses” në çmendurinë mes 9 golave. Në përfundim të kësaj supersfide protagonistët kanë dhënë intervistat e tyre për mikrofonin e “Supersport”.

Shkëmbi (Dinamo): “Gabuam shumë. E nisëm mirë, shënuam gol. Nuk ishim të përqendruar, nuk arritëm të dilnim nga presioni i kundërshtarit. Pësuam nga një goditje standart. Të vjen keq se kishim punauar. Në futboll kur të ecën ters, e kam provuar edhe vetë si lojtar, kur përpiqesh ta mbledhësh është e vështirë. Gabuam në tërësi si skuadër në skuadrën mbrojtëse. Asnjëherë nuk harroj cilësitë që ka Vllaznia. Patjetër që ne i dinim cilësitë e kundërshtarit. U munduam të merrnim masat, por gjithçka shkoi keq. Normale që përgjegjësitë janë të miat e të stafit, pastaj të lojtarëve. U ndodh të gjithëve të kenë një moment të keq. Ndërrimet i bëra duke qenë në disavantazh. Mihana vuante presionin e kundërshtarit. Mendova të luaj për gjithçka, ose ta humb ndeshjen, ose ta kthej rezultatin”.Brdariç (Vllaznia): “Së pari urime ekipit tim. Kishte shumë dëshirë sot. Besuam që nga sekonda e parë se jemi të aftë ta fitojmë këtë ndeshje. E kisha harruar që kishim fituar 5-3 me Laçin. Pas 2-3 orësh kur të shoh ndeshjen me siguri do të gjej diçka kur të më bjerë pak adrenalina. Para ndeshjes ishte gjithçka në balancë. Ishim të dyja ekipet me nga 6 pikë, megjithëse ne ndoshta mund të kishim 4 pikë më shumë. Tani jemi në vendin e dytë, Tirana në të parin.

Jemi shumë të gëzuar për fitoren që morëm sot. Jemi të dyja skuadra që kërkojmë të shkojmë sa më lart në renditje. Jemi duke ndërtuar Vllazninë e re. Çdo gjë vjen me kohën. Duhet të kemi pasion. Ndeshja e sotme nuk u fitua vetëm me mbrëmjen e sotme, pasi kemi 2 javë që punojmë për këtë ndeshje. Jam i lumtur për të gjithë golat. Golat më të thjeshtë janë më të mirët. Krijuam shumë raste dhe i vlerësoj të gjithë sulmuesit. Kemi punuar shumë javët e fundit në pjesën e finalizimeve. Ishin ekselentë sot”

LEXO TE PLOTE

Sport

Fitoi me goleadë ndaj Teutës, kjo është deklarata e Brdaric pas ndeshjes

Publikuar

-

Nga

Thomas Brdariç ka qenë padyshim i lumtur për atë që ka parë sot në lojën e eklpit të tij. Vllaznia mundi 6-3 Dinamon dhe u ngjit në vendin e dytë. Ai pas sfidës theksoi për “SuperSport” se ishte i lumtur dhe u kishte thënë futbollistëve të tij se kur të shënoheshin 3 gola mesatarisht për ndeshje, do të ishte i lumtur.

“Pikë së pari urime ekipit tim. Kishte shumë dëshirë sot dhe ne e besuam që nga sekonda e parë që jemi të aftë për ta fituar. E kishim harruar që kishim fituar 5-3 me Laçin.

Golat e pësuar? Duhet të shoh ndeshjen pas 2-3 orësh me qetësi, e jam i sigurt që do të gjej ndonjë gabim por si fillim jam i lumtur për ne, fansat, jemi krenarë për mënyrën se si shënuam 6 gola e fituam këtë ndeshje.

Para ndeshjes gjithçka ishte në balancë mes dy ekipeve. Ndoshta ne mund të kishim 4 pikë më shumë, ndaj është entuziazmuese si e mbajtëm këtë ndeshje sot se të dy ekipet duan të shkojnë në majë. Ne jemi të dytët dhe mendoj se sot e kemi arritur këtë objektiv që kishim.Ne ende po ndërtojmë Vllazninë e re dhe çdo gjë vjen me kohë. Duhet të jemi të duruar që nga fillimi. Por jemi mirë, nuk e fituam ndeshjen sot. Kemi punuar në dy javët e fundit shumë të përqendruar për zhvillimin dhe rezultatin që treguam sot.

Jam i lumtur me të gjithë golat. Golat më të thjeshtë janë më të mirët. Kemi krijuar sot aq shumë shanse dhe uroj ekipin por sidomos sulmuesit që shënuan sot. Kemi punuar mbi finalizimin, kemi vuajtur disa herë që nuk kemi qenë efektivë, por sot treguam një pamje të mirë dhe sot ishte e shkëlqyer.

I kam thënë lojtarëve që kur jemi të aftë të shënojmë mesatarisht 3 gola në ndeshje, do të jemi të lumtur. Kanë filluar të besojnë në këtë dhe më vjen mirë”, tha Brdariç.

LEXO TE PLOTE

Sport

Renditja pas javës së pestë/ Vllaznia merr vendin e dytë, Laçi dhe Skënderbeu zhyten në fund

Publikuar

-

Nga

Java e pestë e Kategorisë Superiore uli siparin mbrëmjen e sotme me sfidën Vllaznia-Dinamo e cila përfundoi me fitoren tenistike të shkodranëve me rezultatin 6-3. Me këtë fitore shkodranët renditen të dytët në kuotën e 9 pikëve, ndërsa dinamovitët në vendin e 6 duke në kuotën e 6 pikëve duke koleksionuar edhe humbjen e parë në këtë kampionat. Tirana renditet në vendin e parë në kuotën e 11 pikëve pas fitores 2-3 ndaj Teutës, ndërsa këta të fundit klasifikohen në vendin e 4 në kuotën e 8 pikëve.

Kukësi renditet në vendin e 3 në kuotën e 8 pikëve pas barazimit ndaj Partizanit, ku këta të fundit klasifikohen në vendin e 7 në kuotën e 4 pikëve. Egnatia triumfoi ndaj Laçit duke marrë dhe fornin si surpriza e këtij sezoni në Kategorinë Superiore teksa renditet në vendin e 5 në kuotën e 8 pikëve, ndërsa Laçi “noton në ujëra të turbullta” teksa renditen të fundit në kuotën e 2 pikëve. Kastrioti renditet në vendin e 8 nduke grumbulluar 4 pikë pas fitores ndaj Skënderbeut, teksa korçarët renditen të parafundit në kuotën e 3 pikëve.RENDITJA:

LEXO TE PLOTE