Connect with Us

Shkëmbi: Jam i lodhur, një barazim me Laçin nuk është fundi i botës

Sport

Shkëmbi: Jam i lodhur, një barazim me Laçin nuk është fundi i botës

Publikuar

-

Trajneri Bledi Shkëmbi u pa mjaft i mërzitur në fundin e ndeshjes, por gjithsesi u shpreh se një barazim me Laçin nuk ishte fundi i botës, dhe se mungonte një penallti në favor të Dinamos.

Ndeshja? I falëm në fushë më shumë se ç’duhet kundërshtarit, duhet të shënonim golin e dytë të ishim me të qetë, i patëm rastet dhe nuk e bëmë.

Ekipi? Fillimi erdhi i tillë, nuk e kishim parashikuar, vuajtëm shumë në 20 minutat e para, po më pas minutat kaluan dhe u përmirësuam. Patëm momente të mira, futbolli është i tillë që rastet që të vijnë duhet t’i shënosh.

VAR-i? Nuk më pëlqen të shoh pas ndeshjes gabimet e arbitrave. Mesazhi më ka ardhur, ishte një penallti për ne, duhet të vazhdojmë për ndeshjen e radhës, nuk dua polemika, kaq.

Objektivat? Në do të bëjmë një kampionat shumë të mirë, duke parë të gjithë komponentët nga investimet, organizimi, cilësia dhe si është punuar deri tani. Kemi shpresë se do të bëjmë kampionat shumë të mirë.

I mërzitur? Jo jam i lodhur, kundër Laçit një barazim nuk është fundi i botës, por kur mendon minutën e fundit mërzitesh pak më shumë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Premier Liga

Manchester United vs Liverpool, historia shkruhet në “Old Trafford”

Publikuar

-

Nga

Në “Old Trafford” zbret historia e futbollit anglez. Dy klubet më të suksesëshme të kombit që shpiku futbollin, Manchester United dhe Liverpool, sfidohen në klasiken e futbollit britanik teksa vijnë mbi dy dallgë të ndryshme për sa i përket momentit.

Në vitet e kaluara fitorja 3-2 e United me përmbysje ndaj Atalantës do të shihej si një sukses , por tanimë në sytë e opinionit sportiv ajo shihet në kontekstin e një klubi që po kalon një krizë identitet.

Ole Gunner Solskjaer pasi është krenuar me progresin shkallë pas shkalle në dy vitet e fundit, i duhet të bëjë hapin e madh, të fitojë dicka të rëndësishme, dicka që se ka arritur edhe pse yjet nuk i mungojnë dhe Manchesteri i tij duhet ta tregojë veten në sfida si kjo, mbi të gjitha tanimë me një yll të madh më shumë, Cristiano Ronaldon.

Trajneri është në apel, dhe nuk është cudi që të rrezikojë në rast të një dështimi në këtë përballje.

Edhe Liverpuli fitoi në mesjavë , duke mposhtur kampionët e Spanjës, Atletikon e Madridit në trasfertë. Në atë ndeshje nuk mungoi në apel Mohamed Salah, që Jurgen Klopp e konsideron njeriun më në formë të momentit në botën e futbollit, dhe shifrat i japin të drejtë, pasi Liverpool shënon të paktën 3 gola në 8 nga 9 ndeshjet e tij të fundit, çka flet shumë për forcën e të kuqve.Mbrojtja gjithsesi nuk është më aq perfekte me Virgil Van Dijk, që i duhet ende të shpalosë dominimin që kishte para se të dëmtohej në sezonin e shkuar, por me një treshe si Salah, Sadio Mane dhe Firminho aty para për Liverpulin bëhet gjithcka më e thjeshtë.

Mbrojtja e United duhet të gjejë një marsh më shumë. Kapiteni Harry Maguire është fajësuar si për 4 golat e pësuar nga Leicester fundjavën e kaluar, ashtu dhe për ata në sfidën me Atalëntën dhe nëse nuk përmirësohet në këtë sfidë, gjërat mund të bëhen të vështira për Ole Gunnar Solskjaer.

Për sa i përket të rejave nga skuadrat, te Manchester United shqetësojnë Marcus Rashford dhe Bruno Fernandez që kanë pësuar lëndime në mesjavën e Champions ndërsa te Liverpool mungon Thiago Alcantara mungon për shkak dëmtimi, por Curtis Jones është sërish në dispozicoon, ndërsa Fabinho pritet të rikthehet në formacionin titullar pasi luajti si zëvndësues ndaj Atletikos.

Majin e kaluar Liverpool fitonte 4-2 në “Old Trafford” dhe Manchester United nuk e ka mundur rivalin e madh që nga marsi i 2018. Megjithatë thonë se në përplasjet titanike si këto statistikat apo dhe klasifikimi nuk vlejnë, dhe kjo mbetet një sfidë tejet e hapur.

LEXO TE PLOTE

Sport

Përballje delikate/ 3 titullarët ulen në stol, Memelli bën ndryshime kundër Dinamos

Publikuar

-

Nga

Skënderbeu do të luajë sot sfidën e javës së 6-të të Superiores ndaj Dinamos. Takimi do të luhet në qytetin e Korçës dhe do të startojë në orën 16:45.

Korçarët pas humbjes nga Kastrioti kërkojnë të reagojnë, ndërsa trajneri Migen Memelli ka vendosur të bëjë disa ndryshime. Ai nuk i kurseu kritikat për Elvi Berishën pas sfidës së kaluar, ndërsa sulmuesi do të ulet në stol ndaj Dinamos.

Berisha nuk është i vetmi pasi në stol do të ulet edhe titullari tjetër, Kosta Vangjeli. Mesfushori nuk ka bindur shumë me paraqitjet e tij në sfidat e fundit e për këtë arsye, Memelli ka vendosur t’i besojë Vrapit në këtë repart.Gjithashtu ndryshime do të ketë edhe në majën e sulmit me Mensah që nuk është në gjendjen e tij më të mirë dhe vendin e tij pritet të luajë njëri mes Pusit dhe Bismark.

Skënderbeu: Rexhepi, Meksi, Vitija, Sadriu, Bajrami, Zguro, Jean Victor, Moraes, Vrapi, Mara, Pusi (Bismark).

LEXO TE PLOTE

Sport

E BUJSHME/ Sheikët zgjedhin Bekamin si imazhin e Botërorit, zbulohet kontrata e majme e legjendës angleze

Publikuar

-

Nga

Kupa e Botës do të luhet vitin tjetër dhe do të mbahet në Katar. Sheikët duan që çdo gjë të jetë thuajse perfekte pas kritikave të shumta në drejtim të tyre si vend organizator.

Gazeta britanike ‘’The Sun’’ ka zbuluar një marrëveshje të fshehtë midis legjendës Devid Bekam dhe sheikëve. Ish-mesfushori i Real Madridit do të jetë ‘’fytyra’’ e Botërorit në një marrëveshje që shkon deri në 150 milionë paund.

Gjithçka do të zyrtarizohet muajin që vjen, ndërsa Bekam ka nisur të udhëtojë drejt Katarit për të kryer misionin e tij. Imazhi i Bekam do të jetë në çdo stadium ku do të luhen ndeshjet, gjithashtu 46-vjeçari ka rolin e veçantë që të promovojë turizmin në Katar. Sipas asaj që shkruajnë mediat britanike, Bekam ka arritur deri aty sa të bindë organizatorët që të lejojnë flamurin shumëngjyrësh të komunitetit të homoseksualëve. 

Një rast i veçante ky, pasi Katari njihet për debatet e mëdha në lidhje me të drejtat e njeriut. Sheikët nuk mund të gjenin një legjendë më të mirë për promovimin e turneut, pasi Bekam njihet si person me imazh të lartë në sytë e tifozëve.

LEXO TE PLOTE