Connect with Us

Pushimet mbaruan/ Aurela Gaçe paralajmëron projektin e radhës

Showbizz

Pushimet mbaruan/ Aurela Gaçe paralajmëron projektin e radhës

Publikuar

-

Aurela Gaçe është një prej këngëtareve më të suksesshme në vendin tonë. Këngët e saj këndohen dhe dëgjohen nga shumë breza dhe sigurisht që këngëtarja ka shumë fansa në çdo cep të shqipërisë.

cna lajm show

Autorja e shumë hiteve asnjëherë nuk na zhgënjen më projektet e saj dhe së fundmi, me anën e një postimi në Instagram na ka treguar se i është rikthyer sërisht punës për projekte të reja.

LEXO EDHE:  Reagon historiani pas sherrit me Ngjelën/ “Kam marrë kërcënime ekstreme”

Pushimet mbaruan. Puna rifillon, atje ku e lamë. Në studio”, shkruan Aurela krahas fotos.

cna lajm show

Kujtojmë se projekti i fundit i saj ishte kënga “ÇUPA NGA VLORA”. Sipas Aurelës kjo këngë është shumë personale, jo vëtëm nga fakti se vetë Aurela është çupë nga Vlora por edhe sepse klipi i xhiruar ishte përkrahë bashkëshortit të saj, Skerdit./CNA.al

cna lajm show

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Showbizz

Ndjekësit në mbrojtje të Granitit/ “Presioni i Fifit është çmenduri, mos e lidhni me zor”

Publikuar

-

Nga

cna lajm show

Marrëdhënia mes Fifit dhe Granitit është ndër më të komentuarat e momentit në median rozë. Menjëherë pas hyrjes në shtëpinë e “Big Brother” mes tyre pati afrimitet dhe kjo nxiti dyshimet se mes tyre është duke lindur diçka më shumë se miqësi.

Por jo të gjithë kanë këtë mendim. Një pjesë mëndojnë se e gjitha është një lojë e krijuar prej të dyve dhe po e përdorin si strategji për të qëndruar me shumë kohë në program, ashtu siç ka edhe të tjerë që mendojnë se Graniti po vendoset në presion për shkak të Fifit dhe se deri diku ndihet i detyruar për ta pëlqyer Fifin… Këtë, ndjekësit e kanë shprehur përmes komenteve.

LEXO EDHE:  Situata në Rinas/ Rama ultimatum kontrollorëve: Kush nuk kthehet nesër në punë, s’ka më vend në Albcontrol

LEXO EDHE:  Në Shqipëri "gazetarët mund të pushohen me një mesazh"Nuk më pëlqejnë fare që i bëjnë presion Granitit. Ai nuk ka fare lidhje me Fifin”, shprehet njëri prej komentuesve.

Graniti, nësë mendon se penalizohet që  nuk shkëputet dot nga Fifi e ka gabim! Presioni i Fifit është çmenduri fare, nuk kuptoj si ka mundësi, të lidhet me zor, leje moj djalin ta shijoj kete eksperiencë se vetëm një herë të vjen”, vazhdon një tjetër./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Përputhen”, një fenomen televiziv/ Autorja Olsa Muhameti merr vendimin e papritur

Publikuar

-

Nga

Emisioni shumë i përfolur “Përputhen” është kthyer në një fenomen televiziv e gjitha falë producentes Olsa Muhameti. Pavarësisht të gjitha sulmeve dhe akuzave ajo ja ka dalë të shëndrojë emisionin ndër më të shikuarit, jo vetëm në Shqipëri por edhe nga ata të cilët jetojnë jashtë vendit.

Aktualisht transmetohet sezoni i tretë i “Përputhen”. Edhe ky edicion ka rezultuar një sukses i jashtëzakonshëm duke numëruar miliona klikime.

Por Olsa Muhameti ka dhënë një deklatatë të papritur për vijueshmërinë  e programit.  Olsa është shprehur se puna për këtë programi i ka shkaktuar shumë stres, ngarkesë dhe pas përfundmimit të këtij edicioni ka vendosur të shkeputet. Madje u shpreh se me shumë mundësi ky është viti i fundit që do të transmetohet emisioni dhe këtë e ka rrëfyer në një bisedë online të zhvilluar me ndjekësit e saj në Instagram.

LEXO EDHE:  Në Shqipëri “gazetarët mund të pushohen me një mesazh”

LEXO EDHE:  Kate Upton në studio e Radio 1Mendoj se ky është viti i fundit që bëj “Për’puthen”. Kështu që do të më duhet të pushoj”,është shprehur Muhameti për ndjekësit e saj.

Ndër të tjera ajo ka treguar se në fillim është ndjerë shumë keq nga komentet dhe summet por tani është mësuar./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Fashion

12 veshje standarte që duhet t’i keni patjetër pjesë të garderobës

Publikuar

-

Nga

cna lajm show

Të gjitha vajzat duan veshje, shumë veshje. Edhe kur kanë shumë  veshje sërish kanë nevojë për veshje të tjera. Me pak fjalë pasurimi i garderobës është gjithmonë shumë acarues dhe i paplotë.

Gjithsesi duhet të këmi parasysh që ekzistojnë, për fat të mirë, disa veshje standarte të cilat duhet patjetër të jenë pjesë e garderobës dhe që mund të na shpëtojnë në shumë raste kur kemi urgjenca.

Xhinse të ngushta

Xhinset e ngushta duhet të jenë patjetër në garderobën tuaj. Nëse dini t’i zgjidhni me kujdes, ato mund të rrinë mjaft rehatshëm, janë në çdo ngjyrë, dhe për më tepër mund t’i kombinoni me çfarë do lloj bluze apo këmishe të doni.

Fustan i shkurtër i zi

Qoftë për një kafe në mëngjes apo për një gotë në darkë me shoqërinë,me taka, me sandale apo edhe me atlete,një fustan i shkurtër i zi do t’ju hynte kudo në punë.

 

 

Një bluzë e thjeshtë e bardhë

Një bluze e bardhë dhe e thjeshtë ju nxjerr gjithmonë nga situata. Ju mund ta vishni atë me çdo gjë duke nisur që nga pantallona, fund, xhinse të shkurtëra, mund t’i vini bizhuteri sipër saj, mund t’a vishni me taka ose me atlete, ajo hyn në punë me çdo gjë.

Xhaketë e thjeshtë xhins

Për një pamje të thjeshtë përditshmërie, por që doni ta miksoni pak veshjen tuaj dhe me klasin, një xhaketë e thjeshtë xhinsi do t’ju hynte shumë në punë, lehtë e kombinueshme dhe e përshtatëshme në çdo stinë, një xhaketë e tillë nuk duhet të mungojë në garderobën tuaj.Xhaketë e zezë lëkure

Një veshje klasike, por edhe sportive ndërkohë, nuk duhet të mungojë në garderoën tuaj. Ideale për një takim të parë apo për të lënë mbresa, xhaketa e zezë e lëkurës, është gjithëçka që ju duhet për sezonin e vjeshtës.

LEXO EDHE:  Punë pa dinjitet

LEXO EDHE:  Situata në Rinas/ Rama ultimatum kontrollorëve: Kush nuk kthehet nesër në punë, s’ka më vend në Albcontrol

Një pale taka

Edhe pse ndoshta nuk jeni tipi i takave të larta, pasja e një palë takash të zeza në shtëpi do ju nxirrte fare mirë nga çdo situatë. Çdo lloj veshjeje, do të ishte në një nivel tjetër me veshjen e takave të zeza.

Atletet e bardha

Arsyet pse një palë atlete të bardha duhet të jenë në garderobën tuaj janë të shumta, por më e rëndësishmja është komforti që ato të japin dhe rehatia. Nëse keni një ditë të gjatë në punë ose kudo, zgjidhja më e mirë do të ishin një palë atlete të bardha.

Xhaketa sportive

Një xhaketë sportive kthen në shik çdo veshjeje tuajën. Qoftë fustan, pantallona të shkurtra apo xhnse, një xhaketë sportive e kthen veshjen tuaj në një veshje trendi dhe me personalitet.

 Çizme të zeza

Në sezonin e vjeshtë-dimër, një nga aksesorët më të rëndësishëm që nuk duhet të mungojë është dhe një pale çizmesh të zeza. Ato kombinohen fare lehtë me çdo gjë, janë të përshtatëshme për çdo ambjent, si dhe të japin një pamje femërore.

Streçe të zeza  

Çdo vajzë pothuajse ka në garderobën e saj një palë streçe të zeza. Përveç rehatisë që ato mundësojnë, ato shkojnë gjithashtu qoftë me taka apo me atlete, me bluzë të thjeshtë apo me këmishë, apo me bluzë tutash, streçet e zeza janë gjithmonë një zgjedhje praktike./CNA.al

LEXO TE PLOTE