Connect with Us

Plas sherri në fundin e ndeshjes/ Artan Hoxha publikon pamjet: U kërcënua kapiteni i Dinamos

Sport

Plas sherri në fundin e ndeshjes/ Artan Hoxha publikon pamjet: U kërcënua kapiteni i Dinamos

Publikuar

-

Minutat e fundit kaotikë në mbyllje të ndeshjes mes Dinamos dhe Laçit, kanë sjellë edhe një ngjarje skandaloze në “Elbasan Arena”. Gazetari Artan Hoxha ka publikuar pamjet e filmuara nga tribuna e stadiumit, ku në momentin e VAR-it për golin e Roganoviç, gjyqtari ishte nën presionin e tifozëve kurbinas për të dhënë një vendim në favor të skuadrës së tyre. Në video shihen tifozë teksa fyejnë e kërcënojnë gjyqtarin, ndërsa bëjnë të njëjtën gjë edhe me kapitenin e Dinamos, Agim Ibraimi, i cili kërkonte shpjegime në ato momente përreth vendimit të kryesorit për gjuajtjen e Roganoviç.

POSTIMI I ARTAN HOXHËS

VAR-I në kushtet e Superliges shqiptare. Gjate ndeshjes Dinamo vs Laçi, ne momentin e golit te barazimit te Laçit, VAR dyshon për pozicion jashtë loje, dhe i kërkon kryesorit të shikojë vetë pamjet. Arbitri pasi u “konsultua” me “ekspertët”, e pa të udhës të kthehej shëndoshë e mirë si kokrra e mollës në shtëpi… Në fund të fundit një gol është edhe pse Dinamo me protokoll është skuadër pritëse… Nuk po them për lojtarët dhe stafin e Dinamos, që i kërcënuan me çfarë u përmban pragu. Kompania e sigurisë që për koincidencë qëlloi që është ajo e FSHF-së, as nuk u shqetësua fare se si kërcënohej kapiteni i Dinamos, Ibraimi, para të afërmve të vet. Si fillim nuk është keq, gjyqtari dhe stafi i Dinamos shpëtuan vetëm me një “paralajmërim”, por herën tjetër këta tipat, fare mund të kapërcejnë gardhin dhe t’i fusin një plumb ekranit të VAR-it…..

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Sport

Përmbysje e çmendur, Teo Hernandez i jep fitoren Francës në fundin e ndeshjes

Publikuar

-

Nga

Franca do të jetë skuadra që do të përballet në finalen e Ligës së Kombeve me Spanjën. “Gjelat” kanë mposhtur me përmbysje 3-2 Belgjikën në gjysmëfinale, duke siguruar praninë në ndeshjen për trofeun.

Ndeshja ishte e luftuar nga të dy skuadrat, por Belgjika u duk më kërkuese në pjesën e parë. Si pasojë e insistimit të belgëve, erdhën dy gola të shpejtë me anë të Karrasko e Lukaku, të cilët në fundin e pjesës së parë lanë të mendohej se “djajtë e kuq” do të shkonin qetësisht në përballjen me Spanjën.

Por gjithçka ndryshoi në pjesën e dytë të sfidës, kur Franca hyri me një ritëm tjetër në fushë dhe tentoi disa herë të gjente barazimin. Benzema ia doli që të shënonte një gol mjeshtëror e më pas, Mbape me penallti barazoi rezultatin duke hapur plotësisht sfidën.



“Gjelat” sulmuan më me ngulm dhe kërkuan më shumë golin, duke goditur traversën me Pogba pas një goditje dënimi. Gjithsesi, goli i fitores erdhi në minutën e 90 nga prapavija, kur pas një aksioni të gjatë, Teo Hernandez dërgoi sferën në rrjetë me një goditje të fortë në hyrje të zonës për t’i siguruar finalen skuadrës së tij.

BELGJIKË-FRANCË 2-3
37′ Karrasko, 41′ Lukaku / 62′ Benzema, 69′ (p) Mbape, 90′ T. Hernadez

LEXO TE PLOTE

Sport

VIDEO/ Muçi “show”, Kombëtarja Shpresa nuk e diskuton Andorrën

Publikuar

-

Nga

Dy goditje dënimi të Ernest Muçit, i kanë dhënë sot suksesin 2-0 Shqipërisë U21 përballë bashkëmoshatarëve të Andorrës në kualifikueset e Europianit.

FT: U21 Shqipëri-U21 Andorra 2-0
36′, 90’+1′ Muçi

90’+1’ Tjetër magji e Muçit. Sulmuesi ekzekuton në mënyrë perfektë një tjetër goditje dënimi duke dyfishuar shifrat.



70’ Shqipëria shpërdoron një mundësi të artë për të dyfishuar shifrat. Dobra fiton penallti dhe te pika e bardhë shkon Muçi. Gjuajtja e këtij të fundit devijohet mbi traversë nga portieri Himenez.

36’ Kryevepër e Muçit! Sulmuesi i Shpresave tund rrjetën me një goditje dënimi të shkëlqyer. 1-0.

LEXO TE PLOTE

Sport

Shumë yje në fushë, shikoni si rreshtohen Belgjika dhe Franca për sfidën e mbrëmjes

Publikuar

-

Nga

Mbrëmja do të rezervojë një superpërballje ndërmjet Belgjikës dhe Francës për gjysmëfinalen e dytë të Ligës së Kombeve.

Pritet një sfidë mjaft e fortë dhe e hapur nga të dyja skuadrat që do të kërkojnë të presin një biletë për në finale aty ku do të gjejnë Spanjën e cila mposhti mbrëmë Italinë më rezultatin 1-2.

Në fushë do të zbresin shumë yje nga të dyja skuadrat si Lukaku e De Bryjne të Belgjika, apo Pogba, Benzema apo Mbape te Franca.



FORMACIONET ZYRTARE

BELGJIKË-Kurtua, Vertongen, Denajer, Alderuajerd, Kastanje, Vitsel, Tielemans, Karrasko, De Bryjne, Lukaku, Hazard, Trajner: R. Martinez

FRANCË– Loris, Kunde, Varane, L.Hernandez, Pavard, Pogba, Rabiot, T.Hernandez, Grizman, Mbape, Benzema, Trajner: D.Deshamp

LEXO TE PLOTE