Connect with Us

Gabimi fatal i Strakoshës, gazetari i del në mbrojtje shqiptarit: As Lazio nuk ishte perfekte

Seria A

Gabimi fatal i Strakoshës, gazetari i del në mbrojtje shqiptarit: As Lazio nuk ishte perfekte

Publikuar

-

Gafa e pafalshme e portierit shqiptar, Thomas Strakosha i kushtoi Lazios humbjen me rezultat minimal 1-0 ndaj Galatasarayt. 26 vjeçari u kryqeëzua nga tifozët lacialë, të cilët e cilësuan si të paaftë për të mbrojtur ekipin e tyre. Megjithatë gazetari i njohur Martin Marani deklaroi se alibia nuk duhet të kërkohet tek Strakosha, pasi Lazio nuk ishte në nivelin e duhur.

“Më vjen keq. Ju nuk bëni asgjë tjetër por të identifikoheni me atë (gabimin). Ai (Strakosha) gaboi, por do të donte mos ta bënte. Nuk është se Lazio ishte perfekt për 90 minuta. Përveç rastit të Milinkoviç Saviç, Lazio nuk prodhoi asgjë”- u shpreh Marani.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Seria A

Kessie nuk po rinovon ende, mund të përsëritet rasti Donaruma

Publikuar

-

Nga

E ardhmja e Kessie tek Milani duket shumë larg pas përfundimit të kontratës. Njëjtë si Donnaruma, mesfushori kryesor i kuqezinjve mund të largohet me parametra 0, çka do të ishte një shok për drejtuesit e Milanit, të cilët ashtu si me Gigio Donnaruman mund të humbin rreth 70 milionë euro.

Problemi kryesor mbetet paga e mësfushorit nga Bregu i Fildishtë, i cili kërkon një pagë neto prej 8 milionë eurosh, e thënë në pagë bruto pa përfshire taksat rreth 12 milionë euro në sezon.Gjithashtu agjenti i Kessie kërkon një komision prej 20 milionë eurosh, çka në 5 vjet tek Milani do të dilnin nga llogaria 80 milionë euro.

Milani ofron vetëm 7 milionë euro bruto për Kessie, për të cilën ky i fundit nuk është dakord. Sipas të gjitha gjasave Milani do t’i besojë vendin e qendrës së mesfushës Bakayoko, ose do të kërkojë për një lojtar të ri në merkaton e janarit.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Raiola sulmon Milanin për vërshëllimat në “San Siro”: Nuk e mbrojti aspak Donarumën

Publikuar

-

Nga

Pas vërshëllimave në “San Siro” në ndeshjen ndaj Spanjës në drejtim të Xhanluixhi Donarumës, ka reaguar agjenti i portierit të PSG-së, Mino Raiola i cili me anë të një interviste të lançuar me të përditshmen sportive italiane “Corriere dello Sport” ka sulmuar Milanin ku ka deklaruar se klubi kuqezi nuk i doli në mbrojtje:

“Jam i neveritur nga vërshëllimat në drejtim të Donarumës. Pyes veten si ka mundësi përse Milani nuk ka ndërhyrë zyrtarisht për të marrë masat dhe për të mbajtur distancat e kontestimeve, për ta mbrojtur në një farë mënyre. Donaruma është një djalë që gjithmonë ka dhënë gjithçka për kombëtaren. Duke kontribuar edhe për fitimin e Kampionatit Europian, ku ishte dhe lojtari më i mirë i kompeticionit.Edhe për Milanin ka qenë besnik ku i ka qëndruar klubit pranë edhe në momentet më të errëta dhe të vështira, duke treguar edhe impenjuar si profesionist deri në ditën e fundit, duke kontribuar gjithashtu për të dërguar skuadrën në Champions pas shumë vitesh.

Më duket e çuditshme dhe shumë zhgënjyese që Milani, i cili e di të vërtetën, nuk kanë marrë në dorë distancat nga kjo sjellje e papranueshme dhe e padrejtë. E vërteta është se Milani nuk ka ditur ose nuk ishte në gjendje ta mbante atë.”, përfundoi Raiola

LEXO TE PLOTE

Seria A

Lajm i keq për Argjentinën, dëmtohet sulmuesi i Interit

Publikuar

-

Nga

Argjentina sfidon Paraguajin me datën 8 tetor, në kuadër të kualifikueseve të Botërorit 2022.

Futbollisti i Interit, Lautaro Martinez ka probleme muskulare dhe me shumë mundësi nuk do jetë në fushë për këtë takim. Martinez do zëvendësohet nga Correa, shoku i tij i skuadrës te Interi.Argjentinasit po bëjnë eleminatore të mira, teksa  kanë grumbulluar 18 pikë deri më tani. Diferenca me Brazilin e vendit të parë është 6 pikë.

LEXO TE PLOTE