Connect with Us

Vrau ish-gruan/ Meta: E gjeta Sabrinën duke folur me të dashurin

Kronika

Vrau ish-gruan/ Meta: E gjeta Sabrinën duke folur me të dashurin

Publikuar

-

Elton Meta ka shkruar një letër nga ambientet e paraburgimit, ku rrëfen vrasjen e ish-bashkëshortes së tij Sabrina Bengaj.

Metaj pretendon se ditën e vrasjes kur ka shkuar në shtëpinë e Sabrinës, e ka gjetur ish-gruan duke folur me një person tjetër në “Skype”. Ai shkruan se ndihet fajtor për aktin e vrasjes, por që rrethanat në të cilat e ka kryer krimin duhen shpjeguar.

“Ish-bashkëshortja më tha që babi ka marrë vesh dhe do të të zhdukë dhe me mua nuk do takohesh sepse unë kam një të dashur tjetër. Të cilin e kam pasur që kur ishim të martuar dhe ai me 10 të tjerë po të ndjek dhe të q** robt ty dhe familjes tënde.

Kjo sjellje e ish-bashkëshortes më habiti pasi kishim lënë të ribashkoheshim dhe do vazhdonim jetën pasi duheshim dhe nuk kishim asnjë konflikt. Pas kësaj ish-vjehrri më shkruan dhe në messenger duke më lënë takim në Patos në një karburant në hyrje në tij duke më thënë hajde do të zhduk.

Ndërkohë duke parë kushtet e një gjendje emocionale të rënduar kam shkuar te vendi ku kisha fshehur armën, e mora dhe shkova te shtëpia e ish-vjehrrit.

LEXO EDHE:  Shoferi humb kontrollin/ Kamioni i tonazhit të rëndë del nga rruga

Pasi hyra në banesë, ish-bashkëshortja po fliste në “Skype” me të dashurin dhe në momentin që më pa mbylla telefonin dhe ndërkohë vjen edhe kunata e cila filloi të qeshte. Pasi kuptova iu bë qejfi që unë e kapa ish bashkëshorten me të dashurin e saj. Ndërkohë ajo më kërkoi të dilnim në oborr duke më thënë se nuk kam më punë me ty. Ndërkohë në atë moment s’kisha asnjë dëshirë për ta ekzekutuar sepse konfliktin e kisha me babain, i cili është shkaktar i kësaj tragjedie.

Shkrepa armën që më doli nga kontrolli dhe mësova se Sabrina kishte ndërruar jetë. Për sa më sipër jam fajtor për aktin, por dua të sqarohen të gjithë se çfarë kam deklaruar. Unë kam shkrepur armën, por vrasjen e ka bërë babai i saj”, shkruan ai./ CNA.al

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna showcna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna showcna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna showcna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

cna lajme kronike

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

Aksident në Divjakë/ Automjeti përplas dy fëmijë të mitur

Publikuar

-

Nga

Aksident te ’Rruga e Kavajës”/ Makina përplaset me biçikletë, lëndohet një person

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Divjakë. Mësohet se një automjet ka përplasur dy fëmijë të mitur.

Dy fëmijët e mitur ndodhen në spital nën kujdesin e mjekëve. Ndërkohë policia po heton mbi rrethanat e ngjarjes.Sipas informacioneve zyrtare, aksidenti ndodhi rreth orës 11:00, në fshatin Mizë, Divjakë, ku shtetasi P. Ç, duke drejtuar mjetin tip “Opel” ka përplasur shtetasit E. A., 10 vjeç dhe O. A., 8 vjeç, të cilët ndodhen në spital nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit”, njofton policia./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Fshihte kokainë në piceri/ Zbulohet aktiviteti kriminal i dy të rinjve në Tiranë

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme kronike

Policia ka kapur në flagrancë shtetasin L.N, 24 vjeç pasi shfrytëzonte picerinë për fshehjen e lëndëve narkotike.

Pasi e ndante në doza, 24 vjeçari e shpërndante lëndën duke u kamufluar si shpërndarës picash.Ndërsa bashkëshjetuesja e tij është proceduar penalisht pasi fshihte lëndën narkotike. Gjatë kontrollit u gjetën sasi lëndësh narkotike të llojit kokainë, kanabis dhe  një peshore elektronike.

“Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve L. N, 24 vjeç, E. P, 21 vjeç dhe u procedua penalisht shtetasja Xh. Ç, 23 vjeçe. Shtetasi L. N, kishte në administrim një piceri, të cilën e shfrytëzonte për fshehjen e lëndës narkotike, dhe pasi e ndante në doza e shiste më pas nëpërmjet shtetasit E. P, I cili e shpërndante lëndën narkotike duke u kamufluar si shpërndarës picash, ndërsa shtetasja Xh. Ç, (bashkëjetuesja e L.N) ka fshehur lëndën narkotike. Në cilësinë e provës materiale një sasi me lëndë narkotike kokainë, kanabis dhe një peshore elektronike”, njofton policia./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Grupi kriminal bën “kërdinë” me vjedhje me armë/ Arrestohen tre pjesëtarë, shpallen në kërkim dy të tjerë

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Policia në Durrës ka bërë të mundur arrestimin e tre shtetasve, të cilët ishin pjesëtarë të një grupi kriminal që kryente vjedhje me armë.

Janë shpallur në kërkim dy shtetas pasi kanë mundur të arratisen, duke u favorizuar nga errësira.

Gjithashtu policia ka zbardhur dhe 8 vjedhje të tjera që dyshohet se janë kryer nga ky grup kriminal. Gjatë operacionit, policia ka sekuestruar armë zjarri kallashnikov dhe fishekë luftarak.Shtetasit e arrestuar janë L. P., 21 vjeç, banues ne Katund Sukth, i dënuar më parë për armembajtje pa leje; A. K., 20 vjeç, banues në lagjen Kodra, Shijak, i dënuar më parë  për vjedhje; D. C., 24 vjeç,  banues në Fermë, Sukth, i dënuar më parë për vjedhje.

LEXO EDHE:  Shoferi humb kontrollin/ Kamioni i tonazhit të rëndë del nga rruga

LEXO EDHE:  25-vjeçari u qëllua me armë/ Bardhi: Vrasësi i të riut nuk është efektivi i policisë

Ndërsa të shpallur në kërkim janë shtetasit:  P. P., 27 vjeç, banues në Katund, Sukth, i dënuar më parë  për vjedhje dhe A. P., 20 vjeçe, banuese në  lagjen nr.13, Durrës (vëlla e motër).

Këta shtetas ne bashkepunim me njëri- tjetrin, rreth orës  20:00 të mbrëmjes së djeshme, në fshatin Katund, Sukth, kanë tentuar të vjedhin me armë zjarri  në banesën  e shtetasit B.M./ CNA.al

LEXO TE PLOTE