Vrasjet e grave dhe dhuna në familje/ Rama apel deputetëve

16 Shtator 2021, 08:20, Politikë CNA
Vrasjet e grave dhe dhuna në familje/ Rama apel deputetëve

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar programin qeverisës për katër vitet e ardhshme.

Fillimisht ai është ndalur tek dy mandatet e para për të vijuar më pas me formimin e kabinetit ?Rama 3?, ku  kryeministri vlerëson faktorin gjinor.

Rama ka thënë se duhet të eliminojnë diksriminimin gjinor, për të shmangur dhunën dhe rastet dramatike që po ndodhin në vendin tonë.

?Figura e gruas, e nënës dhe e vajzës duhet të jetë më mbrojtur nga institucionet? , ka thënë Rama, i cili ka apeluar të gjithë deputetët, dhe kryesisht ato gra që të ngrenë zërin për dhunën ndaj gruas./CNA.al

07:34 Politikë

Kolegia e Doktorit

Dje pas një jave tensioni, dhe situate krejtësisht të paparë...

Lajmet e fundit nga