Connect with Us

Shpallja ‘non grata’ e Berishës/ Bushati: Basha shiti veten dhe PD-në tek Rama

Politikë

Shpallja ‘non grata’ e Berishës/ Bushati: Basha shiti veten dhe PD-në tek Rama

Publikuar

-

cna lajme politik

Analisti Andi Bushati u shpreh se Basha me vendimin e tij për të përjashtuar Berishën, ka shitur veten tek Edi Rama.

I ftuar në “Open” Busdhati ka ngritur pyetjet se si Edi Rama para dy vitesh e dinte që Sali Berisha do të shpallej non grata dhe pse për Tom Doshin u përdor tjetër standard?

Sipas Bushatit vendimi për shpalljen non grata të Berishës ishte totalisht në favor të Edi Ramës dhe në momentin e duhur.

“Unë sot preferova të shoh një beteje reale sesa beteja fallco Rama-Basha. E pashë me vëmendje Berishën sepse jam i bindur se Basha nuk ka marrë vendim kundër Berishës po ka shitur veten dhe PD-në tek Edi Rama. Vendimi non-grata ka qenë në leverdi totale të Edi Ramës. Është njeriu që na e ka shpallur para dy vite e gjysmë që Saliu do të shpallej non grata, pa ardhur akoma sekretari Blinken në atë detyrë ku është sot. Kur u bë publike kjo gjë që Rama e dinte para 2 vjetësh? U bë publike kur filluan në PD të ngrihen zërat e parë që thonin duhen protesta dhe revolta për blerjen e votës. Kujt i intereson kjo PD apo Edi Ramës?

LEXO EDHE:  Ironia therëse e Andi Bushatit për Lulzim Bashën

Sali Berishën po e shpallin si të korruptuar se korrupsioni është armiku më i madh i SHBA. Dhe këta na bëjnë teatër dhe përqafohen me njerëzit që kanë vjedhur tek Unaza e Re me dokumenta amerikane dhe i shqetësonka korrupsioni i një pensionisti i para 8 vjetësh?! Kur ti jep argumentin e rremë, ke një prapa arsye.

Edhe nëse nuk është bërë me paret e drogës së Ramës, ky vendim non grata ka shkuar totalisht në favor të Ramës në momentin që duhej. Pse një standard që iu pranua Edi Ramës për tu zgjidhur nga amerikanët për Tom Doshin, nuk iu pranua Bashës? Ky vendim i bën keq opozitarizmit”, tha Bushati.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Bujar Nishani zbulon se kush e mbron Lulzim Bashën/ Ish-Presidenti jep alarmin

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Ish-Presidenti Bujar Nishani ka dhënë alarmin se armiqtë më të betuar të PD-së ndër vite, po bëjnë sot avokatin e Lulzim Bashës.

Sipas Nishanit mjafton ky fakt për të kthjelluar dhe ndriçuar çdo demokrat e çdo patriot të këtij vendi sot.

Shumë interesante por e qartë si kristali !

Pa përjashtim, të gjithë armiqtë më të betuar politik të Partisë Demokratike, që nga dita e parë e themelimit të saj dhe deri më sot, janë bërë papritur, avoketërit më të zjarrtë e fanatikë të Lulzim Bashës.

Të L. Bashës jo si individ por të L. Bashës si Kryetar i Partisë Demokratike.LEXO EDHE:  Ironia therëse e Andi Bushatit për Lulzim Bashën

LEXO EDHE:  CDU/CSU i thotë “Po” Shqipërisë/ Basha: Vendosja e kushteve shpreh shqetësim

Mjafton ky fakt për të kthjelluar dhe ndriçuar çdo demokrat e çdo patriot të këtij vendi sot”, shkruan Nishani në rrjete sociale.

Nishani shkruan më tej se bashkimi i PD-së, i tmerron armiqtë e saj politik,

Bashkimi i PD, forcimi i PD, kthimi në opozitë të vërtetë PD, i tmerron armiqtë e saj politik.

Tmerron dhe armiqtë e Shqipërisë, po ashtu”, shkruan Nishani./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Foltorja frymëzuese”/ Demokratët me sytë nga Berisha

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Ish-kryeministri Sali Berisha, që prej 16 Shtatorit, kanë nisur takimet me demokratët në bazë.

Nga Tirana, Berisha ka zbritur në disa qytete, ku është pritur me entuziazëm të madh nga demokratët, të cilët e shohin si shpresë për ringritjen e PD dhe sjelljen e saj në pushtet.

Të zhgënjyer nga Lulzim Basha dhe udhëheqja e tij, demokratët i kanë drejtuar sytë nga Berisha.

Ata e akuzojnë Bashën për shitje dhe shkatërrim të Partisë Demokratike.

Sipas tyre Basha është në të njëjtën linjë me kryeministrin Edi Rama, dhe po punon për qëndrimin e tij në pushtet.

LEXO EDHE:  Akuzat e forta/ Basha “dhëmb për dhëmb” me Ramën

LEXO EDHE:  Basha nuk tërhiqet nga bojkoti për 'Zgjedhoren'/ “PS-ja e hodhi në erë, opozita nuk bëhet fasadë”Së fundmi “Foltorja” u zhvillua në Elbasan, ku ashtu si në të gjitha takimet e mëhershme pati  një pritje madhështore për Berishën.

Ish-kryeministri në rrjete sociale, ka publikuar fotot të cilat tregojnë shumë nga takimi në Elbasan.

Në foto vërehet entuziazmi i demokratëve për të reaguar ndaj lëvizjeve të Lulzim Bashës, me të cilat ka shkatërruar PD-në.

Album nga Foltorja frymëzuese dhe e zjarrtë e Elbasanit! Rroftë Elbasani”, shkruan Berisha në rrjete sociale./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Doktor Berisha na prij ta shporrim sektin Rama&Basha”/ Thirrja e fortë e demokratëve për ish-Kryeministrin

Publikuar

-

Nga

cna lajme politik

“Foltorja”, iniciativë kjo ish-kryeministrit Sali Berisha ka “ndezur”, demokratët në të gjithë vendin, të cilët ndihen të tradhëtuar dhe të shitur nga kryetari i PD –së, në detyrë Lulzim Basha.

Të martën që vjen Berisha do të jetë në Kukës me demokratët atje.

Këtij takimi i kanë paraprirë thirrjet e dmeokratëve në rrjetin social të ish-kryeministrit, në postimet e tij të njëpasnjëshme.

“Doktor Berisha na prij ta shporrim sektin Rama&Basha se na degjeneruan këto 8 vite..Ja hoqën brekët këtij populli deri në fund të kembeve…Tek ju shihet drita në fund të tunelit”, shkruan një demokratët.

Sipas demokratëve PD do të ngrihet në shesh pasi nuk i duron padrejtësitë që bëhen në kurrriz të tyre me anë të marrëveshjeve Basha –Rama.

PD ngrihet në shesh sepse është Partia Demokratike që nuk duron padrejtësitë, nuk duron mizorinë, e don lirinë, është partia e vlerave dhe lirisë së mendimit e shprehjes, PD nuk është partia e Lulzim Bashës e mbyllur, e rrënuar, e mundur.

Partia e Bashës nuk është kjo Parti Demokratike, partia e BashËs eshte partia e klaneve, partia e servilëve, partia që listen e kandidateve e përzgjedh brenda nate, pa votë, pa mendim anëtarësie.

Kjo nuk mund të jetë PD që llogaritjet dhe humbjet e njëpasnjëshme karshi Rilindjes i bën shumë keq po si 7×7=42”, shkruan një nga demokratët në rrjetin social të ish kryeministrit.

LEXO EDHE:  Sondazhi në CityNews- Rama, Basha apo Meta/ Ja kush është më i korruptuari

LEXO EDHE:  Basha prezanton kandidatët për kryetar bashkie në Bulqizë, Durim Balla dhe në Dibër, Ilir KrosiSipas të njëjtit, partia e Lulit është kthyer ne parti çunash  lagjesh, çuna kolegjesh, ish shokë e miq shkolle, çuna të rrugës së Kavajës, çuna të shkolluar me ideologji ndërfetare e përtej tyre, çuna të Lulit të gjithë, por jo të PD.

Diku dhe vërdallë po vjen ndryshimi i duhur, po i kthehet identiteti dhe vlera mbi të cilin ka ecur dhe krijuar PD.

Kujdes , Lulzim Basha ka luajtur me çdo demokrat, me çdo vyrtit dhe karakteristikë demokratësh, prandaj Luli duhet të ik sa më shpejt, sepse është i dobët dhe ka tradhëtuar çdo anëtar të saj.

Ai kurrë nuk mundet të fitoj, ai gjithmonë është mundur nga Rama sepse ka shkelur mbi dinjitetin dhe integritetin dhe vërtetësinë e demokratëve.

Lulzim Basha duhet të ik dhe partia duhet të hapet e çlirohet nga kthetrat e tigrit të madh dhe nga dobësia e një qingji të butë që s’ka asnjë moral për të drejtuar uraganin dhe ushtrinë me intelektualitet dhe karakter të demokratëve.

Është barrë e rëndë PD, dhe prandaj ka nevojë për burrë opozite dhe jo miss buzëqeshje e zgërdhierje parlamenti! Kukësi dhe kukësianet nuk e duan PD e Bashës”, shkruan me tej nga demokrati, që u bën thirrje të gjithëve për të reaguar./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE