Connect with Us

Rama u “kërcet” dhëmbët gjyqtarëve dhe prokurorëve

Politikë

Rama u “kërcet” dhëmbët gjyqtarëve dhe prokurorëve

Publikuar

-

cna lajme politike

Kryeministri Edi Rama gjatë prezantimit të programit qeverisës për katër vitet e ardhshme është ndalur tek procesi Vettingut.

Ai ka thënë se s’do të ketë mëshirë për gjyqtarët dhe prokurorët e korruptuar  dhe se do të vijojnë që ta mbështesin Vettingun dhe Drejtësinë e re.

Ai ka kërkuar që të korruptuarit e sistemit të drejtësisë të japin llogari.

LEXO EDHE:  Sulmi ndaj Lubonjës/ Vokshi-Prokurorisë: Arresto Ramën dhe autorët

Sipas Ramës, me një drejtësi të pastër do të ketë edhe politikë të pastër.

Kujtojmë se procesi i Vettingut, është në fazën e fundit dhe më shumë se gjysma e gjyqtarëve dhe prokurorëve janë shkrakuar në rreth tre vite./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

“Kujdes, Luli po ju përgjon!”/ Gazetari i “nxjerr bojën” Bashës, tregon çfarë ndodh në selinë e PD

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Gazetari Bledian Koka ka reaguar pas deklaratës së mbrëmshme të nënkryetares së PD, Grida Duma, e cila pranoi publikisht se Basha përgjon deputetët e tij.

Në një postim në rrjetet sociale, Koka shkruan se me urdhër të Bashës, gjithë selia është mbushur me “çimka” përgjuese të cilat janë e vetmja shpresë që “kryetari” te jetë në gjendje të bëjë për aq sa mundet gjumin e qetë këto ditë.

Kujdes, Luli po ju përgjon!

Një nate me pare zyrtaret e larte te PD-se konfirmuan publikisht aktet penale qe konsumohen ne mbledhjet e grupit te Selise Blu te cilat regjistrohen ne kundershtim me ligjin. Ajo qe mesojme sot eshte se qe pas vendimit te Lulzim Bashes per te perjashtuar Sali Berishen nga grupi i PD, SHQUP-i eshte kthyer ne identitet. Me urdher te kryetarit raportohet se e gjithe selia eshte mbushur me “çimka” pergjuese te cilat jane e vetmja shprese qe “kryetari” te jete ne gjendje te beje per aq sa mundet gjumin e qete keto dite…LEXO EDHE:  "Rama po mashtron me legalizimet"/ Rushaj: Me PD në qeveri qytetarët do marrin atë që u takon

LEXO EDHE:  “Rama po mashtron me legalizimet”/ Rushaj: Me PD në qeveri qytetarët do marrin atë që u takon

p.s…ne foto momente nga puna e Lulit duke konspektuar levadat e te “regjenteve” te tij te regjistruara nga ‘çimkat” e vendosura ne PD”-shkruan Bledian Koka./CNA.al

Video-Skandali në PD/ Basha përgjon deputetët e tij

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Ne mblidhemi në një moment kritik”/ Berisha: PD dhe demokracia ndodhen në udhëkryq

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike berisha

Ish kryeministri Sali Berisha ndodhet në qytetin e Beratit ku po mban Foltoren e 11-të për një PD më të hapur, më të fortë dhe më të bashkuar.

Nga aty, ish lideri historik është pritur me entuziazëm nga qindra demokratë, nga ku nuk ka kursyer edhe akuzat në drejtim të qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama. Berisha shprehet se kryeministri Rama grabiti mandatin e tretë, pas tetë viteve dështim në qeverisje, ndërsa ngriti edhe shqetësimin se PD dhe demokracia në Shqipëri ndodhet në udhëkryq.Dua tu përshëndes përzëmërsisht, të përulem me mirënjohje para jush për të gjithë ndihmesën tuaj të jashtëzakonshme. Mbështetjen e madhe që i keni dhënë PD dhe demokracisë. Berati ka qenë dhe mbetet në demokraci diamanti i kurorës së saj. Me trashëgiminë e madhe të qytetarëve të këtij qyteti sot fatkeqësisht berati është pasuri botërore që bën krenar çdo shqiptar.

Ne mblidhemi në një moment kritik, në një periudhë udhëkryqi të vërtetë për demokracinë shqiptare për PD por po kaq edhe për Shqipërinë. Sot një regjim i cili pranohet botërisht si një narkoshtet hyri në mandatin e tij të tretë. Edi Rama grabiti mandatin e tretë, pasi në tetë vite e nxiu reputacionin, emrin por edhe jetën e shqiptarëve në botë”, shprehet Berisha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“O Sali, o hero”/ Berisha “ndez” Beratin

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Ish-kryeministri Sali Berisha pasditen e sotme është ndalur në një takim me demokratët e Beratit.

“Foltorja” zhvillohet në Pallatin e Kulturës, të qytetit të Beratit, ku Berisha është pritur me entuziazëm dhe brohorima nga qindra demokratë.

Demokratët kanë brohoritur në kor “O Sali, o hero, gjithë Shqipëria ty të do”.Lëvizja e Berishës dhe takimet e tij në terren me demokratët, kanë rikthyer shpresën e tyre për një opozitë më të fortë përballë kryeministrit Edi Rama.

LEXO EDHE:  Marrëveshja Rama-Basha/ Meta: Hap i rëndësishëm, të vazhdojë konsensusi

LEXO EDHE:  Pas CNA.al, Rama paralajmëron valë shkarkimesh: Drejtorët që kanë dështuar do largohen

Kujtojmë këtu se deri tani Berisha ka zhvilluar 10 takime me demokratët, në 10 qarqe. Fillimisht në Tiranë, më pas në Fier, në Vlorë, në Durrës, në Elbasan, në Gjirokastër, Shkodër, Korçë, Kukës dhe Dibër. Ndërsa sot është ndalur në Berat./CNA.al

LEXO TE PLOTE