Connect with Us

Në Poloni mahniten nga Muçi: Legia ka gjetur Gareth Bale, është vetëm 20-vjeç

Sport

Në Poloni mahniten nga Muçi: Legia ka gjetur Gareth Bale, është vetëm 20-vjeç

Publikuar

-

Ernest Muçi ka shkëlqyer në përballjen mes Spartakut të Moskës dhe Legias së Varshavës. I aktivizuar vetëm pak minuta nga fundi i takimit, ish-futbollisti i Tiranës dha kontributin e tij. Në një moment kur Legia po mbrohej dhe nuk kishte më shanse për të fituar takimin, Muçi shpik një aksion me cilësi individuale.

Teksa lë mbrapa kundërshtarin duke dalë përtej vijave të fushës, Muçi nxori me portën e boshatisur Kastratin. Krahasimi është bërë edhe në rrjetet sociale, ndërsa gazetari i Neëonka Sport, Dominik Piechota, është shprehur:

“Legia ka një Gareth Bale. Ernest Muçi ka kërkuar kohë të përshtatet me futbollin fizik, taktik, por mund ta shihni kur e ka topin në këmbë. Driblim, aftësi për të fituar duelet, goditje nga larg. Është vetëm 20-vjeç”, u shpreh Piechota.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Sport

Messi: Asnjë pishman për transferimin te PSG-ja

Publikuar

-

Nga

Lionel Mesi i ka dhënë fund aven turës së tij në Barcelonë për të nisur një “jetë të re” në Paris. Ai ka firmosur për dy sezone për Paris SGnë, ku ndihet mjaft mirë. Ndonëse nuk kanë munguar zërat e parë se ai nuk ka gjetur ambientin e duhur në Francë, vetë “Pleshti” ka hedhur poshtë gjithçka, duke saktësuar se nuk ka gabuar asgjë në vendimin e tij për të firmosur me PSG-në.

Këtë gjë ai e ka bërë gjatë një interviste të dhënë për revistën “France Football” që pritet të publikohet e plotë të shtunën në Francë. Megjithatë, mediat kanë arritur të shkëpusin diçka nga intervista e argjentinasit, ku thelbi ka qenë përshtatja e tij me klubin e ri dhe jetën në kryeqytetin francez.Nëse dikush kishte ndonjë dyshim në lidhje me gjendjen e Mesit te PSG-ja përgjigjja ka ardhur nga vetë ylli argjentinas. “Nuk kam gabuar asgjë në zgjedhjen time. Jam i kënaqur me vendimin tim. Nuk jam penduar që kam firmosur në Paris”, ka deklaruar Leo Mesi. Kjo është dhe intervista e tij e parë që nga transferimi nga Barcelona për te PSG-ja. Kujtojmë se në Paris ai ka gjetur miq të rinj e të vjetër, mes të cilëve Nejmar e Di Maria, por edhe një ish-rival të ashpër si Serxhio Ramos.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Kessie nuk po rinovon ende, mund të përsëritet rasti Donaruma

Publikuar

-

Nga

E ardhmja e Kessie tek Milani duket shumë larg pas përfundimit të kontratës. Njëjtë si Donnaruma, mesfushori kryesor i kuqezinjve mund të largohet me parametra 0, çka do të ishte një shok për drejtuesit e Milanit, të cilët ashtu si me Gigio Donnaruman mund të humbin rreth 70 milionë euro.

Problemi kryesor mbetet paga e mësfushorit nga Bregu i Fildishtë, i cili kërkon një pagë neto prej 8 milionë eurosh, e thënë në pagë bruto pa përfshire taksat rreth 12 milionë euro në sezon.Gjithashtu agjenti i Kessie kërkon një komision prej 20 milionë eurosh, çka në 5 vjet tek Milani do të dilnin nga llogaria 80 milionë euro.

Milani ofron vetëm 7 milionë euro bruto për Kessie, për të cilën ky i fundit nuk është dakord. Sipas të gjitha gjasave Milani do t’i besojë vendin e qendrës së mesfushës Bakayoko, ose do të kërkojë për një lojtar të ri në merkaton e janarit.

LEXO TE PLOTE

Sport

BOTËRORI 2022/ Fiton Brazili, ndalet Argjentina e Messit

Publikuar

-

Nga

Kanë përfunduar pesë ndeshjet e fushatës kualifikuese të Botërorit “KATAR 2022” në Amerikën e Jugut. Brazili ka fituar me përmbysje ndaj Venezuelës në transfertë me rezultatin 1-3. Ishin fillimisht vendasit që e nisën shumë shpejt në avantazh në minutën e 11′ me anë të Ramirez. Në pjesën e dytë skuadra “Seleçao” barazoi me anë të Markinjos në minutën e 71′, përmbysi me Gabigolin ose ndryshe Gabriel Barbosën nëm minutën e 85′ me penallti dhe i vuri kapakun sfidës me Entoni në minutën e 90+5′. Me këtë fitore Brazili renditet e shkëputur në krye në kuotën e 27 pikëve, ndërsa tabelën e mbyll pikërisht Venezuela duke grumbulluar 4 pikë.

Argjentina ka barazuar pa gola 0-0 ndaj Paraguajit në transfertë, në një takim ku Lionel Mesi luajti përgjatë gjithë 90 minutëshit, por pa bërë asgjë më shumë. Me këtë ndalesë skuadra “Albiceleste” renditet në vendin e 2 në kuotën e 19 pikëve. I njëjti rezultat vlen edhe për duelin Uruguaj-Kolumbi e cila u mbyll pa asnjë fitues me rezultatin e bardhë 0-0. Ekuadori mposhti në shtëpi 3-0 Bolivinë, ku të gjitha golat u realizuan në fraksionin e parë të lojës. Peruja ka marrë tre pikë me vlera ndaj Kilit, ku arriti një sukses në shtëpi me rezultatin 2-0.

SFIDAT E PËRFUNDUARA –

VENEZUELË 1-3 BRAZIL

Ramirez 11′ / Markinjos 71′, Gabigol (p) 85′, Entoni 90+5′

PARAGUAJ 0-0 ARGJENTINEURUGUAJ 0-0 KOLUMBI

EKUADOR 3-0 BOLIVI

Estrada 14′, E. Valencia 17′, 19′

PERU 2-0 KILI

Kueva 36′, Pena 64′

RENDITJA E PLOTË

LEXO TE PLOTE