Connect with Us

Foto-Basha fle gjumë në këmbë/ Gazment Bardhi e sheh me ëmbëlsi

Politikë

Foto-Basha fle gjumë në këmbë/ Gazment Bardhi e sheh me ëmbëlsi

Publikuar

-

/
Ëndrrat e Bashës me Kryeministër/ Kreu i PD, i zhdukur që prej një jave

Kreu i PD-së, Lulzim Basha është shfaqur sot duke shkuar në Kuvend, i përgjumur.

Basha është fotografuar teksa ecte me sytë mbyllur, duke dhënë kështu një mesazh se të mbyllur do t’I ketë sytë edhe në Kuvend, ashtu siç ka bërë këto tetë vite kur e la PD në mes të rrugës, në Opozitë, pas asnjë lloj pushteti.

LEXO EDHE:  "Rama ka një pushtet monist"/ Bushati: Basha e Monika nuk kanë shpresë

I shoqëruar nga Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi , i cili në foto duket që e sheh me ëmbëlsi dhe nga kreu i grupit parlamentar të PD, Afred Rushaj që e ndjek nga pas, Basha e ka marrë gjumin me vete në Kuvend.

Më poshtë po sjellim foton e Bashës, ku duke ecur fle edhe gjumë./CNA.al

cna lajme politike

 

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Bejko “qan” se e përzunë protestuesit/ Basha sulmon Berishën

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Një incident është shënuar sot para selisë së PD, pasi Roland Bejko provokoi protestuesit.

Më pas këta të fundit e nxorën për leckash, nga selia e PD.

Por, pas përplasjes me demokratët, duket se Bejko është ankuar tek Basha.

Ndërsa ky i fundit, pas “qurravitjeve” të Bejkos, ka nxjerrë një deklaratë për mediat, ku sulmon ish-kryeministrin dhe liderin historik të demokratëve.Dhuna e mercenarëve të Sali Berishës ndaj anëtarit të Kryesisë qendrore të PD Roland Bejko, është fytyra e Sali Berishës, që frymëzon dhunë, ushtron dhunë dhe pengon një sekretar të PD të vijë në seli në një mbledhje pune. E papranueshme që dhunohet një demokrat i orëve të para, nje demokrat i ndershëm me kontribute 30 vjeçare në këtë parti. Roland Bejko u dhunua sot vetëm se mendon ndryshe nga Sali Berisha, vetëm se nuk i shërben interesit të Sali Berishës,  vetëm se ka vendosur ti shërbejë interesit të demokratëve dhe PD.”-thuhet në reagim./CNA.al

Roland Bejko provokoi dhunë/ Protestuesit reagojnë flakë për flakë

LEXO TE PLOTE

Politikë

Video-Bashës i dështon strategjia/ Protestuesit nuk lejojnë makinat

Publikuar

-

Nga

Strategjia e Lulzim Bashës për të mbushur oborrin e PD-së me makina, me qëllim që të pengojë protestuesit, duket se ka dështuar.

Sikurse shikohet edhe në videon më poshtë, protestuesit nuk po lejojnë futjen e makinave në oborrin e selisë së PD.Për më tepër, gazetarët në terren raportojnë se ata kanë mbyllur derën për makinat./CNA.al


LEXO TE PLOTE

Politikë

Roland Bejko provokoi dhunë/ Protestuesit reagojnë “flakë për flakë”

Publikuar

-

Nga

Roland Bejko ka shkuar në selinë e PD aty ku ishin grumbulluar dhjetra protestues, duke provokuar dhunë. Qëllimisht ai duket se ka shkuar vonë për të parë reagimin e protestuesve, të cilët e përzunë për leckash.

Pas këtij veprimi, demokratët kanë reaguar flakë për flakë duke e nxjerrë nga selia.Kur u largua, Bejko për media tha se nuk e dinte që kishte kaq shumë njerëz, ndërsa nisi edhe të fyente demokratët, duke u thënë se ata që janë mbledhur për protesta janë të varfër dhe për këtë ai e dallonte në fytyrat e tyre.

LEXO EDHE:  “Basha është kthyer në ushqim për memexhinjtë”/ Shkullaku: Sot shqiptarët qeshin me të

Atë e kam mbajtur me bukë kam qenë kryetar i PD Gjirokastër. Si mundet të marrë votat e shqiptarëve. Unë kam qenë në krah të Berishës në 97 dhe para se të futesha në seli nuk e dija që kishte kaq shumë njerëz. Unë do i drejtohem Sali Berishës që kjo që ka ndodhur sot ka ndodhur vetëm nga ata të Enverit. Këta janë njerëz të varfër, i pash nga fytyra. Të vritet demokrati me demokratin është e turpshme. Kur pash që mu kthye njeriu që kam mbajtur me bukë është absurditeti”, tha Bejko./E.K-CNA.al

LEXO TE PLOTE