Conference League/ Roma e nis me fitore, ja të gjitha rezultatet e sfidave

-

Janë mbyllur 5 ndeshjet e luajtura mbrëmjen e sotme për fazën e grupeve të Ligës së Konferencës ku bie në sy fitorja e thellë 5-1 e Romës ndaj rivalëve të CSKA-së së Sofies. Skuadra e Murinjos u shtang pasi pësoi gol që në minutën e 10-të, por verdhekuqtë reaguan menjëherë duke përmbysur gjithçka në pjesën e pare me Pelegrinin dhe El Sharauin.

Pjesa e dytë foli po për Romën që shënoi dhe tre herë të tjerae me Pelegrinin, Mançinin dhe Abraham. Një nisje me këmbën e mbarë për Murinjon i cili merr fitoren e parë në këtë kompeticonit, kur verdhekuqtë shikohen si favoritët kryesorë. Në sfidat e tjera, Partizani i Beogradit fitoi në transfertë 0-2 kundër Anorthosis, Bodo/Glim triumfoi në shtëpi 3-1 përballë Zorias, CFR Kluzh u mposht 1-0 nga JAblonec ndërsa AZ Alkmar nuk shkoi më shumë se një barazim 2-2 me Randersin.

Kombëtare

VIDEO/ Shqipëria pafat, shuhet ëndrra për në Botëror! Polonia na mposht me 1 gjuajtje në portë

-

FT: SHQIPËRI-POLONI 0-1
77′ Sviderski

Mbyllet sfida!

79′ Rifillon sfida, Reja kryen 2 zëvendësime! Bajrami dhe Çokaj në fushë!

78’ Ndërpritet ndeshja pasi ka hedhje sendesh në fushë dhe gjyqtarët udhëzojnë skuadrat të shkojnë në dhomat e zhveshjeve.

77’ Vjen goli i Polonisë. Pas një harkimi nga krahu i djathtë, Sviderski godet dhe mposht Berishën.

71’ Gabon Bare në prapavijë dhe i dhuron topin kundërshtarëve. Pasimi në qendër i Kryçoviak devijohet nga Berisha në mënyrë vendimtare duke evituar një gol të sigurt.

Pjesë e parë dinjitoze. Kuqezinjtë krijojnë disa mundësi shënimi me Uzunin dhe Manajn, por mungon saktësia përpara portës. Vlen të theksohet stabiliteti në repartin difensiv, me Kumbullën dhe Ismajlin që mbulojnë mjaft mirë Levandovskin.

Kombëtare

VIDEO/ Situata e tensionuar në “Air Albania”, shikoni momentin kur tifozët kuqezi godasin futbollistët e Polonisë

-

Videoja që po shikoni tregon momentin kur tifozët kuqezi hedhin sende në fushë pas golit të shënuar nga polakët. Këta të fundit nisën festën dhe kjo gjë bëri që tifozët kuqezi të irritoheshin. Ata nisën të hidhnin sende në fushë.

Në sfondin e videos, dëgjohet edhe thirrjet e gjyqtarit për të ruajtur qetësinë dhe për të mos hedhur më sende. Por, kjo gjë nuk i zbut tifozët shqiptarë, pasi ata nuk e ndalin hedhjen e sendeve.

Kombëtare

Vazhdon kaosi/ Polakët nuk pranojnë të futen në fushë, ja ç’po ndodh në “Air Albania”

-

Live’ SHQIPËRI-POLONI 0-1

Episodet:

Po luhej minuta 78’ / Ndërpritet ndeshja pasi ka hedhje sendesh në fushë dhe gjyqtarët udhëzojnë skuadrat të shkojnë në dhomat e zhveshjeve. Situata eshte qetesuar, por polaket nuk pranojne rikthimin.

Minuta 77’ Goli i Polonisë. Pas një harkimi nga krahu i djathtë, Sviderski godet dhe mposht Berishën.