Connect with Us

Conference League/ Roma e nis me fitore, ja të gjitha rezultatet e sfidave

Sport

Conference League/ Roma e nis me fitore, ja të gjitha rezultatet e sfidave

Publikuar

-

Janë mbyllur 5 ndeshjet e luajtura mbrëmjen e sotme për fazën e grupeve të Ligës së Konferencës ku bie në sy fitorja e thellë 5-1 e Romës ndaj rivalëve të CSKA-së së Sofies. Skuadra e Murinjos u shtang pasi pësoi gol që në minutën e 10-të, por verdhekuqtë reaguan menjëherë duke përmbysur gjithçka në pjesën e pare me Pelegrinin dhe El Sharauin.

Pjesa e dytë foli po për Romën që shënoi dhe tre herë të tjerae me Pelegrinin, Mançinin dhe Abraham. Një nisje me këmbën e mbarë për Murinjon i cili merr fitoren e parë në këtë kompeticonit, kur verdhekuqtë shikohen si favoritët kryesorë. Në sfidat e tjera, Partizani i Beogradit fitoi në transfertë 0-2 kundër Anorthosis, Bodo/Glim triumfoi në shtëpi 3-1 përballë Zorias, CFR Kluzh u mposht 1-0 nga JAblonec ndërsa AZ Alkmar nuk shkoi më shumë se një barazim 2-2 me Randersin.

REZULTATET

Grupi B

Anorthosis-Partizan Beograd 0-2

Gomes 42′ , 68′

Grupi C

Bodo/Glimt-Zoria 3-1

Saltnes 48′ , Sobaken 49′, Pelegrino 60′ / Gromov 90+1′ 

Roma-CSKA Sofies 5-1

Pelegrini 25′, 62′ El Sharaui 38′ , Mançini 82′, Abraham 84’/ Karej 10′

Grupi D

Jablonec-CFR Kluzh 1-0

Pilar 51′ 

Randers-AZ Alkmar 2-2

Piesinger 27′ , Graves 68′ / Klasie 24′ , Pavlidis 34′ 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kombëtare

VIDEO/ Shqipëria pafat, shuhet ëndrra për në Botëror! Polonia na mposht me 1 gjuajtje në portë

Publikuar

-

Nga

 

FT: SHQIPËRI-POLONI 0-1
77′ Sviderski

Mbyllet sfida!

79′ Rifillon sfida, Reja kryen 2 zëvendësime! Bajrami dhe Çokaj në fushë!

78’ Ndërpritet ndeshja pasi ka hedhje sendesh në fushë dhe gjyqtarët udhëzojnë skuadrat të shkojnë në dhomat e zhveshjeve.77’ Vjen goli i Polonisë. Pas një harkimi nga krahu i djathtë, Sviderski godet dhe mposht Berishën.

71’ Gabon Bare në prapavijë dhe i dhuron topin kundërshtarëve. Pasimi në qendër i Kryçoviak devijohet nga Berisha në mënyrë vendimtare duke evituar një gol të sigurt.

Pjesë e parë dinjitoze. Kuqezinjtë krijojnë disa mundësi shënimi me Uzunin dhe Manajn, por mungon saktësia përpara portës. Vlen të theksohet stabiliteti në repartin difensiv, me Kumbullën dhe Ismajlin që mbulojnë mjaft mirë Levandovskin.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Situata e tensionuar në “Air Albania”, shikoni momentin kur tifozët kuqezi godasin futbollistët e Polonisë

Publikuar

-

Nga

Videoja që po shikoni tregon momentin kur tifozët kuqezi hedhin sende në fushë pas golit të shënuar nga polakët. Këta të fundit nisën festën dhe kjo gjë bëri që tifozët kuqezi të irritoheshin. Ata nisën të hidhnin sende në fushë.Në sfondin e videos, dëgjohet edhe thirrjet e gjyqtarit për të ruajtur qetësinë dhe për të mos hedhur më sende. Por, kjo gjë nuk i zbut tifozët shqiptarë, pasi ata nuk e ndalin hedhjen e sendeve.

 

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Vazhdon kaosi/ Polakët nuk pranojnë të futen në fushë, ja ç’po ndodh në “Air Albania”

Publikuar

-

Nga

Live’ SHQIPËRI-POLONI 0-1
77′ Sviderski

Episodet:

Po luhej minuta 78’ / Ndërpritet ndeshja pasi ka hedhje sendesh në fushë dhe gjyqtarët udhëzojnë skuadrat të shkojnë në dhomat e zhveshjeve. Situata eshte qetesuar, por polaket nuk pranojne rikthimin.Minuta 77’ Goli i Polonisë. Pas një harkimi nga krahu i djathtë, Sviderski godet dhe mposht Berishën.


71

LEXO TE PLOTE