Connect with Us

Xixat e para, Solskjaer mundohet t’i shpjegojë Ronaldos pse e largoi nga fusha

Sport

Xixat e para, Solskjaer mundohet t’i shpjegojë Ronaldos pse e largoi nga fusha

Publikuar

-

Rikthimi i Cristiano Ronaldos në “teatrin e ëndrrave” është pritur me shumë kënaqësi nga tifozët e Machester United. Portugezi ka treguar menjëherë cilësitë e një lojtari të madh, teksa ndaj Young Boys shënon golin e tretë në dy ndeshje të zhvilluara. Trajnerit Solskjaer i është dashur ta zëvendësojë 5 herë fituesin e Topit të Artë në minutën e 72-të, por një vendim i tillë sigurisht nuk është pritur mirë nga ky i fundit.

Për këtë arsye kreut të pankinës së United është munduar që menjëherë t’i shpjegojë Ronaldos arsyet e daljes së tij nga fusha. Pavarësisht kësaj, sulmuesi luzitan nuk ka qendruar pasiv në stol, por vendosi që në momente të caktuara gjatë ndeshjes të bënte edhe rolin e trajnerit, duke dhënë udhëzime për shokët e tij të skuadrës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Luhen sonte ndeshjet e radhës në Champions League, spikatin Inter – Real dhe Liverpool – Milan

Publikuar

-

Nga

Sonte në mbrëmje do të zhvillohen tetë super sfidat e radhës në kuadër të Ligës së Kampionëve. Nga tetë përballjet, ndeshjet më interesante pritet të jenë Inter – Real Madrid dhe Liverpool – AC Milan.

PSG do përballet me Club Brugge, ku edhe pritet debutimi i treshes Neymar, Mbappe dhe Messi për herë të parë si titullarë. Ndeshje tjetër me interest është ajo mes Manchester Cityt dhe RB Leipzigut.Të gjitha takimet:

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

17 fitore radhazi dhe 22 gola në Champions League, rekordi i frikshëm i Levandovskit,

Publikuar

-

Nga

Askush si ai. Robert Levandovski është padyshim një nga sulmuesit më produktiv në Europë. Bomberi polak, realizoi dopietë në sfidën e sotme ndaj Barcelonës, ku bavarezët triumfuan me rezultatin e pastër 0-3.Ky ishte triumfi i 17 radhazi për Levën në Ligën e Kampionëve, teksa në 17 ndeshjet e fundit ka arritur të realizojë plot 22 gola, duke u shndërruar në një nga liderat e Bajernit, së bashku me Manuel Nojer. Polaku u shpall njeriu i ndeshës në “Camp Nou”, duke zhvilluar një paraqitje fantastike.

LEXO TE PLOTE

Sport

Champions League/ Bayerni shkatërron sërish Barcelonën, ja rezultatet në të gjitha sfidat (VIDEO)

Publikuar

-

Nga

Mbyllen sfidat e mbrëmjes në Champions League. Bie në sy fitorja e thellë e Bayernit në transfertë 0-3 ndaj Barcelonës. Gjermanët janë kthyer në një makth për ekipin spanjoll, pasi edhe verën e shkuar i mundën 8-2 në Champions League. Golat në ndeshjen e sotme u realizuan nga Myler dhe Levandovski (2)./ CNA.al

Barcelona-Bayern 0-3
Golat: Myler 34′ , Levandovski 56′ 85′Rezultatet në ndeshjet e tjera të mbrëmjes:

Chelsea-Zenit 1-0
Dinamo Kiev-Benfika 1-0
Lille-Wolfsburg 0-0
Malmo-Juventus 0-3
Villareal-Atalanta 2-2

LEXO TE PLOTE