Connect with Us

VIDEO/ Inter dhe Milan e pësojnë që në ndeshjen e parë, surprizojnë PSG-ja dhe Atletiko Madrid (REZULTATET)

Sport

VIDEO/ Inter dhe Milan e pësojnë që në ndeshjen e parë, surprizojnë PSG-ja dhe Atletiko Madrid (REZULTATET)

Publikuar

-

Liverpool ka arritur të fitojë me shifrat 3-2 supersfidën e sotme ndaj Milanit, pas një ndeshje të jashtëzakonshme, më e bukura e mbrëmjes së sotme dhe jo vetëm.

Liverpool shënoi i pari me autogolin e Tomorit pas vetëm 9 minutash dhe Milani përmbysi brenda të parës me Rebic (42′) dhe Brahim Diaz (44′), pasi Salah kishte humbur penallti.

Në të dytën ishte radha e përmbysjes për Liverpool, që shënoi me Salah (48′) dhe Henderson (69′), duke vulosur shifrat 3-2. Ndërkohë, doza më të vogla spektakli kishte në “San Siro”, aty ku Real Madrid fitoi me shifrat 0-1.

Ishte një ndeshje shumë e luftuar, me dy skuadrat që dominuan në disa fraksione njëra-tjetrën. Real Madrid shtoi marshet në fund dhe gjeti golin me talentin Rodrygo, që mbylli me sukses një aksion shumë të bukur në minutën e 90.

Suprizën e madhe sot e ka bërë Clubb Brugge, që barazoi 1-1 ndaj PSG, që në fushë kishte Messi-Neymar-Mbappe, por pa efekt. Herrera (15′) kaloi shpejt në avantazh parizienët, por belgët barazuan “flakë” me Hans Vanaken (27′).

Më pas nuk kishte më gola dhe gjithçka u mbyll në barazim. Manchester City dhe Leipzig dhuruan festival golash sonte, duke shënuar 9 të tillë, me ndeshjen, që u mbyll me shifrat 6-3 për skuadrën e Guardiolës. Leipzig ishte gjithë kohës në ndjekje, por kampionët e Anglisë ishin “anormalë” sonte.

Edhe Ajax ishte spektakolar sonte. Djemtë e Ten Haag tundën rrjetën plot pesë herë në Lisbonë ndaj Sporting, duke triumfuar 5-1. Porto dhe Atletico Madrid morën nga një pikë, pas barazimit 0-0.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Pasi dështoi kudo, Frank de Boer nuk do të bëjë më trajnerin

Publikuar

-

Nga

Karriera e Frank de Boer si trajner përfundon këtu. Pasi drejtoi Interin, Crystal Palace, Atlanta United dhe përfaqësuesen e Holandës, duke mbyllur Kampionatin Europian në raundin e 1/16-ave, holandezi ka vendosur t’i përkushtohet diçkaje tjetër. Konfirmimi erdhi nga përfaqësuesi i tij ligjor,  Guido Albers:“Ai nuk ka më ambicie për të punuar si trajner. Është shumë i vlefshëm me punën e tij në fushë, shumë lojtarë të ekipit kombëtar holandez, me të cilët kam folur, e konfirmuan këtë për mua, por ai nuk është në gjendje të menaxhojë një grup me shumë lojtarë dhe të durojë presionin e gjithanshëm. Mendoj se Frank mund të bëjë një ndryshim në rritjen e të rinjve, në fushën e stërvitjes ai është një nga më të mirët “.

LEXO TE PLOTE

Sport

VIDEO/ Sheriff Tiraspol shkruan historinë, Dortmund shumë i fortë për Besiktas. Ja rezultatet dhe golat

Publikuar

-

Nga

Janë mbyllur dy ndeshjet e para të Champions League për ditën e sotme të vlefshme për raundin e parë të grupeve.  Borusia Dortmund ka bërë detyrën duke fituar 1-2 në transfertë ndaj Besiktas.

Skuadra gjermane mbylli llogarit që në pjesën me talentin Bellingham shënoi golin e parë në minutën e 20-të. Mesfushori gjuajti saktë brenda zonës duke mposhtur portierin vendas, ndërsa Haaland në fundin e pjesës së parë dyfishoi rezultatin. Në pjesën e dytë, vendasit gjetën golin me Montero, por pa evituar dot humbjen dhe Dortmund mori 3 pikët e para në Champions.

 Në sfidën tjetër, Sheriff Tiraspol ka shkruajtur historinë. Skuadra moldave ka fituar 2-0 ndaj Shakhtar dhe ka marrë fitoren e parë në historinë e saj në Champions League.

Në minutën e 16-të, Traore shënoi një supergol me rrovashat duke i dhënë epërsiënë Sheriffit në pjesën e pare, ndërsa në pjesën e dytë Yansane vendosi përfundimisht ndeshjen në 2-0 duke i dhënë 3 pikë Sheriffit.

LEXO TE PLOTE

Sport

“Liverpool-Milan, më e veçantë se Inter-Real”, Uvil Zajmi: Kënaqem kur e shikoj Juventusin duke humbur

Publikuar

-

Nga

Duke folur për ndeshjet e ditës së sotme në Champions League, Uvil Zajmi, ndonëse mbështet Interin, pranon se ndeshja Liverpool-Milan, është më e veçantë se ajo mes Interit dhe Real Madrid. Në emisionin “Sport Zone”, publicisti i njohur, foli gjithashtu edhe për Juventusin, ku u shpreh se kënaqet kur i sheh ata duke humbur, pasi kjo nuk ndodh shpesh.

“Interi është një skuadër e transformuar, por unë shikoj një skuadër të transformuar. Skuadra tani është më e hapur, luan futboll. Vjet të gjithë prisnim Lukakun, çdo top shkonte aty. Nuk është e lehtë pas një viti të vështirë. Largimi i lojtarëve të Interit u tha se u bë për mungesë financiare. Na kishin munguar lojtarët si Hakimi. Kurioziteti i madh tani është për PSG.Është një Champions League me pikëpyetje të madhe. Liverpool-Milan është një ndeshje më e veçantë se Inter-Real. Janë dy skuadra me histori të madhe. Luajnë për herë të parë në “Anfield”.

Juventusi? Unë kënaqem kur Juventusi humbet, pasi nuk humbasin shpesh. Iku lojtari që shënonte gati 20 gola në sezon. Allegri e njeh mirë skuadrën. Nuk është e lehtë në këto skuadra, kur në çdo moment kërkohet rezultati. Te Juventusi ka qenë problematikë marrja e një trajneri. Morën Sarrin, jo në sistemin juventin. Juventusi nuk është shquar për spektakël. Milani do lojë të bukur. Interi skuadër që me lojtarë argjentinas ecin përpara. Viti i Pirlos ishte eksperimental. Për fitoren e mbrëmshme thanë se u rikthye një Juventus i vogël.”, u shpreh Zajmi.

LEXO TE PLOTE