Connect with Us

Tifozët e Barcelonës e vërshëllyen, Sergi Roberto shpërthen në lot

La Liga

Tifozët e Barcelonës e vërshëllyen, Sergi Roberto shpërthen në lot

Publikuar

-

Barcelona ka kuptuar mbrëmë se ky sezon ndoshta do të ketë më shumë vuajtje se ai i edicionit të kaluar dhe këtë radhë nuk kanë as Mesin që shpesh u shpëtonte lëkurën në ndeshje si ajo e të martës ndaj Bajernit me ndonjë nga magjitë e tij. Por sidomos ka kuptuar se shumë futbollistë përfitonin nga aftësitë e argjentinasit për të rënë në sy dhe me largimin e tij, duket se nuk janë aq magjikë sa mendohej.

Një prej tyre është Serxhi Roberto, i zgjedhur edhe si një prej kapitenëve të Barcelonës. Lojtari bëri një ndeshje të tmerrshme për 60 minuta ndaj Bajern Mynih duke gabuar thuajse gjithçka. Tifozët qartësisht nuk ia falën dhe me kalimin e minutave, kishte vërshëllima sa herë ai prekte topin. Në momentin e zëvendësimit, i gjithë stadiumi u mbush me vërshëllima siç ishin dëgjuar rrallëherë, duke treguar se ky futbollist nuk tërhiqte më publikun.

Një skenë që lojtari nuk e priste dhe që padyshim e mërziti. Mediat spanjolle tregojnë se në përfundimin e ndeshjes, lojtari ka shpërthyer në të qara në dhomat e zhveshjeve të Barcelonës, dhe as ngushëllimi nga Buskets e Pike nuk e ka qetësuar për minuta të tërë. Një situatë e pazakontë te katalanasit, por që thellon edhe më shumë krizën në ekip, ku tashmë kriza financiare duket në plan të dytë në krahasim me krizën sportive që sapo ka filluar.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

La Liga

“Faleminderit që erdhët dhe mirupafshim”/ Koeman habit gazetarët në konferencën për shtyp, mban një fjalim dhe largohet

Publikuar

-

Nga

Tensioni është në nivelin më të lartë te skuadra e Barcelonës, ku stoli i Ronald Koeman është tronditur pas humbjes në Champions League, kundër Bayern dhe barazimit në kampionat ndaj Granadës.Trajneri holandez është nën një presion, me thashethemet që e shohin të shkarkuar ku Andrea Pirlo është një ndër kandidatët për ët zëvendësuar holandezin.

Përgjigja e Koeman erdhi sot në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes kundër Cadiz. Tekniku 58-vjeçar u ul dhe lexoi një deklaratë para gazetarëve, pastaj u ngrit për t’u larguar pa iu përgjigjur asnjë pyetjeje.“Klubi është me mua si trajner në një situatë të tillë- u shpreh Koeman, situata financiare e klubit është e lidhur me performancën sportive dhe anasjelltas. Ekipi i futbollit pa qenë në gjendje të bëjë investime të mëdha financiare, kërkon kohë. Talentët e rinj të sotëm mund të bëhen yjet e rinj globalë brenda disa vitesh. Ne shpresojmë në mbështetjen tuaj në këto kohë të vështira. Ne si ekip dhe si lojtarë jemi shumë, shumë të lumtur me mbështetjen e madhe të tifozëve si ajo që kishim në ndeshjen në shtëpi kundër Granadës”.

Pastaj në fund u shpreh, “faleminderit shumë për ardhjen dhe mirupafshim”, Koeman u ngrit dhe u largua. Trajneri e kishte informuar ekipin se ai do të bënte një deklaratë të tillë dhe më vonë ia kaloi zyrës së shtypit të klubit.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Surprizon Panucci: Jam madrilen, por më vjen keq për Barcelonën

Publikuar

-

Nga

Ish-trajneri i Shqipërisë, Christian Panucci, ka folur për situatën në të cilën ndodhet Barcelona. Në fjalët e tij, tekniku italian tha se ndonëse është tifozët i Real Madrid, nuk është i lumtur me gjendjen e katalanasve.Unë jam madrilen dhe e di që madrilenët do të jenë të lumtur, por unë nuk jam i tillë. Më pëlqen të shikoj futboll kur luhet mirë. Barça gjithmonë bënte shfaqje dhe më pëlqen ta shikoj. Koeman? Momente të këqija vijnë për të gjithë. Llogaritë bëhen në mars ose prill. Koeman po punon me shumë vështirësi sepse Messi u largua dhe pa atë në dhomën e zhveshjes është situatë tjetër. Largimi i Messit nuk është pozitiv.”, u shpreh Panucci.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Ronaldo ishte pranë transferimit te Atletico Madridi, ja pse dështoi marrëveshja

Publikuar

-

Nga

Kristiano Ronaldo la Juventusin në verë për t’u kthyer në Mançester te Junajtidi, ku i ka bërë një nisje të shkëlqyer aventurës së tij të dytë në “Old Trafford”. Gjithsesi përpara se të shkonte te Junajtidi, e ardhmja e tij mund të kishte qenë në Spanjë, por me një ndryshim, në verë ai mund të kishte veshur fanellën e Atletikos së Madridit.

Lajmin e ka bërë me dije tabloidi anglez “The Sun”, që nënvizon se menaxheri i lojtarit Zhorzh Mendesh ia pat ofruar yllin portugez disa klubeve në Europë. Dhe më i favorizuari dukej Atletiko e Diego Simeones.  Por, gjithnjë siç bën me dije “The Sun”, ka qenë vetë klubi kampion në Spanjë që ka refuzuar të firmosë me Kristianon duke parë të kaluarën e tij te Reali.Dhe në fund Atletiko vendosi të shkojë për Grizmanin e jo të ndiqte Ronaldon. Sipas “Cadena SER”, Mendeshi ka kontaktuar drejtpërdrejt me drejtuesit e Atletikos duke i kërkuar nëse ishin të interesuar për Kristiano Ronaldon. Por refuzimi i tyre ka qenë i menjëhershëm.

Ka qenë pikërisht e shkuara e tij me Realin e Madridit shtysa kryesore për drejtuesit e Atletikos për të refuzuar firmën me portugezin. Në këtë mënyrë në fund të merkatos së verës Ronaldo u transferua te Junajtidi.

LEXO TE PLOTE