Connect with Us

“Shqipëria do jetë solide në Europë”! Ish-futbollisti i Polonisë: Më befasoi! Fitore si e jona ndaj tyre nuk vjen për 200 vite

Kombëtare

“Shqipëria do jetë solide në Europë”! Ish-futbollisti i Polonisë: Më befasoi! Fitore si e jona ndaj tyre nuk vjen për 200 vite

Publikuar

-

Prozhektorët e futbollit janë drejtuar përsëri nga klubet, por në Poloni vijon të diskutohet ende për Kombëtaren. Një ish-lojtar i përfaqësueses polake, Radoslav Kaluzni, jep mendimin e tij mbi atë çfarë pa në fushën e lojës në ndeshjet e muajit shtator. Kaluzni mbetet i kënaqur me rezultatet, por loja e zhvilluar ndaj Shqipërisë nuk e bind aspak. Kuqezinjtë e kanë befasuar dhe te ta sheh një potencial të madh në të ardhmen e afërt. Më tej shpresën e vetme në ekipin kombëtar polak Radoslav Kaluzni e gjen te Levandovski, pa të cilin vite të vështira i presin.

“Rezultatet me San Marinon dhe Shqipërinë janë të shkëlqyera, por loja është kështu-kështu. Sipas mendimit tim, Shqipëria ka një potencial të tillë që në një ose dy vite do të bëhet një ekip solid europian. Më befasoi shumë në ndeshjen në “Stadiumin Kombëtar”. Skuadra e Sousa-s luajti në shtëpi dhe dukej e tmerrshme për momente të gjata. Në rregull, ne fituam 4: 1. Të thuash që rezultati gënjeu për atë që po ndodhte në fushë do të thotë të mos thuash asgjë.

Më mirë të kuptojmë se nuk do të kemi sukses të bëjmë diçka të tillë në dyqind vitet e ardhshme. Katër goditje, katër gola, efikasitet prej kampioni botëror. Le të luajë Robert Levandovski deri në dyzet vjeç, përndryshe do të përfundojmë në një bodrum të errët. Mjaftoi që Levandovski të linte fushën në San Marino dhe filluan minutat e turpit”, ka thënë Radoslav Kaluzni

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kombëtare

FIFA22/ Shihini fuqitë e futbollistëve të Shqipërisë! Kryeson Strakosha, rritet Keidi Bare dhe Armando Broja

Publikuar

-

Nga

FIFA22 është një prej lojërave më të njohura në gjithë botën dhe përdoruesit e saj po vijnë gjithmonë e më tepër në rritje. Tashmë kemi mësuar edhe sesi vlerësohen futbollistët e Kombëtares tonë në të.Ndryshe nga e kaluara, fuqitë e tyre janë më të mëdha edhe për shkakun e ekipeve ku lozin. I pari është Strakosha që ka fuqinë 80, ndërsa rritje ka pësuar Keidi Bare me 76 dhe Uzuni me 75. Gjithashtu në 12 futbollistët më të mirë përfshihet edhe Armando Broja me fuqinë 70.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Ndeshjet e tetorit/ FIFA dënon Hungarinë, sfida ndaj Shqipërisë pa spektatorë

Publikuar

-

Nga

Hungari – Shqipëri do të luajë në 9 tetor pa spektatorë. Është ky vendimi më i fundit që ka dalë nga zyrat e FIFA-s për kombëtaren hungareze. Shkak janë bërë tifozët e tyre të cilët e kanë pësuar për sjelljet raciste në takimin ndaj Anglisë.

Kombëtarja e Hungarisë është dënuar me dy ndeshje pa tifozë, teksa në këtë mënyrë e pëson edhe përfaqësuesja jonë që nuk do të mund të ketë asnjë mbështetës për këtë takim të rëndësishëm.Kujtojmë që Shqipëria arriti të fitonte në Elbasan Arena ndaj hungarezëve me rezultatin minimal 1-0. Një triumf i mundshëm në transfertë do të rriste ndjeshëm kuotat për një kualifikim historik në grupet e botërorit “Qatar 2022”.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Polonia shpall listën për ndeshjen ndaj Shqipërisë në tetor, këta janë emrat e mëdhenj që janë thirur

Publikuar

-

Nga

Polonia ka shpallur në ditën e sotme edhe listën sa i përket dy ndeshjeve të tetorit kundër San Marinos dhe Shqipërisë. Disa rikthime janë parë tek polakët që kanë marrë sërish Piatek, por këtë herë sulmuesi nuk pritet që të fshihet nga lista siç ndodhi në herën e fundit.Gjithashtu Sousa ka thërritur Lukasz Fabianskin. Portieri i West Ham do të luajë ndeshjen e lamtumirës dhe pritet që të aktivizohet ndaj San Marinos, për të mbyllur karrierën e tij me Kombëtaren.

LEXO TE PLOTE