Connect with Us

Shpërthen në flakë makina në ecje/ Shpëton mrekullisht 22 vjeçari

Kronika

Shpërthen në flakë makina në ecje/ Shpëton mrekullisht 22 vjeçari

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një automjet është përfshirë nga flakët në ecje mbrëmjen e sotme në fshatin Rraboshtë, Lezhë.

Drejtuesi i mjetit tip “Fiat”, me inicialet K.L 22 vjeç, banues në Shëngjin, fatmirësisht ka arritur të dalë në kohë pa u lënduar.

Nga ky incident për të cilin po punohet për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes, ka vetëm dëme materiale./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

Në krye të Policisë së Tiranës/ Kush është Lorenc Panganika, i besuari i Gledis Nanos?

Publikuar

-

Nga

cna lajem kronike

Në krye të Drejtorisë së Policisë, Tiranë, është emëruar Lorenc Panganika.

Ky i fundit ishte i përzgjedhuri i Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, i cili i besoi Tiranën, Panganikës dhe largoi Rebani Jaupin.

Këtë të fundit e transferoi në detyrën Drejtor i Departamentit për Sigurinë Publike në DPPSh.

Kush është Lorenc Panganika?

Lorenc Panganika, i lindur në Korçë me 24.06.1972, ka qenë më herët edhe Drejtor policie në qarkun e Beratit.

Me emërimin e Ardi Veliut, në krye të Policisë së Shtetit, në vitin 2018, Lorenc Panganika u largua nga drejtimi i Policisë së Gjirokastrës, të cilën e drejtonte që prej vitit 2017, pas ikjes së Aranit Arapit.

LEXO EDHE:  Aksident i shumfishtë në Pogradec/ Përplasen tre automjete

LEXO EDHE:  Pezullohen 9 patenta te Tuneli i Krrabës/ Policia: Nuk është pistë avioniPanganika në atë kohë  u  emërua drejtor policie në Korçë.

Në vitin 2020, Veliu sërish e lëvizi Panganikën.

Ai e largoi nga drejtimi i Policisë së Korçës, duke e zëvendësuar me Ferdinand Marën.

Panganika, u, transferua dhe u emërua Drejtor në Drejtorinë e Standardeve Profesionale në Policinë e Shtetit.

Lëvizjet e Panganikës në Policinë e Shtetit

Lorenc Panganika, zevendësoi në Policinë e Shkodrës Shaban Nexhin, në shkurt te vitit 2015.

Gjithashtu  Panganika ka qenë edhe në krye të policisë së Shkodrës, në përballje me disa prej sfidave kryesore, ku në themel ka qenë lufta ndaj hashashit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Rokadë në Polici/ Zbardhet emri i zëvendësuesit të Gledis Nanos

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Drejtori i ri i Policisë së Shtetit Gledis Nano ka bërë publike sot, lëvizjet në strukturën e Policisë.

Ndër të tjera ai ka prezantuar edhe zëvendësin e tij në krye të Drejtorisë së Anti-Terrorit.Ai është Alban Dautaj, i cili tashmë do të këtë funksionin dhe detyrat që ka kryer më herët Gledis Nano./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Ekzekutimi i ish-anëtarit të bandës së Lushnjës/ Artan Hoxha zbardh mesazhin

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Një ditë më parë, pranë Urës së Shkumbit u gjet një 38 vjeçar i vrarë me armë zjarri.

Gjatë të dielës, policia zbardhi identitetin e tij. Bëhej fjalë për Alban Semakun, i cili kishte një plumb në shpinë dhe një brinjë.

Gazetari Artan Hoxha, i ftuar në ABC News ka thënë se dyshon që vrasja është kryer diku tjetër dhe  më pas kufoma është hedhur në Peqin.

Sipas Hoxhës, autorët kanë pasur mundësi ta hidhnin aty dhe e kanë hedhur.

“Duket si një vend që autorët kanë vendosur ta hedhin kufomë. Ata kanë pasur mundësi edhe ta hedhin në rrugë. Është lënë aty edhe për shkak të mesazhit që duan të përçojnë. Duke sjellë deri aty kanë pasur mundësi ta zhduknin fare. Autorët derisa e kanë sjellë deri aty mund ta kishin eliminuar fare dhe do të kishim të bënim me një person të zhdukur. Në Shqipëri ka shumë të zhdukur”, ka thënë Hoxha, duke u ndalur më tej tek Jan Prenga, i cili figuron i zhdukur.“Unë dyshoj shumë se ata e kanë lënë kufomën aty për të çuar një mesazh te të tjerët. Kufoma është goditur me dy predha. Duket se është një ekzekutim me mesazh brenda. Kjo nuk është vrasja e parë e tillë që ndodh në Lushnje. Viktima është banor i Lushnjes, aktivitetin e tij e ka pasur në Lushnje. Nga Lushnja në Peqin ikën për punë minutash. Nuk ka pasur vështirësi. Ata mund ta kenë ekzekutuar pak më tej apo edhe në Lushnje. Nëpërmjet këtij të vrari është çuar një mesazh atyre që janë gjallë”, është shprehur më tej Hoxha.

Gazetari më tej ka shenjëstruar edhe autoritetet hetuese.

LEXO EDHE:  Aksident masiv në aksin Milot-Rubik/ Katër makina përplasen me njëra-tjetrën

LEXO EDHE:  Makina përplas motorin dhe ikën nga vendngjarja/ Niset për në Trauma një person

Sipas tij, zakonisht autoritetet  për të justifikuar krimet që ndodhin nxijnë shumë të kaluarën e tyre.

“Ky i fundit ka të kaluar kriminale. Manuali që ka Kodi Penal për të ngjitur hapat e të qenit eksponent i krimit ky duket se i ka ndjekur hap pas hapi. Gjeja që intereson sot është a është ky pjesë e një zinxhiri vrasjes që kanë ndodhur në Lushnje? Po është. ky zinxhir nuk po ndërpritet,” ka thënë Hoxha./CNA.al

LEXO TE PLOTE