Connect with Us

Pasi dështoi kudo, Frank de Boer nuk do të bëjë më trajnerin

Sport

Pasi dështoi kudo, Frank de Boer nuk do të bëjë më trajnerin

Publikuar

-

Karriera e Frank de Boer si trajner përfundon këtu. Pasi drejtoi Interin, Crystal Palace, Atlanta United dhe përfaqësuesen e Holandës, duke mbyllur Kampionatin Europian në raundin e 1/16-ave, holandezi ka vendosur t’i përkushtohet diçkaje tjetër. Konfirmimi erdhi nga përfaqësuesi i tij ligjor,  Guido Albers:

“Ai nuk ka më ambicie për të punuar si trajner. Është shumë i vlefshëm me punën e tij në fushë, shumë lojtarë të ekipit kombëtar holandez, me të cilët kam folur, e konfirmuan këtë për mua, por ai nuk është në gjendje të menaxhojë një grup me shumë lojtarë dhe të durojë presionin e gjithanshëm. Mendoj se Frank mund të bëjë një ndryshim në rritjen e të rinjve, në fushën e stërvitjes ai është një nga më të mirët “.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Sport

Demi qetëson Ilir Dajën: Nuk e shkarkoj edhe nëse humbet derbin

Publikuar

-

Nga

Presidenti i Partizanit, Demi ka qenë së fundmi i ftuar në emisionin “Skaner” që transmetohet në “MCN TV”. Kreu i kryeqytetasve ka sqaruar përfundimisht edhe temën e shumëkomentuar rreth trajnerit Daja. A do të largohet nëse humbet derbin me Tiranën? Në të shkuarën janë lëkundur trajnerët që kanë humbur në një derbi, për më tepër që Partizani nuk ka marrë ende fitoren e parë në pesë javë. Megjithatë Demi ka konfirmur se trajneri do të qëndrojë pavarësisht rezultatit kundër Tiranës.

“Ne kemi bërë një akord me Dajën. Unë nuk jam specialist teknik. Jemi në fillimin e garës. Partizani i ka humbur pikët vetë, për shkak të gabimeve. Nuk ka asnjë problem mes presidentit dhe drejtorit. Olsi Rama merret më shumë me ekipin. Unë po punoj për dhuratën e madhe për tifozët, si kompleksi dhe akademia. Përveç meje, Daja e ka përkrahjen e drejtorit. Themi në se ka probleme dhe defekte, futbolli është si familje, ndonjëherë nuk ecin gjëra. Nuk ka asnjë ftohje mes Partizanit dhe Dajës si trajner. Edhe mua nuk më pëlqeu ndeshja me Kukësin, por të tjerat kanë qenë pozitive. Daja nuk ka asnjë problem.Kam thënë njëherë se sa të jem unë, Tiranës nuk i ecën me Partizanit. E mira është që ne të fitojmë, por edhe po nuk fituam, nuk është ndonjë çudi e madhe. Daja nuk lëkundet. Presioni është pak më i madh te ne, sepse na duhen pikët. Shpresoj që në derbi të kemi edhe pak fat. Ne nuk kemi pasur fat fare deri tani. Nuk ka përçarje mes klubit dhe trajnerit, këtë duhet ta kenë të qartë të gjithë. Kompleksi do të jetë gati në mes të nëntorit. Nuk heq kollaj njeri unë nga Partizani”, tha Demi.

LEXO TE PLOTE

Sport

Rexhepi nxeh sfidën me Dinamon: Ibrahimi nuk më shënon dot

Publikuar

-

Nga

Rivali i radhës për Skënderbeun është Dinamo dhe për portierin Rexhepi bëhet fjalë për një tjetër ndeshje delikate që kërkon përqendrim maksimal. Informacionet për kundërshtarin janë të shumta, pasi janë përballur edhe më herët, ndaj edhe për këtë gardiani e quan si mundësinë më të mirë për të marrë një fitore.

“Dihet që ndeshjet në këtë sezon janë të vështira dhe të gjitha duan impenjim maksimal. E tillë është edhe ndeshja me Dinamon. Ne kemi një informacion më shumë për këtë kundërshtar, pasi jemi përballur me ta edhe në ndeshjet e zhvilluara gjatë fazës përgatitore. Është një ekip i ri me elementë të mirë në përbërje. Por, besoj se kjo do të jetë ndeshja e kthesës për ne. Jemi të bindur dhe të vendosur që të marrim fitoren e parë sezonale, ndaj edhe do të japim maksimumin në këtë takim.Një fitore na ngjit në renditje, pasi diferencat nuk janë të mëdha. Për këtë unë mendoj se do t’ia dalim”, vijoi shkupjani. Ndërkohë, nuk mund të mungonin batutat dhe ngacmimet për kapitenin e bluve, Agim Ibraimi. Rexhepi ka qenë me fantazistin te Shkëndija e Tetovës dhe i pyetur për të, ka konsideratën maksimale si lojtar, ndërsa nga ana tjetër e ka paralajmëruar. “Ibraimi është një nga lojtarët më cilësorë që janë në Shqipëri për rolin e vet. Është i paparashikueshëm dhe mund të zgjidhë i vetëm një ndeshje. Por këtë herë duhet të marrë masat mirë, pasi nuk do të më shënojë dot. Ky është edhe basti im me të”, përfundoi prononcimin e tij për Panorama Sport titullari i portës korçare.

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Nuk ndodhej në stadium, si trajneri i Bayernit shpartalloi Benfikën me një telefonatë nga dhoma e hotelit

Publikuar

-

Nga

Ishte minuta e 66’ në sfidën ndaj Benfikës, Bajerni ende nuk kishte zhbllokuar ndeshjen. Pavar po vuante presionin e portugezëve në krahun e djathtë. I ndodhur në hotel për shkak se nuk ndihej mirë me shëndet, trajneri Julian Nagelsman urdhëron me telefon ndihmësin e ndihmësit të tij për të kryer një zëvendësim.

Gnabri hyn në lojë në vend të Pavarit. Katër minuta më vonë bavarezët shënojnë golin e parë dhe më pas të dytin, të tretin dhe në fund të katërtin. Nagelsman goditi në shenjë duke kapur në befasi skuadrën portugeze e cila nuk arrinte të ndalte dot Gnabrinë duke krijuar një boshllëk në mbrojtje.Pas ndeshjes ishte vetëm zëvendës trajneri, Topmëler i cili pranoi komunikimin me Nagelsmanin gjatë ndeshjes. “Julian dhe unë ishim në kontakt gjatë gjithë ndeshjes nëpërmjet ndihmësit të tretë. Ishte Nagelsman ai që më urdhëroi të nxirrja Pavarin për Gnabrinë, ai kishte nuhatur se Benzhamë kishte probleme në krah dhe kështu vendosi për të ndryshuar strategji”.

LEXO TE PLOTE