Connect with Us

Nëna e dhunuar rrëfen dramën e saj/ ‘Ish-bashkëshorti më godiste në sy të dy djemve’

Sociale

Nëna e dhunuar rrëfen dramën e saj/ ‘Ish-bashkëshorti më godiste në sy të dy djemve’

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Adiola Metaj, një grua e cila ka përjetuar vetë dhunën në familje solli në emisionin “Noë” një dëshmi të fortë. Nëna e dy fëmijëve, 8 dhe 4 vjeç thotë se ish-bashkëshorti e dhunonte në sy të dy djemve të mitur.

“Isha një grua e dhunuar. Para një viti kam bërë divorcin. Nuk e pranoi dhe ka përfunduar çdo gjë në polici. 10 vjet dhunë psikologjike dhe më dhunonte në sytë e dy djemve të mi. Fëmija është qenia më e pafajshme dhe nuk duhet të përjetojnë skena të tilla”, tha Adiola Metaj.

Ajo tregoi se shkak e dhunës ishte mendësia partiarkale e ish-bashkëshortit dhe shton se edhe vetë ish-bashkëshorti një ditë do ta falënderoi për divorcin.

LEXO EDHE:  Rrëfim/ Djali im nuk më flet

Momentin kur vendosi që t’i jepte fund martesës thotë se ka qenë kur ish-bashkëshorti e ka dhunuar në sy të djalit të madh.

“Mbaj mend një skenë ka qenë duke qenë se jam me profesion mësuese, i kisha bërë djalit të madh disa teste dhe kur shikonte që unë rrihesha barbarisht në sytë e tij, nuk ndjeja dhimbje fizike por më dhimbje shikimi i tij që i dilnin lotët dhe nuk dinte se çfarë të bënte. Aty arrita fundit dhe vendosa t’i jap fund”, tregoi Metaj.

E rritur jetime, ajo thotë se vendosi t’ia lërë kujdestarinë e dy fëmijëve burrit nisur edhe nga pamundësia ekonomike./euronews

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Sociale

Keni plane për fundjavë?/ Zbuloni surprizat që sjell moti

Publikuar

-

Nga

cna lajm show

Kjo fundjavë do të paraqitet e fresket për shkak të qarjullimit të masava ajrore nga veriu dhe verilindja të cilat do të sjellin edhe ulje të temperaturave në vendin tonë duke bërë që termometri në nivelet minimale të zbresë deri ne 3-4 gradë  ndërkohë që maksimumi parashikohet të jetë jo më shumë se 24 gradë.

Sipas MeteoALB, Gjithashtu edhe temperaturat do të paraqiten të paqëndrueshmë pasi kjo fundjave pritet të jetë nën ndikimin e masave të paqëndrueshmë te cilat do të sjellin edhe rebeshe shiu vecanërisht ne pjesën jug-perendimore.

LEXO EDHE:  Sulmet ndaj Kapitolit, identifikohen 300 të dyshuarit

LEXO EDHE:  Jozefina Topalli publikon foto me nënën dhe nipin/ Mesazh për qytetarëtGjatë fundjavës era herë pas herë do të paraqitet problematike pasi në det të hapur do të shtojë shpejtësinë duke arritur në 45-50 kilometra në orë duke sjellë edhe dallgëzim të trazuar./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Vranësira dhe reshje shiu/ E premtja me temperatura deri në 24 gradë

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Moti i vranët dhe me shira të pakët mbetet gjatë paradites në zonat Veriore dhe Qëndrore, por në Jug reshjet do të jenë më të shumta.

Pritet që në orët  në vijim të kemi përmirësim gradual të motit, si fillim në zonat perëndimore dhe në vijim kushtet e qëndrueshme atmosferike dominojnë pjesën më të madhe të Shqipërisë.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen në mëngjes, por do të rriten lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 24°C.

LEXO EDHE:  Rrëfim/Ja si po e tradhëtoj gruan me kolegen e punës

LEXO EDHE:  Dhuna në protestë/ Policia nis aksioninEra do të fryejë e fortë në mëngjes me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi Lindor – Juglindor duke sjell në brigjet e detare dallgëzim 3 – 4 ballë.

Orët e pasdites do të sjellin dobësim të ndjeshëm të parametrit të erës./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Shirat mbërthejnë vendin/ Njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Vijon dominimi i një sistemi të dendur vranësirash për gjatë gjithë 24 orëshit.

Vranësirat do të sjellin reshje shiu në të gjithë vendin, ku reshjet pritet të jenë me intensitet mesatar dhe lokalisht intensive.

Gjithashtu në orët e mesditës parashikohet të ketë intervale të shkurtra pa reshje.Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe ndjeshëm në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 6°C deri në 23°C.

LEXO EDHE:  Fier/ 14 vjeçarja kallëzon babanë për ngacmim seksual

LEXO EDHE:  Sulmet ndaj Kapitolit, identifikohen 300 të dyshuarit

Era do të fryejë e forte me shpejtësi 70 km/h nga drejtimi Jugor – Juglindor duke sjelle në brigjet e detare dallgëzim mbi 6 ballë./CNA.al

LEXO TE PLOTE