Connect with Us

Kush është Nik Sherri/ Personazhi i “Përputhen” me historinë frymëzuese

Showbizz

Kush është Nik Sherri/ Personazhi i “Përputhen” me historinë frymëzuese

Publikuar

-

cna lajme show

Nik Sherri, është një nga djemtë më simpatikë të Përputhen. Që në momentin e prezantimit ra në sy për qetësinë dhe edukatën që e karakterizon.

30 vjec, i lindur në Mirditë por jeton në Tiranë me profesion si trajner personal. Por Nikun nuk e kemi parë vetëm në studion e “Përputhen”.

Nik Sherri është bërë i njohur gjithashtu për historinë e tij frymëzuese. Pas një aksidenti me makinë Nik, ka humbur njërën këmbë të cilën tashmë ja zëvendëson proteza.

Pavarësisht kësaj ai nuk i humbi shpresat për të jetuar dhe për të bërë një jetë si të gjithë moshatarët e tjerë  dhe për të ndjekur të gjitha endrrat e tij.

Në një intervistë në ‘’ Rreze Dielli’’ ai ka treguar historinë e tij të luftës për të jetuar dhe për të përmbushur ëndrrat e tij.

’Unë mendoj se duhet të ngrihemi në diçka tjetër, kështu ishte edhe aksidenti që unë fatkeqësisht humba këmbën dhe nga ai aksident unë fillova më shumë stërvitjen. Sepse nëse mungon dicka, ne ngrihemi në dicka tjetër, për shembull në rastin tim, të kem një trup të mirë fizikisht që mos të vihemi re shumë nga defektet që kemi’’ është shprehur Nik.

LEXO EDHE:  Sherr me thika mes të rinjve në Durrës/ Plagoset 19 vjeçari

Ndër të tjera ai jep një mesazh mjaft frymëzues për të gjithë, sidomos për të rinjtë.

‘’Dështimi më i madh në jetë është dorëzimi, nëse dorëzohesh ke marrë fund, gjithmonë duhet ti bësh ballë cdo lloj situate. Cdo gjë ka zgjidhje mjafton të kesh vullnet dhe çdo gjë e kalon” thotë Sherri.

Tashmë pjesë e “Përputhen”, Nik na tregon së pavarësisht rrethanave asgjë nuk është e pamundur./ CNA.al

cna lajme show

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Fjolla Morina lirohet nga burgu

Publikuar

-

Nga

cna show

Këngëtarja Fjolla Morina është liruar nga  burgu. Lajmi është bërë publik nga vetë avokati i Këngëtares, ndërkohë që gjykata ka rëfuzuar ekstradimin e saj në Shqipëri.

Kujtojmë se Fjolla Morina u arrestua për armëmbajte pa leje. Ajo u arrestua në një lokal në Prishtinë për llogari të Interpol Tirana pas një kohe të gjatë arratie bashkë me partnerin e saj Fisnik Syla, në vënde ekzotike si Dubai dhe Maldive, ku këngetarja kurorëzoi edhe martesën me bisnesmenin.Ishin mediat kosovare ato që publikuan edhe pamje nga momenti i arrestimit teksa këngëtarja ishte në lokal në Prishtinë.

LEXO EDHE:  Sherr mes të burgosurve shqiptarë dhe atyre italianë/ Një i plagosur në gjendje të rëndë

LEXO EDHE:  Sherri me Agron Llakajn/ Rudina Dembacaj: “Vetëm për këtë arsye mund ta ftoja në emision!”

Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë në Kukës bëri kërkesë për shpallje në kërkim ndërkombëtar të këngëtares më 20 prill të këtij viti, pasi u dënua me 6 vjet burgim për “Trafik të armëve dhe municionit”. Gjykata më herët ndryshoi edhe veprën penale nga “Armëmbajtje pa leje” në “Trafikim ndërkombëtar të armëve”, gjë që rëndoi akuzën ndaj  këngëtares./ CNA. al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Edhe sa ditë na ndajnë nga fillimi i BB Vip?/ “Rrëfehet” Arbana Osmani

Publikuar

-

Nga

cna lajme show

Albana Osmani u konfirmua si prezantuese e “Big Brother Vip” dhe së fundmi ajo ka publikuar një foto ku ka lënë të kuptohet se shumë shpejt do të rinisë ediocioni i ri i Big Brother

“Countdown-i ka filluar. Edhe sa ditë na ndajnë nga fillimi i BB Vip?” Ka shkruar krahas fotos ArbanaËshtë përfolur pafund rikthimi i Big Brother ne ekranin e Top Channel. Është aluduar rreth personazheve të reja VIP që do ttë jënë pjësë e emisionit. Megjithatë asgjë nuk është konfirmuar nga produksioni prandaj edhe na duhet të presim për të parë se me çfarë të reja do na servirë edicioni ri i “Big Brother” i cili ndryshe nga edicionet e tjera do të përbëhet vertem nga personazhe të famshëm.

LEXO EDHE:  Rrihen me njëri-tjetrin doganierët në Sarandë, njëri përfundon në pranga

LEXO EDHE:  Sherr në Lungomaren e Vlorës/ Ndërhyn policia, shoqërohen disa persona

Rikujtojmë se Big Brother Albania (shqip: Vëllai i madh) është një reality shoë në Top Channel i cili ka filluar transmetimin për herë të parë më 23 shkurt, 2008. Deri më tani janë zhvilluar gjithsej 7 edicione. Pas shtatë vjetësh, banoret Ermela Mezuraj dhe Nevila Omeri janë dy konkurrentet femra që kanë arritur të fitojnë çmimin e madh. Pesë fituesit e tjerë janë meshkuj./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Po tani, çfarë po kurdis Elvana?

Publikuar

-

Nga

cna lajme show

Elvana Gjata i është rikthyer projekteve të saj. Ose të paktën këtë na la të kuptonim më postimin e fundit.

Me shumë mundësi Elvana po xhiron një klip të ri. Ajo shfaqet me një veshje shumë të veçantë, një bluzë sportive, një palë cizme të bardha të gjata sipër gjurit të kombinuara me një palë syze dimërore.

Elvana asnjëherë nuk na zhgënjen me pamjen e saj dhe kjo është gjithashtu meritë e mikut të saj stilistit Valdrin Sahiti.

Elvana ra në sy edhe për modelin e flokëve, të cilat ka zgjedhur ti lejë lëshuar me disa baluke të fiksuara në pjesa e ballit.

LEXO EDHE:  Po luanin letra/Plas sherri mes dy të rinjve, nxjerrin thikat dhe …!

LEXO EDHE:  Sherr në Lungomaren e Vlorës/ Ndërhyn policia, shoqërohen disa persona

Fansat e saj mendojnë se Elvana ka nisur punën për një këngë të re. Megjithëse nga këngëtarja nuk kemi asnjë reagim, na mbetet të presim dhe të kuptojmë se çfarë po kurdis Elvana.Ky ka qënë një vit i mbushur më punë për Elvanën, ajo ka publikuar plot 12 këngë gjithsej.

Kujtojmë se projekti i fundit i Elvanës ishte në bashkëpunim me këngëtarin e njohur Yll Limani, kënga “Marre”, e cila u prit shumë mirë nga publiku. Deri tani kënga numëron mbi 16 milion klikime në Youtube./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE