Connect with Us

Ish-i dënuari politik “masakron” Bashën/ Ky është stacioni yt i fundit

Politikë

Ish-i dënuari politik “masakron” Bashën/ Ky është stacioni yt i fundit

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Sokol Drrasati, ish-i dënuar politik, i ka drejtuar kritika të forta kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Në një postim në rrjetet sociale, Drrasati shkruan se Basha erdhi në PD falë politikës së hapjes që përdori Berisha, por “kafshoi” dorën e atij që e rriti politikisht.

Sipas tij, Basha e ka përdorur PD-në, vetëm për interesat e tij të ngushta, personale dhe familjare.

Gjithashtu ai ironozon Bashën, për të cilin thotë se “ka mbërritur në stacionin e fundit të metrosë që ndërtoi në Tiranë”.

Basha dhe fundi i tij politik….

Luli erdhe në politikë si pasojë e hapjes që lidershipi Berisha i bëri Partisë duke afruar rreth saj të pakenaqurit, të larguarit nga ai apo te vetlarguarit. I bashkoi të gjithë, solli edhe prurje të reja, të cilët në harkun kohor të 16 viteve rezultuan se shumica e tyre nuk ishin aty jo për ideale apo vlera, por thjesht për interesa të ngushta personale.

Luli ishte njëri nga ato, për të mos thënë se ishte “pupili” i Berishes. Ai u soll aty falë njohjeve me femijet e Doktorit. Erdhi si njeri i besuar, u rrit me pushtet në strehën e Doktorit, të cilin nuk nguroi ta “kafshonte”. Fillimisht duke e sulmuar nga njerez afër tij, derisa arriit në limitet e arsyes, pa asnjë keshillim me kryesine po ashtu siç kishte marre vendimet për daljen nga parlamenti, daljen nga çadra, mospjesmarrjen në zgjedhjet lokale etj etj. Veprime këto që degraduan ngadalë ngadalë opozitën dhe opozitarizmin.

LEXO EDHE:  Video-Çfarë ka Grida dhe Salianji me Berishën?

Mblodhi rreth vetes njerëz të paskrupujt, pa asnjë kontribut, servilë dhe palaço, duke forcuar pushtetin e tij në parti.

Asht siç vendosi për listat në (koken e kunatit dhe familjes Xhaferri) shiti mandatet, përjashtoi këdo që guxoi, një makineri e tërë call centerash u lëshuan si të terbuar kundër kujdo që guxonte, në vend që të merrej me Ramen dhe banden e tij, zgjodhi të mërrej me ” armiqtë” e tij.

E gjithë kjo sjellje prej totalitari e diktatori solli ndarjen e madhe të PD-së.

Sot kemi dy PD, atë asetin kombëtar ku mbizotërojnë vlerat dhe idealet, aty ku shumica dërrmuese e demokrateve gjen veten dhe një pakicë e lidhur ngushtë me Bashën..

Ata që kanë 8 vite që vetëm pasurohen, ndërtojnë, privatizojnë, shtojnë milionat, ndërkohë që qytetari varfërohet përditë e më shumë.

Kur barku është bosh, është e vështirë t’i bësh moral dhe politikë qytetarit, kur nuk ngjall shpresë, duhet të kesh mbaruar misionin tënd.

Ja pra se pse Basha ka mbërritur në stacionin e fundit të metrosë që desh ndërtoi në Tiranë.“-shkruan Sokol Drrasati./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Bumçi: Këto janë arsyet themelore pse mbështes Sali Berishën

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Anëtari i kryesisë dhe i Këshillit Kombëtar të PD-së, Aldo Bumçi , tregon se ka disa arsye themelore pse mbështet ish kryeministrin Sali Berisha.

I ftuar në emisionin “Të paekspozuarit”  me Ylli Rakipin, Bumçi është shprehur se opozita ofron më shpresë që pas humbjes së zgjedhjeve në 25 Prill.

Ai u shpreh se, nëse Sali Berisha nuk do të dilte dhe të organizonte foltoren, opozita do kthehej në muze.

Kam mbështetur Berishën për shumë arsye dhe themelorja është se opozita nuk ofron shpresë dhe kjo shpresë u shua me mos fitoren në zgjedhjet e 25 prillit.Fakti që nuk i ofruam shqiptarëve ndryshimin ishte goditje për opozitën. Duke qenë se partitë fushatën dhe gjithçka e kanë kthyer në presidenciale dhe merita do ti shkonte atij do bëhej kryeministër por kur humb duhet të mbash përgjegjësi.

Kjo humbje krijoi krizë besimi dhe kemi raportin më kritik që është bërë për zgjedhjet, por pse Basha nuk e përdor raportin kritik të zgjedhjeve.

Kur merr vendime duhet të përballesh. Demokratët e kuptojnë të mirën e PD, pse nuk i ndanë me to dhe të dalë ashtu siç del Berisha.

Duhet të kthejmë shpresën që opozita do ekzistojë, nëse Berisha nuk do të dilte opozita do kthehej në muze.  Kjo opozitë nuk ofron më shpresë se e ndryshon situatën dhe e bën më mirë”, tha Bumçi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Sondazhi/ Demokratët duan Berishën në krye të PD

Publikuar

-

Nga

Gjysma e votuesve të Partisë Demokratike preferon Sali Berishën si kryetar të PD. Lulzim Basha mbështetet nga 1/3-ta e votuesve të PD, për të qëndruar në karrigen e kryetarit të partisë.

Vetëm 8.3% e votuesve të PD mendojnë që partisë i duhet një udhëheqës i ri.Thuajse gjysma e votuesve të PD-së mendojnë se largimi i Sali Berishës nga grupi parlamentar demokrat nuk e ndihmon partinë të vijë në pushtet më shpejt. Vetëm 22% e tyre mendojnë se vendimi i Bashës e ndihmon ardhjen në pushtet të PD-së./Euronews

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Aty ku ka lek, ata janë bashkë”/ Akuzat e forta të Murrizit, çfarë fshihet pas marrëveshjes për vaksinat

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Kryetar i Lëvizjes Demokratike Shqiptare, Myslim Murrizi është shprehur kundër bashkimit të opozitës e maxhorancës për blerjen e vaksinave, duke e konsideruar votimin një turp.

Ai hedh akuza të drejtpërdrejta për të dyja palët, duke thënë se, aty ku ka lek, ata janë bashkë.Sipas tij, çmimi i vaksinës Pfizer është rritur, por asnjë nga deputetët e opozitës nuk kërkoi ta shihte faturën.

LEXO EDHE:  Dita e gjashtë e protestës/ Bojkot seancës plenare

LEXO EDHE:  Vendimet e Bashës, 140 milion lekë dëm për PD/ A do ti paguajë Luli nga xhepi?

“Sa herë kanë votime për lek këta janë bashkë. Nuk e dëgjova asnjë deputete të opozitës, ku është fatura. Pfizer ka rritur çmimin. Votuan edhe heshtën. Ky votim është turp”, tha Murrizi./CNA.al

LEXO TE PLOTE