Connect with Us

Ish-futbollisti i Polonisë: Shqipëria do jetë solide në Europë

Sport

Ish-futbollisti i Polonisë: Shqipëria do jetë solide në Europë

Publikuar

-

Prozhektorët e futbollit janë drejtuar përsëri nga klubet, por në Poloni vijon të diskutohet ende për Kombëtaren. Një ish-lojtar i përfaqësueses polake, Radoslav Kaluzni, jep mendimin e tij mbi atë çfarë pa në fushën e lojës në ndeshjet e muajit shtator. Kaluzni mbetet i kënaqur me rezultatet, por loja e zhvilluar ndaj Shqipërisë nuk e bind aspak. Kuqezinjtë e kanë befasuar dhe te ta sheh një potencial të madh në të ardhmen e afërt. Më tej shpresën e vetme në ekipin kombëtar polak Radoslav Kaluzni e gjen te Levandovski, pa të cilin vite të vështira i presin.

“Rezultatet me San Marinon dhe Shqipërinë janë të shkëlqyera, por loja është kështu-kështu. Sipas mendimit tim, Shqipëria ka një potencial të tillë që në një ose dy vite do të bëhet një ekip solid europian. Më befasoi shumë në ndeshjen në “Stadiumin Kombëtar”. Skuadra e Sousa-s luajti në shtëpi dhe dukej e tmerrshme për momente të gjata. Në rregull, ne fituam 4: 1. Të thuash që rezultati gënjeu për atë që po ndodhte në fushë do të thotë të mos thuash asgjë.

Më mirë të kuptojmë se nuk do të kemi sukses të bëjmë diçka të tillë në dyqind vitet e ardhshme. Katër goditje, katër gola, efikasitet prej kampioni botëror. Le të luajë Robert Levandovski deri në dyzet vjeç, përndryshe do të përfundojmë në një bodrum të errët. Mjaftoi që Levandovski të linte fushën në San Marino dhe filluan minutat e turpit”, ka thënë Radoslav Kaluzni.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Sport

Ndodh e papritura, Usyk mposht Joshuanë dhe shpallet kampion bote në peshat e rënda

Publikuar

-

Nga

Superdueli midis Antoni Xhoshua dhe Aleksander Usik ishte një betejë e vërtetë e luftuar deri në raundin e 12 ku fjalën e fundit e thanë gjyqtarët.

Triumfues doli boksieri ukrainas i cili u shpall kampion bote në peshat e rënda në boks. Usik i shkaktoi Xhoshuas humbjen e dytë në karrierë pas asaj të Andi Ruiz në vitin 2019.Ishte një ndeshje e luftuar, por boksieri ukrainas ishte më i qartë në goditje duke i shkaktuar rivalit britanik dëme të mëdha në fytyrë.

Raundi i 12 ishte spektakël i vërtetë, ku në sekondat e fundit të duelit Xhoshua rrezikoi të humbiste me nokaut, por ja doli të qëndrojë në këmbë. Kjo ishte fitorja e 19-të në karrierë për boksierin ukrainas prej të cilave 13 i ka arritur me anë të nokautit.

LEXO TE PLOTE

Sport

Triumfi historik i Florian Markut, “mbreti” shqiptar surprizon me deklaratën

Publikuar

-

Nga

Florian Marku ka qenë padyshim shumë i lumtur për suksesin e tij që e ngjiti në elitën e boksit botëror. Boksieri shqiptar, pas ndeshjes deklaroi për DAZN se ky ishte vetëm hapi i parë në karrierën e tij.

“Urime Maksim, ishte një kundërshtar i vështirë, ai ishte i pamposhtur, 19-0, por unë nuk mund ta ndjeja forcën e tij.

Ai kishte fuqi, por unë po gjeja ritmin tim, nuk kisha asnjë lloj problemi ndaj mbaja distancën. Nuk mund ta gjuaja lehtë, ndaj mbaja distancë. Nëse gjuajtja për KO do të vinte, do të vinte.Mesazhi që dërgoj është se me vetëm 10 ndeshje, unë u përballa me një kundërshtar në majë, me të cilin nuk përballej askush dhe e munda. Jam i ri në boks, të gjithë më nënvlerësonin se thoshin që jam një kikbokser dhe më shihni ku jam sot.

E shihni këtë brez, ky është fillimi për gjithçka, njerëzit nuk e dinë por kam sakrifikuar gjithë jetën. Gruaja ime është shtatzënë dhe po pres fëmijën e parë. Ndaj jam i shumë i gëzuar. Do t’ua bëj jetën e tyre më të mirë me këto tituj dhe duke fituar shumë para”, tha Marku.

LEXO TE PLOTE

Seria A

VIDEO/ 4 gola, penallti e humbur dhe VAR! Interi vetëm “X”ndaj Atalantës

Publikuar

-

Nga

Inter nuk ka shkuar më shumë se barazimi 2-2 ndaj Atalantës, në ndeshjen e vlefshme për Serie A. Zikaltërit kampionë shënuan pas 5 minutash me Martinez, ndërsa u përmbysën brenda 38 minutash, fillimisht me Malinovsky (30′), e më pas me Toloi.

Vendasit do barazonin me Dzeko, 20 minuta nga fundi. Interi do kishte mundësinë të kalonte sërish përpara në minutat e fundit, por Di Marco gaboi nga pika e bardhë. Bergamaskët bëjnë gjithçka mirë teksa shënojnë në minutën e 88-të, por VAR e anullon. Interi është në vendin e 3-të, ndërsa Atalanta në të pestën.Inter 2-2 Atalanta (Martinez 5′, Dzeko 70′ / Malinovsky 30′, Toloi 38′)

LEXO TE PLOTE