Connect with Us

Horoskopi për ditën e sotme, 15 shtator 2021

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 15 shtator 2021

Publikuar

-

cna horoskopi

Dashi

Mos lejoni që të tjerët t’ju shtyjnë sot për të bërë diçka. Kini kujdes që të mos gaboni. Kjo është një ditë për t’u kujdesur për ju dhe nevojat tuaja. Sigurohuni që jeni duke marrë atë që dëshironi. Lidhuni me njerëzit që keni takuar kohët e fundit. Ka gjëra të rëndësishme në këto takime serioze.

Demi

Qëndroni pozitiv dhe rrezatues sot. Kjo është një ditë e shkëlqyeshme që ju të merrni kontrollin. Lidhuni me të tjerët në projekte në grup dhe mos ngurroni të ofroni kontribut krijues. Merrni kohë për t’u përfshirë në biseda të gjata me njerëzit në lidhje me ngjarjet e fundit. Ju keni shumë për të ndarë me ta.

Binjakët

Njerëzit mund të jenë të lodhur nga qëndrimi juaj i ashpër. Kjo nuk do të thotë që ju duhet domosdoshmërisht të ndryshoni thelbin e asaj që jeni. Vetëm jini më të vetëdijshëm se si fjalët tuaja ndikojnë tek të tjerët. Ju pret një valë energjie luftarake sot.

Gaforrja

Ju mund të ndjeni nevojën për të vepruar në mënyrë agresive në lidhje me një periudhë kulmore në jetën tuaj, falë tendencave afatgjata. Ka energji të madhe sot që ju inkurajon të ndërmerrni veprime. Mund të ketë kundërshtime, por mos harroni se keni një forcë të madhe në anën tuaj. Luftëtari brenda jush është gati për të luftuar.

Luani

Mundohuni të mos jeni të ashpër dhe gjykues sot. Ju nuk i kuptoni perspektivat e të tjerëve dhe kodet sipas të cilave ata jetojnë. Dallimet nuk janë arsye për të gjetur faj tek njerëzit. Ju keni një personalitet të fuqishëm që është perceptues dhe krijues. Përdorni këto dhunti në një mënyrë pozitive dhe të shëndetshme në vend që t’i përdorni për të mohuar të tjerët dhe sjelljen e tyre.

Virgjëresha

Tendencat afatgjata po vijnë në një pikë të favorshme për ju. Kjo është një ditë e mirë për t’i shqyrtuar ato dhe për të bërë disa lëvizje përpara në ndjekje të qëllimeve tuaja. Ka shumë energji që punon në favorin tuaj sot dhe ju kërkon të merrni përgjegjësinë dhe të udhëheqni luftën drejt një realiteti më të mirë.

LEXO EDHE:  Horoskopi ditor, 16 Korrik 2017

Peshorja

Kjo nuk është një ditë për t’u ulur dhe pritur që fati i mirë të vijë tek ju. Eshtë koha për ta bërë atë të ndodhë. Dilni nga shtrati dhe lëvizni. Tani që keni marrë informacion, është koha ta drejtoni atë energji dhe mençuri nga jashtë. Shprehni veten tuaj krijuese, artistike në çfarëdo mënyre që mundeni.

Akrepi

Bëhuni gati për aksion sepse sot mund të jetë një aventurë e shpejtë, e sigurt që do t’ju mbajë në këmbë. Komunikimi me të tjerët është ajo që do të ndezë këtë zjarr. Instinkti juaj i orientuar drejt veprimit ka të ngjarë të jetë i guximshëm, prandaj bëni kujdes në të gjitha situatat. Hapni veten dhe shmangni konfrontimet!

Shigjetari

Ju pëlqen të punoni drejt një qëllimi më të madh. Dita e sotme shënon fillimin e një periudhe në të cilën ndiheni sikur po largoheni më shumë nga ai qëllim në vend që të shkoni drejt tij. Mos u shqetëso. Mendjemprehtësia që fitoni përmes këtij procesi do t’ju ndihmojë në planin afatgjatë.

Bricjapi

Energjia e shpejtë e ditës është ajo që ju nevojitet për të realizuar gjërat që ju doni. Ju jeni gati për të ndërmarrë veprime. Ju keni fuqi dhe forcë prapa jush, prandaj mos ngurroni të zgjeroni dhe eksploroni këtë dëshirë. Aventura të reja janë në horizont tani dhe ju keni një mundësi të madhe për të përfituar nga disa situate interesante.

Ujori

Mund të duket sikur të gjithë të tjerët kanë një qëllim dhe projekt përveç jush. Ndërsa të gjithë po dalin jashtë portës, ju mund të jeni ende të pasigurt se kjo është gara që dëshironi të realizoni. Mos e shtyni veten në diçka që nuk doni të bëni. Energjia e ditës është e shpejtë dhe aventureske, por nëse nuk doni luftë, mos e detyroni veten.

Peshqit

Kjo është një ditë e mrekullueshme për ju. Do të zbuloni se tendencat afatgjata po bashkohen në mënyrë harmonike. Ju keni dashuri dhe guxim për të ndarë me botën, kështu që mos kini frikë të dilni dhe të tregoheni i hapur. Merrni masa dhe jini të fortë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 14 shtator 2021  

Publikuar

-

Nga

cna horoskopi

Dashi

Një zhvillim i papritur mund të ndodhë në jetën tuaj, Kjo mund të përfshijë një person të ri në jetën tuaj ose rishfaqjen e dikujt nga e kaluara. Kjo prani mund të nxisë ndryshime personale ose profesionale. Këto mund të duken si shumë çështje për tu trajtuar, por mund të jenë pozitive në planin afatgjatë. Qëndroni të qetë dhe mbani sensin tuaj të humorit.

Demi

Aktivitetet e grupit mund të përshkallëzohen pothuajse në një festë. Synimet e reja afatshkurtra mund të kërkojnë shumë punë. Ju mund të kapeni në nxitimin e thirrjeve telefonike dhe detyrave. Kjo duhet të jetë shumë pozitive për qëllimet e grupit në planin afatgjatë, por tani për tani mund t’i çmendë të gjithë. Mundohuni të qëndroni të fokusuar dhe thjesht bëni atë që duhet të bëni.

Binjakët

Ju mund të merrni një telefonatë nga një mik apo i afërm që nuk e keni parë për një kohë të gjatë. Ky person mund të njoftojë një vizitë në pritje, dhe shumë shpejt! Ju dhe familja juaj mund të përfshiheni nga stresi duke u përpjekur ta bëni paraqitjen e duhur. Ju ndoshta do të kënaqeni me vizitën, por njoftimi do të shkaktojë një kaos të përkohshëm.

Gaforrja

Lajmet për ndryshimet në lagjen tuaj mund ta hedhin komunitetin tuaj në një lëvizje. Kjo mund të përfshijë biznese të reja, ligje ose zhvillime që nuk i përshtaten të gjithëve. Ju mund të prisni shumë telefonata, takime të improvizuara dhe kontakte të tjera me komunitetin që mund të kthehen në grindje të nxehta. Jini të përgatitur dhe qëndroni të fokusuar.

Luani

Teknologjia mund të kthejë një projekt personal ose të lidhur me punën sërish tek ju. Kompjuterët, telefonat ose pajisjet e tjera të rëndësishme mund të mos funksionojnë dhe të kërkojnë thirrjen e një riparuesi. Shumë njerëz mund të konkurrojnë për të marrë vëmendjen tuaj duke bërë që të ndiheni të hutuar. Tundimi për të humbur durimin është i fortë, por mos e bëni këtë.

Virgjëresha

Tubimet e mëdha shoqërore, ndoshta ngjarjet ose festivalet në grup, mund t’ju vendosin në mes të një turme të trazuar. Në fillim mund të duket emocionuese, por pas një kohe mund të ndiheni të mbytur nga zhurmat. Eshtë normale të largohesh nga kjo rrëmujë dhe të përpiqesh të gjesh pak më shumë qetësi.

LEXO EDHE:  Cilësitë sipas horoskopit/ Këto shenja tradhëtojnë më shumë

LEXO EDHE:  Para, sfida dhe dashuri/ Ja çfarë ka parashikuar horoskopi për ditën e sotmePeshorja

Mund ta gjeni atmosferën pak të rëndë sot mes jush dhe të dashurit tuaj. Aspekti planetar pasqyron një situatë në të cilën asnjëri prej jush nuk është i gatshëm të ndërmarrë veprime në lidhje me një zbulim të kohëve të fundit. Por njëri prej jush do të duhet të thyejë akullin herët a vonë. Nëse mund të kapërceni çdo ndjenjë shqetësimi dhe të bëni lëvizjen e parë, gjërat do të përmirësohen pa masë.

Akrepi

Një fjalim ose ligjëratë që dëgjoni ose lexoni mund të bëjë që mënyra juaj e të menduarit të ndryshojë papritur dhe në mënyrë drastike. Disa informacione radikale mund të përmbysin konceptet që keni përqafuar prej vitesh, dhe kjo mund t’ju trondisë. Konsiderojeni atë në mënyrë objektive dhe do të kuptoni se nuk është një ndryshim aq drastik.

Shigjetari

Nuk ju pëlqejnë pengesat në rrugën e jetës tuaj të dashurisë. Pra, ju mund të mos e vlerësoni anën pozitive të konfigurimit të sotëm planetar. Ajo tregon se ku ekziston një e metë ose defekt i mundshëm në marrëdhënien tuaj, por gjithashtu jep të dhëna se si mund të shkoni për ta ndryshuar këtë. Punoni me partnerin dhe do të zbuloni se të dy jeni afruar edhe më shumë së bashku.

Bricjapi

Ju keni një mundësi për të njohur një person shumë të veçantë, ajri i qetë i autoritetit të të cilit ju tërheq. Sot mund të keni shansin për të punuar së bashku, gjë që nxjerr në pah sa shumë gjëra të përbashkëta keni. Një telefonatë nga një shtet ose vend tjetër mund të sjellë disa informacione mahnitëse në rrugën tuaj sot.

Ujori

Nëse po përpiqeni të mblidhni financat tuaja, sot mund të mos jetë dita më e mirë për ta bërë këtë. Lëreni mënjanë tani për tani. Kënaquni me anën më të lehtë të jetës. Mblidhni familjen ose miqtë e ngushtë. Mund të shijoni një ditë në park ose kopshtin zoologjik. Ndani disa të qeshura dhe afrohuni me njëri tjetrin. Cështjet më serioze mund t’i realizoni nesër.

Peshqit

Ju keni një plan interesant nën mëngë. Në aspektin profesional gjasat janë që të keni përparim. Mos hiqni dorë deri sa të realizoni të gjitha projektet tuaja. Në dashuri do t’ju duhet më shumë kurajë për të shprehur gjërat që mendoni.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 13 shtator 2021

Publikuar

-

Nga

cna lajme horoskop

Dashi

Shmangni konfrontimet e panevojshme, pasi kjo vetëm do t’ju shkaktojë stres të padëshiruar. Mund të gjendeni në një situatë të re emocionuese, e cila gjithashtu mund t’ju sjellë fitime financiare. Do të jeni në humor të mirë, prandaj rekomandohet të planifikoni diçka të veçantë me partnerin/partneren tuaj.

Demi

Sigurohuni që i keni të gjitha faktet, para se të jepni ndonjë gjykim. Përmbajuni buxhetit tuaj për të shmangur kufizimet financiare. Kushtoni kohë për të ndihmuar të tjerët, por mos u përfshini në çështje që nuk ju shqetësojnë domosdoshmërisht.

Binjakët

Një marrëveshje e re financiare pritet që të finalizohet, cfarë mund t’ju sjellë fitime të kënaqshme. Mos lejoni që ndonjë zhgënjim në jetën tuaj të dashurisë t’ju dekurajojë. Sot do të takoni një kundërshtar të fshehtë që do të dojë t’ju provojë se keni gabuar.

Gaforrja

Kjo është dita juaj me fat në dashuri. Partneri/partnerja juaj do t’ju befasojë me një surprizë të mrekullueshme. Sa i përket aspektit profesional, parashikohet një ditë e qetë.

Luani

Meditimi dhe joga do të rrisin qëndrueshmërinë tuaj mendore. Investimet në prona të paluajtshme do të jenë fitimprurëse. Tensionet e lidhura me punën do të dominojnë mendimin tuaj, duke ju tërhequr vëmendjen nga çështjet që lidhen me familjen dhe miqtë tuaj.

Virgjëresha

Kushtojini kohën e duhur familjes suaj. Lërini ata të ndiejnë se ju kujdeseni për ta. Presionet e punës dhe shtëpisë do të kërkojnë durim prej jush. Sot është një nga ato ditë kur gjërat nuk do të ecin sipas dëshirës tuaj.Peshorja

Bëni kujdes me ushqimet gjatë ditës së sotme. Duket se e dini saktësisht se çfarë kanë nevojë njerëzit dhe duan nga ju, por përpiquni të mos jeni shumë bujar në shpenzimet tuaja. Bëni kujdes me fjalët, pasi mund të përfundoni duke lënduar ndjenjat e dikujt pranë jush.

LEXO EDHE:  Horoskopi ditor, 16 Korrik 2017

LEXO EDHE:  Horoskopi ditor, 16 Korrik 2017

Akrepi

Sot do të ndjeni mungesën e një miku të dashur. Mund të kuptoni pse shefi juaj mund të jetë kaq i ashpër ndonjëherë. Kjo do të jetë një ditë shqetësuese nëse nxitoni në përfundime dhe bëni zgjedhje impulsive.

Shigjetari

Kohë të mira ju presin, kështu që të qenit pozitiv dhe i gëzuar do të sigurojë që të jeni plot entuziazëm dhe energji. Të qenit sipërmarrës dhe entuziast do të sjellë rezultate të favorshme dhe do të lehtësojë tensionet e brendshme. Shmangni ngritjen e çështjeve të diskutueshme, nëse jeni sot në një takim të rëndësishëm.

Bricjapi

Mendimet e padobishme, negative mund të pushtojnë mendjen tuaj. Prashikohet një përmirësim në financat tuaja. Do të keni disa vështirësi me anëtarët e familjes, por mos lejoni që kjo të prishë harmoninë në shtëpinë tuaj.

Ujori

Nivelet tuaja të energjisë do të jenë të larta. Mos lejoni që të tjerët të marrin kontrollin e vendimeve tuaja financiare. Ju duhet të jeni në dijeni të plotë të të gjitha çështjeve të tilla. Çdo ankesë ose mëri që keni në lidhje me marrëdhënien tuaj në çift mund të zhduket në këtë ditë të gëzueshme.

Peshqit

Një mik mund të testojë mendjen tuaj të hapur dhe fuqinë e tolerancës. Duhet të jeni të kujdesshëm që të jeni racional në çdo vendim. Dashuria juaj do të jetë e palëkundur ndaj partnerit/partneres suaj.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi javor, 13-19 Shtator/ Zbuloni surprizat që kanë rezervuar yjet për ju

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Dashi

Gjatë javës, jini gati të përjetoni çdo ngjarje të pritshme ose të papritur. Asgjë nuk duhet t’ju habisë apo trembë. Në punë ose në biznes, njohja ose lavdërimi mund t’ju japin shpresë për gjëra të reja të mira në jetën tuaj.

Fatkeqësisht, këtë javë do të kuptoni pamundësinë për të realizuar një nga planet tuaja. Ose jeni vonë për realizimin e tij ose është ende shumë herët për të investuar përpjekje dhe burime për zhvillimin e tij.

Në fakt, do të jetë një javë shumë e mbarë për të marrë parasysh të ardhmen tuaj, edhe nëse ajo e ardhme është brenda tre muajve të fundit të vitit. Ju aktualisht keni dhe do të merrni mundësi të reja për zhvillim dhe stabilizim, por vetëm nëse jeni gati dhe ambicioz për veprime të tilla.

Demi

Nëse një konflikt lind gjatë javës, ai patjetër do të lidhet me një ngjarje, punë ose marrëdhënie nga e kaluara juaj. Kjo javë do të jetë e favorshme për zhvillimin tuaj profesional dhe suksesin në një aktivitet të veçantë.

Ju gjithashtu mund të përjetoni momente të këndshme në dashuri. Një flirt në vendin tuaj të punës gjithashtu mund të shkaktojë emocione të papritura.

Binjakët

Ju mund të keni vështirësi të punoni këtë javë sepse do t’ju mungojë toleranca ndaj veprimeve të njerëzve me të cilët punoni. Mosmarrëveshjet dhe konfliktet do të lindin lehtësisht, por ato nuk do të prishin marrëdhënien tuaj.

Gjatë javës do të përjetoni një takim ose një njohje të re, e cila do të ndodhë në rrethana interesante.

Problemet e lehta shëndetësore janë të mundshme, të cilat do të kërkojnë ose do t’ju bëjnë të mendoni për një ndryshim të nevojshëm në stilin e jetës ose dietën tuaj.

Do të keni një bisedë me një të afërm që do të jetë e dobishme për ju, pasi do të merrni më shumë qartësi për një çështje delikate. Në aspektin financiar, java do të jetë e qëndrueshme pa probleme të mëdha.

Gaforrja

Gjatë kësaj periudhe, ju mund të merrni një ofertë, një artikull postar ose përfitime të tjera nga njerëz ose një institucion i vendosur në një qytet ose vend tjetër.

Kjo javë do të jetë një kohë e mirë për të udhëtuar në lidhje me çështjet e pronës ose për t’u kujdesur për një pronë që zotëroni diku tjetër.

Në punën tuaj do të merrni dhe do të gëzoni lavdërime ose mirënjohje. Ju mund të përjetoni një ngjarje tjetër të favorshme për ju në punën tuaj që lidhet me një menaxher ose klientë. Ju mund të merrni një ofertë për një pozicion të ri ose një ide për një aktivitet të pavarur.

Mos kini frikë të merrni vendime të rëndësishme ose të bëni ndryshime këtë javë. Jeta juaj e dashurisë do të gjejë një mënyrë për t’ju befasuar.

Luani

Gjatë javës së 13-19 shtatorit, do të keni mundësinë të bëni ndryshime të mëdha ose do t’ju duhet të merrni vendime të papritura.

Në një moment mund të ndjeni se po humbisni kontrollin e gjërave të rëndësishme në jetën tuaj, në një moment tjetër fati ose lajmet e papritura do t’ju mbushin me optimizëm dhe shpresë.

Tensioni këtë javë do të jetë i lartë sepse do të ndiheni të pasigurt, të varur nga veprimet dhe vendimet e njerëzve të tjerë, ose do të keni shqetësime për të ardhmen tuaj.

Gjatë këtyre shtatë ditëve do të përjetoni momente më të shpeshta trishtimi dhe do të jeni më të prirur t’i zgjidhni problemet tuaja më emocionalisht.

Në këtë javë të vështirë për ju, pak do të kuptojnë ndjenjat dhe emocionet tuaja, dhe shumë do të jenë të gatshëm t’ju komentojnë për shkak të gabimeve ose mosveprimeve tuaja.

Gjatë javës mund të prisni të ardhura të vogla shtesë ose do të merrni lajme të mira në lidhje me paratë.

Virgjëresha

Këtë javë do të keni një marrëdhënie financiare me një grua, dhe është e mundur të merrni ose dërgoni para për të.

Do të përjetoni disa situata stresuese këtë javë, por ato pothuajse gjithmonë do të zhvillohen në mënyrë të favorshme. Qëllimi i tyre do të jetë t’ju mësojnë disa mësime ose aftësi të rëndësishme.

Është e mundur të rijetoni një situatë që tashmë e keni përjetuar në të kaluarën tuaj. Këtë javë do të keni biseda interesante dhe të dobishme me miq nga qytete ose vende të tjera.

Është e mundur të organizoni takime të ardhshme, të shkëmbeni informacione të dobishme ose interesante, të udhëtoni së bashku dhe më shumë.

Peshorja

Java e 13-19 shtatorit do të jetë interesante për ju dhe do të keni një vështirësi të vërtetë duke bërë zgjedhjen e duhur midis disa angazhimeve ose mundësive. Ju do të jeni në gjendje të arrini sukses në zbatimin e projekteve dhe planeve të përgatitura mirë.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 21 qershor 2020

LEXO EDHE:  Para, sfida dhe dashuri/ Ja çfarë ka parashikuar horoskopi për ditën e sotme

Gjatë javës do të keni mundësinë të përmbushni me lehtësi angazhimet tuaja. Ajo që nuk arrini të bëni, në përgjithësi, nuk kishte asnjë shans për ta realizuar ose nuk ishte e mirë për ju. Këtë javë do të duhet të shlyeni pagesat dhe detyrimet financiare, dokumente me një bankë ose institucion tatimor, dokumente pronësie ose noteriale, etj.

Gjatë javës, shumë do të marrin para përmes një dokumenti ose transferimi bankar. Ju do të jeni në gjendje të forconi buxhetin tuaj familjar me të ardhura të reja.Gjatë javës do të keni takime të këndshme dhe të dobishme në raste të ndryshme.

Akrepi

Këtë javë do të duhet të bëni shpenzime shtesë, të cilat do t’ju kërkojnë të jeni më të kujdesshëm në planifikimin e buxhetit tuaj të familjes.

Java sjell para nga të afërmit, klientët, partnerët e biznesit dhe të tjerët.

Disa surpriza që do t’ju caktohen si përvoja gjatë javës do t’ju ngrenë shpirtin dhe do t’ju tregojnë se disa gjëra në jetë me të vërtetë nuk mund të parashikohen.

Ndoshta do të jetë e vështirë për ju të deshifroni kuptimin e disa prej këtyre ngjarjeve. Kjo do të ndodhë kur të jeni gati të pranoni planin e tyre në jetën tuaj.

Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të jetë e rëndësishme për ju të kuptoni rëndësinë e çdo dite, pavarësisht se sa monotone dhe e mërzitshme mund të duket në sytë tuaj.

Shigjetari

Gjatë javës 13-19  shtator, do të keni ambicie për të korrigjuar gabimet tuaja, për të rifilluar marrëdhëniet e prishura ose për të shtyrë planet dhe përgjegjësitë profesionale.

Gjatë kësaj jave, përpiquni të mbani mend ëndrrat tuaja që lidhen me njerëzit nga bota tjetër. Mos kini frikë t’i ndani me njerëzit përreth jush, por në fakt do të ishte më mirë t’i shkruani diku, pasi ato kanë mesazhet e tyre për ju.

Gjatë javës do të kërkoni më shumë qartësi për gjërat që janë të rëndësishme për të ardhmen tuaj. Shpesh do të keni nevojë të flisni ose të kërkoni ndihmë, këshilla nga njerëzit e lindur nën shenjën e Peshores, Ujorit ose Binjakëve.

Bricjapi

Gjatë javës së 13-19 Shtatorit, ju mund të arrini një zhvillim të favorshëm të çështjeve tuaja të pronës ose përmbushjen e angazhimeve që lidhen me një fermë që është në pronësi të familjes tuaj.

Në marrëdhëniet tuaja familjare, vështirësitë mund të lindin për shkak të gjendjes emocionale të partnerit tuaj ose të partnerit tuaj. Nga një koment apo vërejtje e pamenduar keq, mund të shpërthejë një skandal i madh.

Konfliktet këtë javë jo vetëm që mund të shkaktojnë situata të padëshiruara, por madje mund të sjellin dridhje në marrëdhënien tuaj për një kohë të gjatë.

Këtë javë do të keni mundësinë të fitoni më shumë të ardhura për buxhetin tuaj personal përmes aktiviteteve ose nismave të ndryshme shtesë.

Ujori

Gjatë javës së 13-19 shtatorit, do të keni takime dhe biseda që do t’ju ndihmojnë të përcaktoni pozicionin tuaj mbi tema dhe ngjarje të rëndësishme politike, shoqërore ose profesionale.

Ndryshimet e papritura në të menduarit ose planet tuaja për shkak të shfaqjes së rrethanave të reja ose shfaqjes së njerëzve të rinj në jetën tuaj nuk përjashtohen.

Këtë javë do të habiteni nga disa takime ose telefonata, të cilat në shumicën e rasteve do t’ju ​​pasurojnë me informacione të dobishme.

Nëse keni një angazhim për të blerë ose shitur këtë javë, jini të kujdesshëm.

Mos i shikoni shumë parametrat joshës të një oferte. Nëse është e nevojshme ose në dyshim, konsultohuni me një avokat ose specialist.

Peshqit

Gjatë javës së 13-19 shtatorit, do të habiteni nga veprimet ose vendimet e të afërmit ose mikut tuaj.

Do të përpiqeni të merrni më shumë informacion para se të shprehni mendimin tuaj. Ky do të jetë një vendim i mençur nga ana juaj, në vend që të bëni një gabim me reagimin tuaj.

Një situatë do të lindë këtë javë që do të krijojë një nevojë për të ndryshuar planet tuaja për shtator dhe tetor.

Mungesa e tolerancës ndaj veprimeve egoiste të njerëzve përreth jush mund t’ju provokojë të vendosni t’i jepni fund një marrëdhënieje ose të hiqni dorë nga një premtim, një projekt.

Disa nga ngjarjet e kësaj jave mund të dalin të papritura si një zhvillim për ju, i cili do të ndryshojë disa gjëra në jetën tuaj.  Kjo javë do të jetë e favorshme për udhëtimet e biznesit.

Gjatë javës ju do të zgjeroni rrethin tuaj të miqve ose ndjekësve në një nismë, grup interesi ose mbështetës në një kauzë.

Do të keni një javë të mbarë për përvoja intime, romantike dhe dashurie./ CNA.al

LEXO TE PLOTE