Connect with Us

Vrau ish-gruan/ Gjykata jep vendimin për Elton Metën

Kronika

Vrau ish-gruan/ Gjykata jep vendimin për Elton Metën

Publikuar

-

/
cna lajme kronike

Gjykata e Fierit ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg”, për Elton Meten, i cili akuzohet për vrasjen e ish-bashkëshortes së tij, Sabrina Bengaj.

Kujtojmë se ngjarja e rëndë ndodhi mbrëmjen e së premtes.

31-vjecari ekzekutoi me kallashnikov ish-gruan në shtëpinë e saj në Zhupan të Fierit.

Ai shkoi në shtëpinë e ish-bashkëshortes dhe e qëlloi për vdekje, ndërkohë që kjo e fundit po hante bukë.

LEXO EDHE:  Vrasja e këshilltarit të PS në Lezhë/ Zbardhen detaje të tjera

Meta akuzohet për veprën penale “Vrasje për shkak të marrëdhënieve familjare”./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

E rëndë në Greqi/ I burgosuri shqiptar vetëvritet me lidhëse këpucësh në furgonin e policisë  

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Vetëvritet brenda furgonit të policisë një i burgosur shqiptar në Greqi. Shqiptari i ka dhënë fund jetës së tij gjatë transferimit nga spitali i Amfisës në burgun e Malandrinos.

Mësohet se 38-vjeçari është varur me lidhëse këpucësh pasditen e së enjtes. Ai u dërgua në spital nga gardianët e burgut, për shkak të problemeve shëndetësore.LEXO EDHE:  Dhunuan KZAZ-në/ Gjykata merr vendimin për 13 të arrestuarit

38 vjeçari po vuante dënimin me burg për vepra të ndryshme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

I riu kapet me drogë/ Tre shtetas procedohen penalisht për lojëra të paligjshme të fatit

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Policia e Tiranës ka vënë në pranga 1 person si dhe ka proceduar penalisht 3 shtetas të tjerë, për vepra të ndryshme penale.

Një 26 vjeçar me 2 mbiemra është kapur në flagrancë me drogë nga policia. Nën hetim janë vënë edhe 2 persona të tjerë K. H., 21 vjeç dhe E. S., 37 vjeç për veprën penale “Organizimi i llotarive të palejuara”.

“Vihet në pranga 1 shtetas dhe procedohen penalisht 3 shtetas të tjerë, për vepra të ndryshme penale.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit A. S. alias A. P., 26 vjeç, pasi gjatë kontrollit fizik nga shërbimet e Policisë, iu gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale një sasi lënde e dyshuar narkotike e llojit cannabis sativa.Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 2, në vijim të kontrolleve në lokale dhe ambiente të ndryshme, për parandalimin dhe goditjen e veprimtarive të palejuara për lojrat e fatit, proceduan penalisht shtetasit:

LEXO EDHE:  Vrasja e gruas në Fier/ Tahiri: Urdhri i mbrojtjes nuk shkoi në polici. Hetim për përgjegjësit

LEXO EDHE:  Vrasja e këshilltarit të PS në Lezhë/ Zbardhen detaje të tjera

– K. H., 21 vjeç dhe E. S., 37 vjeç për veprën penale “Organizimi i llotarive të palejuara”, pasi gjatë kontrollit në lokalin në pronësi të shtetasit K. H., shtetasit E. S., iu gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale një telefon që dyshohet se përdorej për vendosjen e lotove sportive.

Gjithashtu, në vijim të këtyre kontrolleve, Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 4, proceduan penalisht shtetasin M. M., 36 vjeç për veprën penale “Vënia në dispozicion e lokaleve për lojra të palejuara” pasi ka vendosur lokalin e tij në dispozicion për lojra të palejuara. Gjatë kontrollit të lokalit iu gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale një aparat Drinvbox dhe një telefon celular.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale”, njofton policia./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Vodhën energjinë elektrike dhe kundërshtuan me dhunë punonjësit e OSHEE/ Kapen në flagrancë tre shtetas

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Vijojnë kontrollet në bashkëpunim me OSHEE-në, për parandalimin e vjedhjes së energjisë elektrike.

Tre shtetas janë vënë në pranga pasi kishin bërë lidhje të paligjshme të energjisë elektrike dhe kundërshtuan me dhunë punonjësit e OSHEE-së.

Ndërkohë një shtetas me inicialet V.L është shpallur në kërkim.

Punonjësit e OSHEE-së, gjatë kontrolleve të përbashkëta, kanë konstatuar lidhje të paligjshme të energjisë elektrike në banesën e shtetasit P. B., i cili në bashkëpunim me shtetasit e tjerë ka kundërshtuar me dhunë punonjësit e OSHEE-së, për shmangien e veprimeve procedurale.

Vijojnë kontrollet në bashkëpunim me OSHEE-në, për parandalimin e vjedhjes së energjisë elektrike.

Kishte bërë lidhje të paligjshme të energjisë elektrike në banesë dhe kundërshtuan me dhunë punonjësit e OSHEE-së, vihen në pranga 3 shtetas, shpallet në kërkim 1 tjetër.Në vijim të punës për goditjen e paligjshmërisë, shërbimet e Policisë Lezhë, Kurbin dhe Mirditë, kanë vijuar kontrollet në të gjithë qarkun, në bashkëpunim me OSHEE-në, për evidentimin dhe goditjen e rasteve të vjedhjes së energjisë elektrike.

Si rezultat, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Kurbin bënë arrestimin në flagrancë të shtetasi: K. L., 23 vjeç, K. L., 18 vjeç (vellëzër) dhe P. B., 48 vjeç banues në Mamurras, Kurbin.

Gjithashtu, u shpall në kërkim policor shtetasi V. L., banues në Mamurras.

Punonjësit e OSHEE-së, gjatë kontrolleve të përbashkëta, kanë konstatuar lidhje të paligjshme të energjisë elektrike në banesën e shtetasit P. B., i cili në bashkëpunim me shtetasit e tjerë ka kundërshtuar me dhunë punonjësit e OSHEE-së, për shmangien e veprimeve procedurale.

Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kurbin, për veprat penale “Vjedhja e energjisë elektrike” dhe “Kundërshtimi i punonjësit që kryen një detyrë shtetërore”, kryer në bashkëpunim”, njofton policia./ CNA.al

LEXO TE PLOTE