Connect with Us

Vjeshtë 2021/ Modeli i palltove që do të dominojnë këtë sezon

Life Style

Vjeshtë 2021/ Modeli i palltove që do të dominojnë këtë sezon

Publikuar

-

cna life style

Koha kalon, por palltot do të jenë gjithmon trend. Zyrtarisht kemi hyrë në sezonin e vjeshës dhe së shpejti palltot do te kthehen në domosdoshmëri.

Pantallona apo funde klasike, xhinse apo fustane mund të shfaqen në një set me një pallto.Për tu dukur elegante palltoja ndihmon gjithmon. Nuk ka korniza të ngurta në zgjedhjen e pëlhurës dhe strukturës.

Cilat janë modelet me trend të palltove, sipas stilistëve italianë.

Pallto xhaketë me supet voluminoze

Pak e ngurtë, që të kujton prerjen e xhaketës së një mashkulli. Avantazhi i një pallto të tillë është që ju mund të vishni ndonjë fustan ose kostum nën të dhe të mos ndjeni siklet. Një model i tillë flet për poziten tuaj eedhe përpara te hapni  një dosje pune me dokumente në një takim të rëndësishëm, shkruan CNA.al.

cna life

Palltot në ngjyrë të verdhë-jeshile e ndritshme

Modelet me ngjyra delikate ose të ndritshme zbukurojnë veshjet, ky është fakt. E verdha-jeshile është një ngjyrë në modë për këtë sezon.

cna life style

Veshja më në modë – palltot asimetrike

Pallto të shkurtra dhe modele me gjatësi të mesme, siluetë të drejtë, në një kafaz të madh duken të pazakonta por shumë interesante. Stili me një mbyllje asimetrike është një tjetër trend i modës i sezonit.

cna life style

Risia e këtij sezoni- pallto pa mëngë

Stilistet italianë befasuan edhe këtë herë audiencën e modës. Një pallto pa mëngë do të jetë një risi sezonale. Falë lehtësisë së tij me elementë të stilit klasik, modeli i ri ka çdo shans të futet në një gardërobë biznesi dhe të luajë rolin e një jelek të ngrohtë. Mungesa e mëngëve kompensohet nga doreza të ngushta të gjata.

cna life style

Modeli universal duhet të ketë – një pallto të grave të zgjatur me një rrip

Një prerje e drejtë me një tregues të qartë të belit me një rrip të gjerë. Një pallto e tillë është një domosdoshmëri absolute që përshtatet në çdo stil./ CNA.al

cna life style

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Life Style

FOTOT-Nuk heq vetullat dhe mustaqet/ 31 vjeçarja: Ndihem komode

Publikuar

-

Nga

Eldina Jaganjac është një vajzë 31 vjeçare që jeton në Danimarkë dhe që u bë e famshme dhe virale për shkak se ajo publikonte foto në rrjetet sociale ku tregon se nuk heq as vetullat dhe as qimet në pjesën e sipërme të buzës.

E ftuar në Ftesë në 5, Eldina shprehet se kjo gjë e ka bërë të ndihet komode dhe ka hequr nga vetja lodhjen dhe bezdisjen që do procesi i depilimit të qimeve në fytyrë.

Gjithashtu Eldina tregon se është lodhur nga fakti që për këtë arsye pamja e saj quhet “skandaloze” dhe se komentet më negative i merr nga meshkujt.Komentet negative i marr kryesisht nga burra, të cilët më shkruajnë se do të preferonin që të të hiqja vetullat dhe mustaqet.

Për mua nuk është ndonjë ndryshim radikal. Mendoj se nëse burrat nuk duhet të depilohen pse duhet ta bëj unë”, shprehet Eldina./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

U rikthyen pas 20 vitesh tek njëri-tjetri/ Ben Affleck flet për herë të parë pas lidhjes me Jennifer Lopez

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Jennifer Lopez dhe Ben Affleck çmendën fansat e tyre në të gjithë botën, kur vendosn që  pas pothuajse du dekada të riktheheshin sërish tek njëri-tjetri.

Pas ndarjes nga Alex Rodriguez, Lopez e gjeti ngushëllimin tek ish partneri i saj Ben Affleck, me të cilin po shijon ditët e bukura të dashurisë.

Dalja e parë publike e tyre si çift ishte në Festivalin e Filmit në Venezia, ku dukeshin mjaft të lumtur së bashku.Për herë të parë pas kaq kohësh pas rikthimit, aktori ka folur publikisht për Lopez.

Unë jam i mahnitur nga ndikimi i Jennifer në botë. Më së shumti, si artist, unë mund të bëj filma që mund të ndikojnë te disa njerëz. Jennifer ka frymëzuar një grup masiv njerëzish që ndiejnë se i përkasin këtij vendi. Ky është një efekt që pak njerëz kanë pasur gjatë historisë, disa nuk do t’i njoh kurrë ndërsa një prej tyre mund ta kem pranë dhe ta admiroj me respekt”, është shprehur ai./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Nuk rrinë dot pa njëri-tjetrin/ Ish konkurrenti i “Përputhen” bashkohet sërisht me të dashurën

Publikuar

-

Nga

cna lajme showbizz

Mardhënia e ish konkurrentit të “Përputhen” Arsimit me 21 vjeçaren Pranvera u përfol gjatë në media. Pas një kohë bashkë, çifti u nda dhe pas një shkëputje duket se janë rikthyer përsëri bashkë.

Ka qënë partnerja e tij ajo që më anën e një postimi në Instastory, e ka bërë sërisht publike lidhjen e tyre. Ajo ka postuar një foto ulur pranë tij dhe ka shkruar “përgjithmonë”.

Jo vetëm kaq, por ajo ka postuar edhe një foto me unazë në gisht dhe shumë supozojnë se mardhënia e tyre ka arritur në atë pikë që Arsimi i ka propozuar Pranverës martesë.Megjithatë ende nuk ka një konfirmim publik lidhur me këtë çështje.

Kujtojmë se Arsim Abduli u përfol shumë për mardhënien e tij me Anën, ish konkurenten e “Përputhen”. Madje ai doli edhe nga emisioni për të vazhduar më tej njohjen e tyre. Por çifti u nda pas një romance të shkurtër dhe tani Arsimi duket se është i fokusuar tek partnerja e re./CAN.al

 

LEXO TE PLOTE