Connect with Us

Shtrirja e dorës ndaj opozitës/ Topi: Rama ta demonstrojë me vepra jo me fjalë

Politikë

Shtrirja e dorës ndaj opozitës/ Topi: Rama ta demonstrojë me vepra jo me fjalë

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ish presidenti Bamir Topi ka komentuar deklaratat e kryeminsitri Edi Rama, i cili shpesh ka pohuar se PS e ka të shtirë dorën ndaj opozitës për bashkëpunim.

Sipas ish presidentit Topi, është momenti që Rama ta tregojë këtë me vepra, duke dorëzuar disa prej institucioneve.

I ftuar në emisionin “Frontline”, Topi thekson se Shqipëria ka nevojë për disa reforma ku kërkohet prania dhe voat e opozitës.

Rama e shtrin dorën por Shqipëria sot ka nevojë të ketë një bashkëqeverisje ekzekutive. Shqipëria ka nevojë për disa refoma ku kërkohet prania dhe vota e opozitës.

Ky është një element i bashkëqeverisjes, unë e quaj kështu.

Në formatin tim si politikan unë do të inkuroja bashkëpunim në parlament. Ka raste ku Rama duhet ta demosntrojë me verpa atë që ka thënë me fjalë. Rama duhet të kuptojë se ka shumë insititucione për të dorëzuar”, shprehet Bamir Topi. / CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

“Basha peng i Ramës”/ Berisha: I futën “thikën” pas shpinë PD-së

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Ish-kryeministri Sali Berisha gjatë takimit të sotëm me demokratët e Fierit ka vijuar të hedhë akuza të forta në drejtim të kryetarit në detyrë të PD-së, Lulzim Basha.

Ai e ka quajtur Bashën, si “peng” të kryeministrit Edi Rama.

“Edi Rama i futi thikën pas shpine PD-së, me dorën e pengut të tij, Lulzim Basha”-tha Berisha.

LEXO EDHE:  Dështimi i negociatave/ Rama dhe Meta kokë më kokë që në mëngjes

LEXO EDHE:  Nishani “shuplakë” Bashës/ “S’ka dhënë asnjë kontribut në PD”Më tej, ai u shpreh se “Demokratët janë tradhëtuar nga akti i pabesë i Lulzim Bashës”.

Gjithashtu ai iu drejtua me një mesazh të fortë demokratëve, duke iu kërkuar atyre të mos pranojnë në asnjë mënyrë përçarje mes tyre.

“Mos pranoni në asnjë mënyrë asnjë ndarje mes nesh”-u shpreh Berisha. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Është marrë peng nga Rama”/ Demokratët e Fierit i ‘vënë kryqin’ Bashës

Publikuar

-

Nga

Ish kryeministri Sali Berisha nga takimi me demokratët e Fierit, u shpreh se këto janë ditët më të vështira të Shqipërisë.Më 30 vite këto janë ditët me të vshtira për Shqipërinë. Jo vetëm për faktin se në sot kemi një regjim më i keqi, por për faktin se sot, duke marrë peng, kreun e opozitës Edi Rama i futi një thikë pas shpinë PD, me dorën e pengut e tij Lulzim Basha”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Mafia e plehrave helmoi Fierin”/ Berisha: Kanë vjedhur miliona euro

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Ish-kryeministri Sali Berisha gjatë fjalës së tij në Fier është ndalur edhe tek koncesioni për inceneratorin, e këtij qyteti.

Berisha para demokratëve, ka hedhur akuza të forta, ndërsa u shpreh se janë vjedhur miliona euro nga taksat e qytetarëve.

Duke u ndalur tek djegia e mbetjeve, në muajin korrik, Berisha tha se “Pësuat helmimin më të paparë në historinë e Fierit nga plehrat.

LEXO EDHE:  Poshtë Edi Rama, rroftë LSI!

LEXO EDHE:  Dështimi i negociatave/ Rama dhe Meta kokë më kokë që në mëngjesMafia e plehrave me në krye Edi Ramën ka vjedhur qindra milionë euro nga taksat e shqiptarëve.”.

Më tej ai tha se “Sot Shqipëria, shqiptarët, në të gjitha rekordet janë kampionë për zi në Europë dhe më gjerë. Sot kafshata e gojës në Shqipëri kushton 80 herë më shumë proporcion se në vendet e BE.”/CNA.al

LEXO TE PLOTE