Connect with Us

“Ka gjynahe të mëdha ndaj vendit”/ Frrok Çupi akuza të forta ndaj Partisë Demokratike

Politikë

“Ka gjynahe të mëdha ndaj vendit”/ Frrok Çupi akuza të forta ndaj Partisë Demokratike

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Analisti Frrok Çupi,  ka hedhur akuza të forta sonte në Fax news, teksa u shpreh se PD ka gjynahe të mëdha ndaj vendit, duke shtuar se sot është tërësisht e shkatërruar nga vetë ata që e kanë drejtuar.

“PD kishte një fat shumë të madh që ishte shumë e domosdoshme në kohën kur u krijua dhe kishte një fat tjetër shumë të keq që qytetarët nuk e vunë re se çfarë po ndodhte.

Në fshehtësi nga populli që e mbushi, e fali, nuk e pa se PD po shembet përditë. Ka 30 vite që PD shembet vazhdimisht.

LEXO EDHE:  Bujar Nishani nxjerr zbuluar Bashën/ Si po e përdor Berishën për të harruar humbjen

Erdhi në këtë moment që asnjë prej nesh nuk ka të drejtë të thotë se nuk bëhet më, por nuk themi as që bëhet. Është krejtësisht e rrënuar, sepse nuk ka ide, filozofi, arsye përse është.

Nuk ka lidership. Nuk bën opozitë, ka borxhe shumë të madhe ndaj vendit. Ka gjynahe të mëdha, jo partia, se partia janë njerëzit”, tha Çupi./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

“Dosjet në SHBA”/ Berisha i përgjigjet Yuri Kim

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ish kryeministri Sali Berisha po zhvillon takimin e radhës me demokratët në qytetin e Fierit.

Berisha ka komentuar deklaratën e Yuri Kim pak ditë më parë në “Zëri i Amerikës”, përsa i përket shpalljes “non grata” të ish kryeministrit.

Në lidhje me këtë, Berisha është përgjigjur publikisht duke u shprehur se dosjet që kanë për mua, janë vetëm shpifje.Ambasadorja ka deklaruar para disa ditësh në Zërin e Amerikës, habitem si njerëzit bëjnë të habiturin.Zonja ambsadore, e ke thënë këtë që i ke thënë Bashës se Berisha e di që kemi dosje?

Ato janë thjesht raporte të qeverisë të Ramës. Unë nuk kam thënë se nuk ka dosje por janë shpifje dhe vetëm shpifje”, ka thënë Berisha ndër të tjera./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Prova e bashkëpunimit Rama-Basha/ Berisha tregon mesazhet e koduara

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ish-kryeministri Sali Berisha pasditen e sotme është ndalur në Fier, në kuadër të takimeve “Foltorja e PD”-së, ku është pritur me brohorima nga mijëra simpatizantë demokratë.

Ndërkohë, gjatë fjalës së tij, Berisha ka hedhur akuza të forta në drejtim të kryetarit të PD-së, Lulzim Basha, të cilin e cilësoi si një bashkëpunëtor të kryeministrit Edi Rama.

LEXO EDHE:  Rritet me 2.4% mbështetja për PD në zgjedhje, ngushtohet diferenca me PS

LEXO EDHE:  E shkatërrove Partinë Demokratike o Lulzim Basha!

Basha tha do ndryshojmë Kushtetutën. Por, lind pyetja ku i ke votat morë zotëri? Ke vetëm 44 vota.Kur para dy ditësh Rama krijoi grupin e punës për ndryshimin e Kushtetutës. Këto janë kodet e tyre.

Por, çfarë do ndryshojë? Çfarë lëshimesh do bëjë?”-u shpreh Berisha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Berisha zbulon paktin e fshehtë Rama-Basha

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Ish kryeministri Sali Berisha gjatë takimi me demokratët e Fierit, ka zbuluar planin e fshehtë të Lulzmim Bashës me Ramën që nxorri LSI në opozitë.

Do kërkoj falje sepse mijëra prej jush kanë mbështetur Bashën pse e ka mbështetur Sali Berisha. Ju garantoj që cdo gjë që keni menduar ju për të, ccdo të vërtetë që keni sjellë në zyrën time.

 Ju përveshën të dy LSI-së, pasi Edi Rama i tha ‘Luli është ccun i mirë’. Zbritën në nivelin më minimal në historinë e PD-së. Dolëm shtojcë e PS-së. Del një ditë kryetari i opozitës, ish kryetari i opozitës, dhe thotë do ndryshoj kushtetutën. 

Po ku i ke votat t’i për ndryshimin e kushtetutës. Ti ke vetëm 44 vota. Si do e ndryshosh ti kushtetutën kur s’ke vota?’/CNA.alLEXO EDHE:  E shkatërrove Partinë Demokratike o Lulzim Basha!

LEXO EDHE:  Grida Duma: Humbi PD-ja dhe opozita, jo unë/ Votat nuk mi vodhën, nuk mi blenë por u aksesuan

 

 

 

LEXO TE PLOTE