Connect with Us

‘Incidenti’ në doganë/ Kryeministri i Malit të Zi nuk u lejua të futet në Shqipëri

Aktualitet

‘Incidenti’ në doganë/ Kryeministri i Malit të Zi nuk u lejua të futet në Shqipëri

Publikuar

-

Kryeministri i Malit të Zi, Zdravko Krivokapić, nuk është lejuar të futet në Shqipëri në dogan për shkak se nuk kishte një test PCR të vlefshëm apo një pasaportën e vaksinimit anti-Covid.

Krivokapiç ishte pjesë e takimit që kancelarja gjermane Angela Merkel zhvilloi në Tiranë me liderët e Ballkanit Perëndimor.

Kryeministri Krivokapic së bashku me përfaqësues të tjerë të qeverisë u detyrua të vijë drejt Tiranës me avion.

Lajmi bëhet i ditur nga gazetari malazez, Aleksandar Brezar, i cili ka postuar një video në llogarinë e tij në Twitter, ku shihen makina qeveritare që kthehen mbrapsht në kufi.

“Kryeministri malazez Zdravko Krivokapiç me sa duket u kthye në kufirin shqiptar për të mos pasur një test të vlefshëm PCR ose një pasaportë vaksinimi, gjë që mund ta ndalojë atë të marrë pjesë në drekën e Ballkanit Perëndimor me kancelaren gjermane Angela Merkel. E turpshme!”- shkroi ai në Twitter./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

Përplasen dy makina në aksin Elbasan-Peqin/ Dy të plagosura me urgjencë drejt spitalit

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Një tjetër aksident është regjistruar rreth mesditës së sotme në aksin Elbasan- Peqin, në afërsi të Bishqemit.

Si pasojë e përplasjes janë plagosur dy gra, të cilat fatmirësisht ndodhen jashtë rrezikut për jetën.Mësohet se të plagosurat, identiteti i të cilave nuk bëhet i ditur, jane derguar ne spital, ku dhe po marrin ndihmën e nevojshme mjekesore./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

ONE Telecommunications, operatori i vetëm celular në top 10 kompanitë me performancën më të mirë në treg

Publikuar

-

Nga

cna lajem aktualitet

Revista pretigjioze Monitor ka publikuar klasifikimin e kompanive më të suksesshme për vitin 2020 dhe One Telecommunications është i vetmi operator në listën e 10 kompanive që kanë performuar më mire.

Synimi i One Telecommunications është të bëhet operatori i preferuar për shqiptarët. Ndaj, investoi në modernizimin e rrjetit, implementoi teknologji të sigurt nga“Ericsson” dhe solli produkte të favorshme për abonentët.

Pas transformimit të plotë dhe të suksesshëm në 100% Ericsson, rrjeti One u certifikua nga UMLAUT si “Best in test” për mbulimin më të gjerë në vend dhe shpejtësinë më të lartë të shkarkimit.

Në më pak se një vit, One ka përmbushur kërkesat e abonentëve, duke dëgjuar nevojat e tyre, për të përmirësuar vazhdimisht eksperiencën e gjithsecilit në komunikim. One solli për herë të parë konceptin e planeve pa limit, nxori në treg internetin më të lehtë për t’u montuar për shtëpinë, prezantoi për herë të parë në Shqipëri skemën e blerjes së telefonave që paguhen përmes planit të komunikimit, duke vendosur në plan të parë nevojat e abonentit. Të gjitha këto risi e listuan ONE në top 10 kompanitë që kanë performuar më mirë për vitin 2021, për një periudhë relativisht të shkurtër kohore.

LEXO EDHE:  Detajet kush janë dy të infektuarit me Coronavirus dhe si hyne ne Shqipëri

LEXO EDHE:  “Dita pa makina”/ Ndalohet qarkullimi i automjeteve në disa rrugë të TiranësNën filozofinë “Çdo ditë më mirë”, One Telecommunications sfidoi veten dhe performoi maksimalisht. Rezultati, sigurisht ishte pozitiv dhe rritje vazhdon të jetë e qëndrueshme.

“Në vetëm një vit ne arritëm që të rrisnim pjesën tonë të tregut me pothuajse 5% dhe rreth 80% e publikut tashmë e njohin markën tonë. Investimi ynë prej 92 milionë eurosh po na kthehet në  të ardhura më të larta dhe rritje të kënaqësisë së konsumatorit. Ne vazhdojmë t’i qëndrojmë besnikë filozofisë sonë për të qenë më mirë çdo ditë dhe besojmë se jemi në rrugën e duhur për t’u bërë operatori i preferuar i shqiptarëve”, – u shpreh Emil Georgakiev, Drejtori Ekzekutiv i One Telecommunications.

Me këtë premtim dhe shumë risi të tjera, One garanton abonentët ekzistues dhe ata potencialë se do të ofrojë një përvojë më të mirë në komunikim, plane që plotësojnë të gjitha kërkesat e tyre, si dhe mundësi më të volitshme për t’u pajisur me smartphone-n e preferuar.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Natën rrugëve me armë në dorë/ Vajza misterioze tmerron banorët

Publikuar

-

Nga

Prej disa ditësh, banorët e qytetit të Lezhës shprehen të frikësuar pas pamjeve të kapura nga kamerat e sigurisë, ku një vajzë, identiteti i së cilës nuk dihet, del në orët e vona, me një armë në dorë.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen ‘Skënderbej’ të Lezhës raporton SYRI TV.Vajza e veshur me një xhup të gjatë deri në fund të këmbëve dhe me kapuçin e vënë në kokë, pasi ecën disa hapa nxjerr armën nga xhepi dhe fillon të lëvizë dorën për lart, ndalon një moment dhe më pas ul armën e nis të ecë sërish.

LEXO EDHE:  Merkel takohet me Vuçiç/ Thirrje për normalizimin e raporteve Kosovë-Serbi

LEXO EDHE:  Konfirmohet një rast i ri me Covid-19 në Korçë/ Dyshohet se u infektua në Tiranë

Policia ka kryer kontrolle gjatë mbrëmjes së djeshme për të kapur të dyshuarën, por nuk ka mundur ta gjejë atë./CNA.al

LEXO TE PLOTE