Connect with Us

“Hipokrit, kur s’të vuri deputet ke thënë të 99-at për Bashën”/ Këshilltarja e Berishës, i “çjerr” maskën Gjekmarkajt

Politikë

“Hipokrit, kur s’të vuri deputet ke thënë të 99-at për Bashën”/ Këshilltarja e Berishës, i “çjerr” maskën Gjekmarkajt

Publikuar

-

Kur do të hiqet ora policore?/ Flet Manastirliu: Nëse indikatorët vijojnë kështu…

Ish-këshilltarja e ish kryeministrit Sali Berisha, Zana Guxholli, i ka çjerrë maskën deputetit Agron Gjekmarkaj.

Gjatë diskutimit për vendimin personal të Bashës për Berishën, Guxholli është përplasur me Gjekmarkajn, i cili në zgjedhjet e 25 Prillit, u fut në listat e PD dhe u zgjodh deputet në Qarkun e Lezhës.

Gjekmarkaj është munduar ta trajtojë çështjen në raportin PD-SHBA, por Guxholli, ka qenë më koherente,e  cila ka thënë s enuk vë në diskutim vendimin e SHBA-së, por vendimin e Bashës.

Kjo ka çuar në reagimin e Gjekmarkaj, i cili ka dalë në mbrojtje të Bashës.

Në këto rrethana Guxholli i ka kujtuar kohën kur ai thoshte të 99-tat për Bashës, pasi nuk e futi në listat për deputet.

Pjese nga debati

Zana Guxholli: Atë kërcënim e bëri me të drejtë SHBA-ja kur i kërkoi aksionet që të mos dilte në të kundërt, të mos dilte nga parlamenti, të mos largohej nga reforma, atëherë është bërë ky kërcënim.

 Megjithatë, në atë kohë, Basha nuk e mori parasysh, kjo më vë pikëpyetjen mua. Unë nuk dyshoj dhe nuk vë në diskutim vendimin e amerikanëve, fare, fare.

 Agron Gjekmarkaj: O zonjë, më thuaj, Partia Demokratike duhet të ketë marrëdhënie solide me SHBA apo nuk duhet t’i ketë? Në qoftë se mes këtyre dy marrëdhënieve ka një pengesë, një pengesë madhore, të quajtur Sali Berisha, si duhet të reagojë Partia Demokratike?

 Zana Guxholli: Nuk vë në diskutim vendimin e SHBA, vë në diskutim vendimin e zotit Basha.

 Agron Gjekmarkaj: Ju jeni të gjithë hipokritë sepse i ikni thelbit. Thelbi është ky.

 Zana Guxholli: Jo, jo hipokrit s’jam unë, hipokrit je ti që ke dalë ke thënë të 99-at për Bashën kur nuk të vuri deputet. Tani që të vuri deputet, Basha është bërë lider./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

“Dosjet në SHBA”/ Berisha i përgjigjet Yuri Kim

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ish kryeministri Sali Berisha po zhvillon takimin e radhës me demokratët në qytetin e Fierit.

Berisha ka komentuar deklaratën e Yuri Kim pak ditë më parë në “Zëri i Amerikës”, përsa i përket shpalljes “non grata” të ish kryeministrit.

Në lidhje me këtë, Berisha është përgjigjur publikisht duke u shprehur se dosjet që kanë për të janë vetëm shpifje.



Ambasadorja ka deklaruar para disa ditësh në Zërin e Amerikës, habitem si njerëzit bëjnë të habiturin.Zonja ambsadore, e ke thënë këtë që i ke thënë Bashës se Berisha e di që kemi dosje?

Ato janë thjesht raporte të qeverisë të Ramës. Unë nuk kam thënë se nuk ka dosje por janë shpifje dhe vetëm shpifje”, ka thënë Berisha ndër të tjera./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Prova e bashkëpunimit Rama-Basha/ Berisha tregon mesazhet e koduara

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ish-kryeministri Sali Berisha pasditen e sotme është ndalur në Fier, në kuadër të takimeve “Foltorja e PD”-së, ku është pritur me brohorima nga mijëra simpatizantë demokratë.

Ndërkohë, gjatë fjalës së tij, Berisha ka hedhur akuza të forta në drejtim të kryetarit të PD-së, Lulzim Basha, të cilin e cilësoi si një bashkëpunëtor të kryeministrit Edi Rama.

LEXO EDHE:  Raporti i OBSH/ Basha: Rama gënjeu, ka humbur kontrollin mbi pandeminë!

LEXO EDHE:  Basha braktis protestuesit

Basha tha do ndryshojmë Kushtetutën. Por, lind pyetja ku i ke votat morë zotëri? Ke vetëm 44 vota.



Kur para dy ditësh Rama krijoi grupin e punës për ndryshimin e Kushtetutës. Këto janë kodet e tyre.

Por, çfarë do ndryshojë? Çfarë lëshimesh do bëjë?”-u shpreh Berisha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Berisha zbulon paktin e fshehtë Rama-Basha

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Ish kryeministri Sali Berisha gjatë takimi me demokratët e Fierit, ka zbuluar planin e fshehtë të Lulzmim Bashës me Ramën që nxorri LSI në opozitë.

Do kërkoj falje sepse mijëra prej jush kanë mbështetur Bashën pse e ka mbështetur Sali Berisha. Ju garantoj që cdo gjë që keni menduar ju për të, ccdo të vërtetë që keni sjellë në zyrën time.

 Ju përveshën të dy LSI-së, pasi Edi Rama i tha ‘Luli është ccun i mirë’. Zbritën në nivelin më minimal në historinë e PD-së. Dolëm shtojcë e PS-së. Del një ditë kryetari i opozitës, ish kryetari i opozitës, dhe thotë do ndryshoj kushtetutën. 

Po ku i ke votat t’i për ndryshimin e kushtetutës. Ti ke vetëm 44 vota. Si do e ndryshosh ti kushtetutën kur s’ke vota?’/CNA.al



LEXO EDHE:  Humbja e Artistit të Madh/ Basha: Zëri i tij kumboi në errësirën e burgjeve të komunizmit

LEXO EDHE:  Basha zbardh skemën treshe/ Akuza dhe ndaj Erion Veliajt

 

 

 

LEXO TE PLOTE