Connect with Us

E bujshme/ A do të vijë Pajtim Kasami te Shqipëria? Fitoret në CAS i kemi bërë rrugë, një tjetër mundësi për kuqezinjtë

Kombëtare

E bujshme/ A do të vijë Pajtim Kasami te Shqipëria? Fitoret në CAS i kemi bërë rrugë, një tjetër mundësi për kuqezinjtë

Publikuar

-

Kombëtarja Shqiptare është pranë një përforcimi të ri në ekipin e saj. Sipas mediave në Kosovë, lojtari i Bazelit, Pajtim Kasami i ka thënë po Shqipërisë dhe tashmë FSHF do të perballet me një tjetër çështje në CAS, e cila pritet te fitohet si në rastin e Nedim Bajramit. 28 vjeçari do të duhet të plotësojë çështjet juridike dhe pritet t’i bashkohet Kombëtares Kuqezi.

Kasami është një futbollist që ka luajtur me Kombëtaren e Zvicrës. Ai ka qenë  në stol edhe kundër Shqipërisë në vitin 2013. Megjithatë me ndryshimet e rregullave që ka bërë FIFA, Shqipëria shpreson se mund të fitojë një tjetër çështje. Kasami nuk është ftuar prej 5 vitesh nga Zvicra dhe 29-vjeçari nuk ka luajtur në Botëror ose Europian me helvetët.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kombëtare

FIFA22/ Shihini fuqitë e futbollistëve të Shqipërisë! Kryeson Strakosha, rritet Keidi Bare dhe Armando Broja

Publikuar

-

Nga

FIFA22 është një prej lojërave më të njohura në gjithë botën dhe përdoruesit e saj po vijnë gjithmonë e më tepër në rritje. Tashmë kemi mësuar edhe sesi vlerësohen futbollistët e Kombëtares tonë në të.Ndryshe nga e kaluara, fuqitë e tyre janë më të mëdha edhe për shkakun e ekipeve ku lozin. I pari është Strakosha që ka fuqinë 80, ndërsa rritje ka pësuar Keidi Bare me 76 dhe Uzuni me 75. Gjithashtu në 12 futbollistët më të mirë përfshihet edhe Armando Broja me fuqinë 70.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Ndeshjet e tetorit/ FIFA dënon Hungarinë, sfida ndaj Shqipërisë pa spektatorë

Publikuar

-

Nga

Hungari – Shqipëri do të luajë në 9 tetor pa spektatorë. Është ky vendimi më i fundit që ka dalë nga zyrat e FIFA-s për kombëtaren hungareze. Shkak janë bërë tifozët e tyre të cilët e kanë pësuar për sjelljet raciste në takimin ndaj Anglisë.

Kombëtarja e Hungarisë është dënuar me dy ndeshje pa tifozë, teksa në këtë mënyrë e pëson edhe përfaqësuesja jonë që nuk do të mund të ketë asnjë mbështetës për këtë takim të rëndësishëm.Kujtojmë që Shqipëria arriti të fitonte në Elbasan Arena ndaj hungarezëve me rezultatin minimal 1-0. Një triumf i mundshëm në transfertë do të rriste ndjeshëm kuotat për një kualifikim historik në grupet e botërorit “Qatar 2022”.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Polonia shpall listën për ndeshjen ndaj Shqipërisë në tetor, këta janë emrat e mëdhenj që janë thirur

Publikuar

-

Nga

Polonia ka shpallur në ditën e sotme edhe listën sa i përket dy ndeshjeve të tetorit kundër San Marinos dhe Shqipërisë. Disa rikthime janë parë tek polakët që kanë marrë sërish Piatek, por këtë herë sulmuesi nuk pritet që të fshihet nga lista siç ndodhi në herën e fundit.Gjithashtu Sousa ka thërritur Lukasz Fabianskin. Portieri i West Ham do të luajë ndeshjen e lamtumirës dhe pritet që të aktivizohet ndaj San Marinos, për të mbyllur karrierën e tij me Kombëtaren.

LEXO TE PLOTE