Connect with Us

As nuk e kishit imagjinuar/ Sa paguhen influencer-at për një reklamë?

Showbizz

As nuk e kishit imagjinuar/ Sa paguhen influencer-at për një reklamë?

Publikuar

-

cna lajme show

Të jesh një social-influencer është kthyer në diçka normale vitet e fundit.

Michelle Phan është një nga influencueset më të njohura në fushën e bukurisë.

Sipas BBC, ajo numëron miliona klikime në youtube dhe ka një një numër të konsiderueshem ndjekësish. Megjithatë, ajo thotë se në një moment mendoi të hiqte dorë nga bërja e videove të saj të njohura të kozmetikës dhe bukurisë në YouTube sepse ndihej në presion.

cna lajme show

“U bë gjithnjë e më e vështirë për mua të pretendoj se jam e lumtur me këte punë” thotë ajo. “Mbi të gjitha isha bërë toksike me marrëdhëniet që krijoja me njerëzit”.

Gjithsesi ajo u shpreh se mendimet ishin momentale, sepse ajo do vazhdonte të bënte punën që donte.

Sot kanali i saj në YouTube ka 8.84 milion abonentë në të gjithë botën, me qendër në Los Angeles. Ajo gjithashtu mbështet njerëz të tjerë që po bëjnë dhe ngarkojnë video.

cna lajme show

Ajo thotë, se shumë ndihen të stresuar nga mbarimi i ideve dhe të detyruar të bëjnë përmbajtje të reja disa herë në ditë, prandaj ka si keshille pushimin, deri në momentin që ju vjen një ide e re.

Por çfarë saktësisht është një “ndikues” i mediave sociale?

Nuk ka një përkufizim të saktë, por në thelb është dikush që ka mjaftueshëm ndjekës në mediat sociale, dhe zakonisht YouTube, Instagram ose TikTok.

LEXO EDHE:  Kjo këngë theu rekordin në YouTube/Për herë të parë 10 milionë klikime në dy orë

Të ardhurat vijnë nga dy burime kryesore – një pjesë e të ardhurave nga reklamat, nga ku kompani te ndryshme I përdorin për të promovuar markat e tyre.

Lidhur me të parën, në YouTube ju mund të aplikoni për të filluar të merrni një pjesë të të ardhurave nga reklamat e vendosura në videot tuaja, nëse keni më shumë se 1.000 abonentë dhe 4.000 orë të shikuara, shkruan CNA.al.

YouTube, sipas një raporti është zakonisht midis $ 3 dhe $ 5 për 1.000 shikime të një prej videove tuaja.

Dhe, kur bëhet fjalë për marrëveshjet me markat, ndryshon në varësi të numrit të ndjekësve që keni. Në Instagram, nëse keni më shumë se një milion ndjekës, një raport thotë se nëse një kompani dëshiron që ju të promovoni diçka, mund të fitoni më shumë se 10,000 dollarë për vetëm një postim.

Kështu pra, nëse keni ide të vecanta , atëherë mund të rrisni një auditor të jashtëzakonshëm dhe të ndryshoni jetën tuaj./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Showbizz

“Operacioni ishte jetë a vdekje”/ Fifi flet për proçedurën e dobësimit që i rrezikoi jetën

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Fifi është një prej këngëtareve më të preferuara të publikut shqiptar. Ajo shpesh herë është vendosur në qendër të vëmendjes edhe për shkak të fizikut të saj.

Në një rrëfim brenda shtëpisë së “Big Brother” ajo tha se vuante nga tiroidet dhe nëse konsumonte ushqime të caktuara trupi i saj reagonte mënjeherë me shtim në peshë. Madje ajo kishte provuar edhe të dobësohej me anën e proçedurës së “balonit gastri”. Si duket ajo proçedurë jo vetëm që nuk rezultoi efektive por i ka rezikuar asaj edhe jetën.

LEXO EDHE:  Kjo këngë theu rekordin në YouTube/Për herë të parë 10 milionë klikime në dy orë

LEXO EDHE:  Shtyrja e pagesave të tatimfitimit/ Ministrja Denaj sqaron se çfarë ndodh me biznesin e madh’Jam zgjuar pas 6 orësh dhe doktori më tha se operacioni ishte jetë a vdekje. Nuk humba peshë por shtova. Nuk mund të konsumoja asgjë gjithë ditën. Ata më thanë që duhet të mbaja edhe regjim ushqimor gjë që ishte një budallallëk’’,është shprehur këngëtarja duke shtuar se  baloni qendroi në stomakun e saj mbi 10 muaj dhe jo vetëm që nuk humbi në peshë por shtoi 4 kg./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Po “vrisnit” mendjen se ku e keni parë më parë/ Graniti i Big Brother pjesë e klipit të reperes së famshme shqiptare

Publikuar

-

Nga

cna lajme show

Granit Cana është një nga vip-at që është bërë pjesë e Big Brother.

Bukuroshi nga Kosova ka tërhequr menjëherë vëmendjen e të gjithë ndjekësve dhe vajzave të shtëpisë së Big Brother Vip me bukurinë e tij.

Përveçse një ish futbollist, Graniti ka treguar se është edhe model. Për të gjithë ju që po vrisnit mendjen për të kujtuar se ku e keni parë më parë Granitin,tani do ta kujtoni.

LEXO EDHE:  Rama i prerë/ Taksat dhe dritat do paguhen një më një!

LEXO EDHE:  YouTube, nga 2018 lamtumirë spoteve të gjataGraniti ka qenë model në klipin e reperes së famshme shqiptare, Tayna. Ai ka qenë pjesë e klipit të këngës “Johny Johny”, që ka grumbulluar me miliona klikime në Youtube./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Fifi xheloze për Granitin/ “Shko vishu se po të shohin gratë e botës”

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Këngëtarja Fifi, banore e shtëpisë së Big borther Vip  nuk e fsheh më pëlqimin e madh që ka ndaj Granit Canës.

Tani Fifi ka filluar edhe të xhelozojë pasi Graniti është një nga djemtë më të pashëm në Big Brother.

Graniti ka treguar trupin me muskuj dhe teksa bisedonin me Monikën në oborr, Fifi është ndjerë xheloze dhe i drejtohet: “Shko, vishu shpejt, se pot ë shohin gratë e botës.”/ CNA.al

 

LEXO EDHE:  Youtube bllokon këngën e Adelina Ismailit dhe Rinës/ Zbuloni arsyen

LEXO EDHE:  Rita arrin një sukses tjetër/ Këtë rradhë në YouTube 

View this post on Instagram

 

A post shared by Big Brother Alb VIP Edition (@bigbrotheralb_vip)

LEXO TE PLOTE