Connect with Us

Mot i kthjellët dhe i ngrohtë/ Shtatori nuk i ul temperaturat

Sociale

Mot i kthjellët dhe i ngrohtë/ Shtatori nuk i ul temperaturat

Publikuar

-

cna lajme sociale

Në territorin shqiptar mbeten të lartë vlerat e larta barike, duke kushtëzuar mot të kthjellët.

Përjashtim bëjnë zonat malore përgjatë kufirit lindor, ku pritet të ketë kalime vranësirash të lehta. Parashikohet që pasditja dhe nata të mbeten me kthjellime dhe vranësira kalimtare.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, ndërsa mesdita do të ruajë vlera konstante të tyre duke u luhatur nga 12°C deri në 31°C.

LEXO EDHE:  Lajme të mira/ Ja si do jetë moti këtë fundjavë

Era do të fryejë mesatarisht me shpejtësi 30 km/h kryesisht nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Sociale

Reshje shiu dhe bore/ Temperatura nga 0 gradë deri në 19 gradë

Publikuar

-

Nga

cna lajme sociale

Paraditja paraqitet me kthjellime dhe vranësira të shpeshta të cilat do të sjellin reshje të pakta, kryesisht në zonat Jugore dhe Lindore.

Por gjatë orëve të pasdites moti përmirësohet gradualisht, duke sjelle dominim të kthjellimeve dhe vranësira kalimtare në territor, ku më të dukshme vranesirat mbeten në Juglindje.Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen në mëngjes, por rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 0°C deri në 19°C.

LEXO EDHE:  Reshjet i lënë vendin diellit/ Ja sa do të arrijnë temperaturat

LEXO EDHE:  Dita nis me kthjellime, pasditja sjell vranësira/ Parashikimi i motit për sot

Era do të fryejë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi Verior – Verilindor duke sjell në det dallgëzim 4 ballë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Foto-Korça zgjohet në bardhësi/ Nisin reshjet e para të borës

Publikuar

-

Nga

Qarku i Korçës është zgjuar mëngjesin e sotëm, i veshur me vellon e bardhë të borës.

Temperaturat në Juglindje kanë rënë në nivelet 3°C.

Reshje bore, raportohet se  ka pasur edhe  në Malin e Gramozit në Kolonjë, në Mokër të Pogradecit, në fshatin Panarit dhe Shtyllë, Dardhë e Voskopojë.Nuk raportohen probleme me qarkullimin, pasi reshjet e borës kanë qenë të lehta.

LEXO EDHE:  Javë “e sikletshme”/ Mësoni kapricot e motit për ditët në vijim

LEXO EDHE:  Shiu nuk po na ndahet/ Ja çfarë pritet për orët në vijim

Por, drejtuesit e automjeteve paralajmërohen që të mos lëvizin pa zinxhirë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Reshje intensive në jug dhe dëborë në lartësitë mbi 1000 m/ Njihuni me parashikimin e motit për sot

Publikuar

-

Nga

cna lajme sociale

Territori Shqiptar do të jetë në dominimin një sistem i dendur vranësirash, i cili do të gjeneroj reshje të kosiderueshme.

Zonat Veriore dhe Qëndrore do të jenë me reshje me intensitet të ulët dhe mesatar. Ndërsa në zonat Jugore reshjet do të jenë edhe me intensitet të lartë. Ky sistem vranësirash pritet të sjelli reshje dëbore në zonat malore Verilindore dhe Lindore.

LEXO EDHE:  Keni bërë plane për fundjavën?/ Mësoni si do të jetë moti sot

LEXO EDHE:  Surprizat e motit/ Iu pret një ditë e bukur me diell, por ja sa do jenë temperaturatSipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen ndjeshëm në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 1°C deri në 19°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 65 km/h nga drejtimi VeriLindor duke sjell në det dallgëzim mbi 5 ballë./CNA.al

LEXO TE PLOTE