Connect with Us

“Basha është një lider i thyer”/ Berisha: Anëtarësia e PD nuk e beson

Politikë

“Basha është një lider i thyer”/ Berisha: Anëtarësia e PD nuk e beson

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ish-kryeministri dhe lideri historik i PD, Sali Berisha, është shprehur se shumica e anëtarësisë së Partisë Demokratike nuk e beson si lider Lulzim Bashën.

Ai është shprehur se ai është një lider i thyer, për të cilin gjatë fushatës ka bërë luftë me mediat, të cilat e ç’vlerësonin në mënyrë ekstreme.

“Shumica e anëtarësisë nuk e besojnë si lider Lulzim Bashën. Unë në fushta kam bërë luftë me mediat që e ç’vlerësojnë në mënyrë ekstreme. Ai është një lider i thyer. Kjo është kriza më serioze në PD dhe ndjej shumë keqardhje për anëtarësinë e saj që nuk e ka imagjinuar asnjëherë”, ka thënë ai për Syri TV.

LEXO EDHE:  Gazetarja zbulon me video-fakte skandalin në PD/Shihni se si këta 3 njerëz votojnë disa herë

Ai më tej tha se është përpjekur ta mbështes Bashën për asgjë personale, por vetëm për demokratët.

“Jam përpjekur që Bashën ta mbështes Bashën për asgjë personale, por vetëm në insteres të demokratëve. Bashkëjetesën e përcakton Lulzim Basha”, ka shtuar Berisha./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Berisha akuza Ramës/ “E ka kthyer Shqipërinë në delen e zezë të Ballkanit dhe Europës”

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Ish kryeministri Sali Berisha ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se e ka kthyer Shqipërinë në delen e zezë të Ballkanit dhe Europës.

Berisha shprehet se e ka kthyer atë në një tokë të pashpresë nga ku të rinjtë po ikin.Edi Rama dhe regjimi i tij ka katandisur Shqipërinë dhe shqiptarët në delen e zezë të Ballkanit dhe Europës.

Nga një tokë e bekuar e ka kthyer në një vend të pashpresë nga ku të rinjtë ikin dhe vetëm ikin. Para dy ditësh isha në Gjirokastër, në një mjedis të zjarrtë, por do tu them ai entuziasëm ishte frymëzues kurse shëtitja që bëra në rrugët e qytetit ishte tmerruese”, ka thënë Berisha./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Jam më i vendosur se kurrë”/ Berisha zotohet para demokratëve të Elbasanit

Publikuar

-

Nga

Lideri historik i demokratëve, ish kryeministri Sali Berisha, gjatë fjalës së tij nga Foltorja e Elbasanit, është zotuar para demokratëve se është më I vendosur se kurrë në mbrojten e tyre dhe vendosjen në piedestalin që meritojnë.

“Dua të përulem me nderim të madh para jush, të ju falanderoj për këtë pritje të jashtëzakonshme të cilën ju i rezervoni kësaj foltoreje, që në një kohë të shkurtër, demokratët e Shqipërisë e shëndërruan në dritë shprese për PD, shoqërinë e kombin shqiptarë.

LEXO EDHE:  Basha nxjerr zbuluar Metën për dekretin

LEXO EDHE:  Shënim/ SHBA lë Lulin me “gisht në gojë”

Vij sot në këtë foltore, më i motivuar se kurrë për tu dëshmuar shqiptarëve se sot jemi më të vendosur se kurrë në mbrojtjen e tyre dhe vendosjen e tyre në piedestalin që meritojnë.Duhet të ngrihemi, të bashkohemi, të hapemi, në mënyrë që ti japim përgjigjen më të merituar kësaj situate dramatike nga vendosja në Shqipëri të një regjimi banditesk./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Demokratët e “zjarrtë” ngrihen në këmbë për Berishën

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Demokratët e Elbasanit kanë pritur në mënyrë të jashtëzakonshme ish kryeministrin Sali Berisha.Të gjithë janë ngirtur në këmbë duke duartrokitur liderin historik të PD dhe dëgjohen thirrjet “Berisha Berisha” të shoqëruara me brohorima./ CNA.al

LEXO TE PLOTE