Connect with Us

Start katastrofik/ Nuk ndodhte prej vitesh, skuadra e lojtarit të Kombëtares thyen rekordin negativ në Serinë A

Seria A

Start katastrofik/ Nuk ndodhte prej vitesh, skuadra e lojtarit të Kombëtares thyen rekordin negativ në Serinë A

Publikuar

-

Skuadra e sapongjitur në Serinë A italiane, Salernitana e ka nisur si mos më keq këtë edicion të ri futbollistik 2021/2022.

Skuadra që aktivizohet dhe mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Frederik Veseli nuk ka arritur të fitojë asnjë ndeshje në këto tre ndeshje, ku është mundur nga Bolonja, Roma dhe së fundmi nga Torino.saler

Skuadra nga Salerno ka arritur të shënojë 2 herë dhe të pësojë plot 11 gola. Sipas asaj që shkruan faqja e statistikave “OPTA Paolo”, rekordi negativ që ka thyer në ndeshjen e sotme kundër Torinos, skuadra e Salernitanës është fakti i pësimit të 11 golave në 3 javët e para të kampionatit.

Ky fakt nuk ndodhte që nga koha kur ka hyrë në fuqi rregulli që fitorja është e barabartë me 3 pikë. Një statistikë tepër negative për një skuadër që ka në përbërje lojtarë me tepër eksperiencë në arenën e Serisë A.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Seria A

Zyrtare/ Milani firmos me portierin e njohur

Publikuar

-

Nga

Milani ka konfirmuar se ka nënshkruar kontratë me portierin Antonio Mirante.

38-vjeçari ka firmosur deri në verën e vitit 2022 dhe do të mbajë numrin 83.Italiani do të jenë në garë me Tatarusanun për vendin e titullarit, pas lëndimit të Mike Maignanit, i që do të mungojë deri në dhjetor.

Mirante gjatë karrierës së tij ka veshur edhe fanellën e Crotones, Sienës, Juventusit, Sampdorias, Parmas, Bolonjas dhe Romës.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Kontratë 5-vjeçare, sulmuesi që bëri lëmsh Interin rinovon me Fiorentinën

Publikuar

-

Nga

Riccardo Sottil ka nënshkruar kontratën e re me Fiorentinës. Sulmuesi 22-vjeccar, i cili shënoi kundër Interit dhe ishte një problem konstant për kampionët e Italisë, e ka pranuar ofertën për rinovim.

Klubi i Serie A ka dalë me deklaratë dhe ka bërë me dije se Sottil ka nënshkruar një marrëveshje që do të jetë e vlefshme deri më 30 qershor 2026.Sottil këtë sezon në Serie A ka luajtur në 5 ndeshje, 2 si titullar dhe po konfirmohet si një lojtar i rëndësishëm te Fiorentina, që ka menduar ta “blindojë” që tani me marrëveshjen e re.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Sheikët e Newcastle ofrojnë 1 miliard euro për Interin

Publikuar

-

Nga

Tashmë paratë e sheikëve tentojnë të futen edhe në futbollin italian, pasi kanë prishur jo pak tregun në Angli, siç ankohen një pjesë e skuadrave të Premier League.

Fondi për Investime i Arabisë Saudite, i cili pak javë më parë bleu Newcastel, duket se është i interesuar për të blerë edhe skuadrën e Interit, për një shifër prej 1 miliard eurosh.

Sipas gazetës italiane “Liberto”, bisedimet mes pronarit të Interit, grupit kinez “Suning” dhe fondit saudit janë në një fazë të avancuar.

PIF-i sapo i ka blerë 80 për qind të aksioneve në klubin e Premierligës për rreth 350 milionë euro dhe sipas mediave italiane, tani është i gatshëm të bëjë edhe një investim shumë më të madh.Bisedimet mes fondit dhe “Suning” nisën vitin e kaluar, por ishin pezulluar përkohësisht pas njoftimit për krijimin e Superligës Europiane në prill.

Tani, bisedimet kanë rifilluar dhe takimi i fundit mes palëve ishte më 15 shtator, në ditën kur Interi priti Real Madridin në “Giuseppe Meazza” për një ndeshje të Ligës së Kampionëve.

Një ofertë në vlerë prej 1 miliard eurosh është në tavolinë dhe familja Zhang, thuhet të jetë e joshur për ta pranuar atë, duke e parë gjendjen e rëndë financiare të “Suning”.

LEXO TE PLOTE