Connect with Us

Publikohen formacionet zyrtare, shikoni si rreshtohet Interi ndaj Sampdorias

Seria A

Publikohen formacionet zyrtare, shikoni si rreshtohet Interi ndaj Sampdorias

Publikuar

-

Interi do të kërkojë të vijojë ecurinë e rezultateve pozitive në kampionat. Kampionët zikaltër do të zbresin në fushë në orën 12:30, ku do të përballen në transfertë ndaj Sampdorias, në sfidën e vlefshme për javën e 3-të të Serisë A.

Statistikat janë në favor të interistëve që kanë fituar shtatë nga tetë ndeshjet e fundit të Serisë A kundër Sampdorias: humbja e tyre e vetme erdhi në ndeshjen e janarit të kaluar që u mbyll me shifrat 2-1 .

Ndërkohë për sa i përket formacionit zyrtar, trajneri Inzagi, ka vendosur t’i mbetet besnik titullarëve të ndeshjes së fundit ndaj Veronës, teksa i vetmi ndryshim është aktivizimi i Di Markos nga minuta e parë, i cili do të formojë treshen e mbrojtjes me De Vraj dhe Shkrinjar, në mungesë të Bastonit.

Në krahun tjetër Sampdoria, kundërpërgjigjet me një dyshe veterane në majën e sulmit, bëhet fjalë për Kuajarela-Kaputo.

FORMACIONET ZYRTARE:

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Seria A

Spalletti i pafat, i grabisin Pandën me të cilën kishte shkuar në punë

Publikuar

-

Nga

Aventurë e pakëndshme për trajnerin italian të Napolit, Luciano Spalletti, të cilit i kanë grabitur makinën me të cilën kishte shkuar në grumbullimin e skuadrës, një Fiat Panda.

Tekniku napolitan e kishte parkuar mjetin e tij lëvizës jashtë parkingut ku grumbullohet skuadra në prag të ndeshjeve, megjithatë kur iu desh ta përdorte sërish, pa që Panda e tij nuk ishte më aty.Spalletti ka njoftuar menjëherë policinë vendase, që po heton për rastin, megjithatë për momentin nuk ka asnjë të dhënë se cilët mund të jenë grabitësit e makinës së teknikut napolitan.

Episode të tilla janë të shpeshta në qytetin e Napolit, pasi disa ditë më parë grabitën makinën e bashkëshortes së mesfushorit Demme, ndërsa më herët ka pasur raste të ngjashme edhe me të tjerë futbollistë.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Lajme të mira për Milanin, po rikthehet Ibrahimovic

Publikuar

-

Nga

Menja ka dalë nga klinika ku kreu operacionin në kyç, teksa skuadra vijon përgatitjet për ndeshjen e nesërme kundër Veronës e programuar për në orën 20:45. Në fushë me grupin janë parë, tashmë ish të dëmtuarit, Rade Kruniç dhe Zlatan Ibrahimoviç. Dyshja ka kryer të plotë punën me ekipin ashtu si edhe Kalabria që në kombëtare ankoi një problem të natyrës muskulore.

Boshnjaku dhe suedezi vështirë të grumbullohen nesër, teksa mbrojtësi do të jetë rregullisht në fushë. Ndërkohë, në infermieri vijojnë të qëndrojnë Florenci dhe Bakajoko. Italiani është në fazën e riaftësimit, kështu që mesfushori francez ka nisur të punojë i vetëm, arsye për të cilën edhe rikthimi i tij në dispozicion të trajnerit nuk do të vonojë.

Problemi madhor i Milanit në këto momente është porta, por nuk mund të neglizhohen vështirësitë në prapavijë që shkakton mungesa e Teo Hernandezit që dy ditë më parë rezultoi pozitiv ndaj Covid-19-ës. Në këto kushte, Stefano Pioli thuhet se po përgatit revolucionin e radhës.Pier Kalulu do të promovohet titullar në të djathtë të mbrojtjes me Kalabrian që do të zhvendoset në korsinë e kundërt. Vendim i detyruar ky për trajnerin i cili nuk mund të mbështetet tek i dëmtuari Florenci, teksa duket se nuk i beson as Balo-Turesë i cili në verë u afruar me statusin e zëvendës-Hernandezit. Senegalezi ka zhgënjyer në 112 minutat që ka zbritur në fushë duke shkaktuar një efekt zinxhir të cilin do ta shohim nesër kur Milani të presë Veronën në “San Siro”.

Nuk kemi të bëjmë me një revolucion të mirëfilltë, megjithatë, në dy vitet e fundit eksperimentet pioliane nuk kanë munduar. 10 muaj më parë, me ekipin e gjymtuar nga dëmtimet dhe COVID-i, 55-vjeçari propozoi në mesfushë Kalabrian, i cili ia shpërbleu me gol. Më pas, erdhi radha e Kastijehos që u rreshtua si pykë ndaj Junajtid. Edhe sivjet eksperimentet e Piolit nuk kanë munguar. I pari ishte ai i Tomorit i cili për 35 minuta luajti si mbrojtës i djathtë kundër Juventusit, teksa Rebiçi si pykë nuk ishte risi, pavarësisht se këtë herë shënoi më shumë sesa në provat e mëparshme në majën e sulmit.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Qeveria italiane hap stadiumet, ja sa tifozë do lejohen

Publikuar

-

Nga

Nga kjo fundjavë stadiumet italiane do të mund të presin edhe më shumë tifozë mes tyre.

Me vendimin e marrë dje nga qeveria italiane, kapaciteti do të rritet nga 50 në 75 për qind dhe ndoshta duke ndjekur planin e paralajmëruar nga fillimi i muajit dhjetor mund të arrihet në hapjen e plotë të impianteve, sigurisht vetëm për tifozët e vaksinuar.E thënë ndryshe, “Allianz Stadium” të dielën do të presë nga 21 mijë që lejohej 31.500 tifozë.

Ndërkohë, “Olimpiko” i Romës do të kalojë nga 30 mijë në 45.000 (60.000 kapaciteti i plotë), ndërsa “San Siro” për Milanin dhe Interin nga 35.000 (unaza e tretë që dërgon në 80 mijë kapacitetin do të mbetet e mbyllur) në 52.500 tifozë.

LEXO TE PLOTE