Connect with Us

Lë SHBA për Shqipërinë/ Misioni human i vajzës nga Korça

Life Style

Lë SHBA për Shqipërinë/ Misioni human i vajzës nga Korça

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

“E diela shqiptare” është rikthyer sërish në ekran me sezonin e ri.

Një nga rubrikat më të ndjekura të këtij emisioni është “Ka një mesazh për ty”.

Ditën e sotme pjesë e kësaj rubrike u bë Ariana, një vajzë nga Korça me origjinë, por e lindur dhe rritur në Amerikë.

Pak nga historia e Arianës, tregoi vetë moderator Ardit Gjebrea.

Ariana dhe Ardit Gjebrea u takuan rastësisht në Korçë gjatë pushimeve dhe kur Ariana i shpjegoi se kishte ardhur nga SHBA për të jetuar përgjithmonë në Shqipëri, historia e saj duhej të rrëfehej.

Ariana ka rrëfyer se babai i saj është shqiptar ndërsa nëna amerikane. I ati ishte shpërngulur në SHBA në vitin 1991 për të vijuar shkollën ku dhe ishte takuar me nënën e saj.

Ariana lindi në vitin 1995, ka edhe dy vëllezër të tjerë.

Në 2019, ajo erdhi për herë të parë në Shqipëri me një mision kishtar për t’i mësuar gjuhën angleze fëmijëve në fshatin Sheqeras të Korçës dhe aty kuptoi se e dashuronte këtë vend.

LEXO EDHE:  Korça magjike/ Një pasqyrë e “Zonjës” së madhe  

Por pas qëndrimit të saj në Shqipëri fshihet dhe një mision shumë human.

Ajo ra në kontakt me një shtëpi ku qëndronin vajza të abuzuara dhe të trafikuara dhe ndjeu se ky ishte misioni i saj në jetë: të ndihmonte më të dobëtit.

Partneri i saj i jetës, Tom, iu bashkua Arianës në misionin e saj. Arsyeja e ardhjes së Arianës në studio është pikërisht ai, një falenderim për njeriun që i ka besuar asaj verbërisht.

Ariana: “Tomi, të dua kaq shumë dhe doja të të jepja mesazhin që shpresoj se ta jap çdo ditë që të dua e të respektoj kaq shumë që ke ndërmarrë këtë hap të madh besimi, që erdhe këtu në Shqipëri duke besuar se Zoti do të na drejtonte te njerëzit e duhur, mundësitë e duhura dhe e dua mënyrën se si ti do njerëzit e Shqipërisë. Unë e di që vajza jonë do ta respektojë po ashtu një ditë këtë”./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Showbizz

“Semi po e përdor taktikë për tu bërë lajm”/ Arbër Hajdari flet për marrëdhënien e Donaldit dhe këngëtares në Big Brother

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Opionisti i Big Brother, Arbër Hajdari, ka komentuar raportin Semi-Donald. Sipas tij, Semi po e përdor si taktikë për tu bërë lajm, në mënyrë që njerëzit t’i shikojnë për tu përfolur.

Hajdari mendon se kjo gjë po penalizon si Semin dhe Donaldin.Mendoj se mund të jetë një taktikë e Semit për të prodhuar lajm, për ti bërë njerëzit që ti shikojnë, për tu përfolur, sepse edhe kjo marrëdhënmia e miqësisë kaq e ngushtë gjatë gjithë kohës ndërkohë që kanë hyrë në një realityshow dhe marrëdhëniet duhet të kenë me të gjithë banorët.

Duket se nuk duan të flasin me të tjerët dhe merren me njëri-tjetrin. Mendoj se po e penalizojnë njëri-tjetrin”, është shprehur Hajdari./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Pse nuk bëhet pjesë e filmave të Ermalit/ Amarda Toska shuan kuriozitetin: Nuk do të doja…

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Amarda Toska është bërë e njohur për publikun shqiptar si moderatore. Në fakt prej kohësh ajo ka qëndruar larg ekranit duke u fokusuar tek bizneset.

Por së fundi, Amarda është pyetur pse nuk bëhet pjesë e filmave të bashkëshortit të saj Ermal Mamaqi.

E ftuar tek emisioni Rudina, Amarda ka thënë se, secili ka profesionin dhe pozicionin e tij. Por është shprehur se nuk e përjashton si mundësi.Ma kanë bërë shumë shpesh këtë pyetje, pse nuk je në ndonjë nga filmat e Ermalit dhe përgjigja më vjen shumë spontanisht sepse nuk kam pse të jem. Ne e kemi shumë të qartë punë e secilit dhe për më tepër që bashkëshorti ka atë pozicion. Është dhe producent i filmave të tij dhe nuk do doja kurrë që të merrej si e mirëqenë që Ermali e ka në dorë t’i bëjë filmat vetë, ja tani futi dhe Amin, herën tjetër do jetë dhe djali, kështu që… Unë do e mendoja dy herë një propozim nga Ermali sesa nga dikush tjetër. Por nuk e përjashtoj si mundësi, ai ka atë rrugë, rruga është shumë e gjatë e kinematografisë kështu që nuk i dihet“, tha Ami./ CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Raporti Semi-Donald/ Iliri i Big Brother Vip: Ka më shumë se miqësi mes tyre

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Balerini Ilir Shaqiri ka dhënë mendimin e tij për mënyrën se si e shikon marrëdhënien Semi-Donald.

Dyshja kanë qenë mjaft të përfolur në mediat rozë, pasi Semi është shoqja e ngushtë e moderatores Bora Zemani dhe kjo e fundit është ish partnerja e Donald Veshaj.Gjatë showt të mbremjes së sotme, Iliri,Paloma dhe Sheila janë pyetur se çfarë mendojnë për këtë raport dhe balerini është shprehur se intuita e tij thotë se mes tyre ka më shumë se miqësi.

LEXO EDHE:  BE-ja dhe SHBA-ja do të bashkëpunojnë edhe më shumë në Ballkanin Perëndimor

LEXO EDHE:  Korça magjike/ Një pasqyrë e “Zonjës” së madhe  

Ka një ndjenjë më tepër se miqësore për Donaldin. Për këtë nuk mund ta them me siguri, jam në mes të logjikës. Janë ata që kërkohen në të njëtën mënyrë, janë në të njëjtën mënyrë, janë në të njëjtin vend”, është shprehur Ilir gjatë showt./ CNA.al

LEXO TE PLOTE