Connect with Us

VIDEO/ Ronaldo “bishë” që në debutim, Junajtid triumfon mes spektaklit ndaj Njukastëllit

Premier Liga

VIDEO/ Ronaldo “bishë” që në debutim, Junajtid triumfon mes spektaklit ndaj Njukastëllit

Publikuar

-

Rikthim ëndrrash për Kristiano Ronaldon në “Old Traford”. Ylli portugez u bë protagonist që në ndeshjen debutuese me Mançester Junajtid duke shënuar një dopietë në fitore 4-1 ndaj Njukastëllit.

Trajner Ole Gun Solskjaer nuk priti aspak duke e hedhur Ronaldon titullar që nga minuta e parë. 36-vjeçari u bë protagonist në fundin e pjesës së parë, duke shënuar pas një pasigurie të portierit mik.

Njukastëll e nisi vrullshëm pjesën e dytë duke barazuar shifrat në minutën e 56-të të takimit me Mankuijon. Por, ishte sërish Ronaldo që u bë protagonist në minutën e 62-të të takimit duke gjetur golin e avantazhit pas një vrapimi të shpejtë në krahun e majtë.

10 minuta para fundit, ishte një portugez, kësaj radhe Bruno Fernandesh që gjeti rrugën e rrjetës, ndërsa në fundin e takimit Lingard vulosi shifrat në 4-1. Një fitore mes spektaklit për Mançester Junjatid që rigjen në sulm “një bishë” që i mungonte prej kohësh.

Mançester Junajtid-Njukastëll 4-1

Ronaldo 45+2′, 62′, Fernandesh 80′, Lingard 90+2′  / Mankuijo 56′ 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Premier Liga

Ronaldon s’e mbajnë nervat, figurë e keqe në derbin e Anglisë

Publikuar

-

Nga

Figurë e keqe për Cristiano Ronaldon në Manchester-Liverpool, me yllin portugez që nuk mundi ta fshehë nervozizmin dhe irritimin në një sfidë poshtëruese për skuadrën e tij. Ishte ndeshja më e pritur në Angli dhe mbi të gjitha një klasike e madhe në një të dielë që propozoi supersfida në cdo cep të Europës, por sfida zhgënjeu pritshmëritë e United pasi manifestoi superioritetin e të kuqve që fituan 5-0, në një takim ku nuk pati garë dhe këtë e vërteton edhe fakti se pjesa e parë përfundoi 4-0 për skuadrën e Jurgen Klopp.

Liverpooli pasi kaloi në avantazh me Keitan që në minutën e pestë, thelloi diferencën me Diogo Jota dhe Salah, gjatë kësaj kohe një ndër yjet që pritej të shkëlqenin, Cristiano Ronaldo u pa shumë pak, dhe në shtesën e pjesës së parë u vu në dukje, por me një veprim aspak të denjë për të. Kur ishte duke luftuar për një top me Jones, Ronaldo fillimisht bëri një faull të pastër dhe më pas, kur kundërshtari ishte në tokë, e goditi dy herë me shkelm, një faull reagimi ky që pasqyron gjithë irritimin dhe furstracionin e Ronaldos, edhe pse i kushtoi vetëm një karton të verdhë për sa i përket aspektit teknik.Edhe pse momenti është i vështirë, gjithsesi Ronaldo nuk dorëzohet, përkundrazi. Pas sfidës portugezi reagoi nëpërmjet rrjeteve sociale në një postim në të cilin shkruan.

“Ndonjëherë rezultati nuk është ai për të cilin luftojmë. Ndonjëherë hesapi nuk është ai që duam. Dhe kjo është tek ne, vetëm tek ne, sepse askush tjetër nuk ka faj. Tifozët tanë ishin, edhe një herë, të mrekullueshëm në mbështetjen e tyre të vazhdueshme. Ata meritojnë më mirë se kaq, shumë më mirë, dhe na takon neve ta dorëzojmë. Koha është tani!”.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

VIDEO/ Salah realizon tripletë, Manchester United “sheh makthe” ndaj Liverpool

Publikuar

-

Nga

Liverpool ka shkatërruar me shifrat 0-5 Manchester United, në shtëpinë e këtyre të fundit. Skuadra e Solskjaer është turpëruar në shtëpi, ndaj rivalit të përjetshëm dhe tashmë trajneri rrezikon seriozisht shkarkimin.

E gjithë skuadra e Liverpool ishte në formë të shkëlqyer, por ai që tërhoqi vëmendjen e të gjithëve ishte Mohamed Salah. Ky i fundit realizoi 3 nga golat e takimit, teksa dy të tjerët u shënuan nga Keita dhe Jota.Me këtë fitore, Liverpool ngjitet në vendin e dytë me 21 pikë, ndërsa United mbetet në vendin e 7-të, me vetëm 14 pikë.

  LEXO TE PLOTE

  Premier Liga

  Shokon ish-lojtari i Mançester Junajtid: Më kërcënuan me vdekje pas ndeshjes me Liverpulin!

  Publikuar

  -

  Nga

  Ish mbrojtësi legjendar i Mançester Junitid, Patris Evra së fundmi ka zbuluar një situatë aspak të këndshme që ka ndodhur në karrierën e tij. Në vitin 2011, në një ndeshje kundër Liverpulit, Evra u ofendua nga Luis Suarez, ku ky i fundit përdori thirrje raciste.

  Ndërkohë që çështja po investigohej për fyerjet raciste, Evra dhe familja e tij morën kërcënime me vdekje nga shumë tifozë, por dhe të dënuar.

  “Fillova të merrja sharje nga tifozët e Liverpulit, madje dërgonin letra në zyrat e klubit. Një prej letrave ishte nga një i burgosur, i cili thoshte se do të më vriste sapo të dilte nga burgu. Policia më tha që do ta merrte seriozisht këtë punë. Për dy muaj isha i mbrojtur nga roje gjatë gjithë kohës”.  Evra shtoi se një ditë teksa po ecte me makinë, pa që një veturë po e ndiqte nga pas.

  “Teksa po ngisja makinën pashë dikë që po më ndiqte. Kur ndalova, edhe makina tjetër ndaloi dhe u largua. Policia e gjurmoi makinën, por nuk gjetën asgjë në lidhje me situatën”.

  Pas ndeshjes me Liverpul, Luis Suarez u dënua për sjellje raciste me një gjobë prej 40 mijë paund dhe 8 ndeshje pezullim. Kjo ngjarje është publikuar në autobiografinë e Evrasë, ku çdo ditë po dalin ngjarje të padëgjuara më parë.

  LEXO TE PLOTE