Connect with Us

VIDEO/ Nagelsman i pamëshirshëm me ish-skuadrën, Bajerni triumfon me poker

BundesLiga

VIDEO/ Nagelsman i pamëshirshëm me ish-skuadrën, Bajerni triumfon me poker

Publikuar

-

Bajern Mynih ka rilindur nën urdhrat e trajnerit Julian Nagelsman. Pas një starti jo të mirë, bavarezët janë të pandalshëm duke fituar 3 ndeshje radhazi.

Pasditen e sotme, Nagelsman u vu përballë ish-ekipit të tij Lajcpig, duke i mposhtur thellë 1-4. Pjesa e parë u mbyll në avantazh të Bajernit pas një goli të shënuar nga Levandovski në minutën e 12-të të takimit.

Në pjesën e dytë bavarezët shpërthyen me dy gola të shpejtë, përkatësisht Musiala në të 47-ën dhe Sane në të 54-ën. Laimer ngushtoi përkohësisht rezultatin në 1-3 në minutën e 58-të të takimit, ndërsa Çupo-Moting vulsoi shifrat në 1-4 në minutën e fundit të ndeshjes.

Një fitore spektakolare për bavarezët që vazhdojnë marshin e fitoreve duke marrë dhe vendin e dytë në klasifikim në kuotën e 10 pikëve.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

BundesLiga

VIDEO/ Atalanta rikthehet te fitorja, Bayern Munich “manita” ndaj Leverkusen

Publikuar

-

Nga

Atalanta është rikthyer te fitorja në kampionat, teksa ka mposhtur me shifrat e thella 1-4 Empolin. Dopieta e Ilicic, goli i Zapatës dhe autogoli i Viti, i dhanë fitoren ziklatërve të Gasperinit.

Sfidat Udinese-Bologna dhe Genoa-Sassuolo, u mbyllën në barazim. Më herët Cagliari mposhti 3-1 Sampdorian.

Në Gjermani, Bayern Munich shkatërroi me shifrat 1-5 Bayer Leverkusenin, në një sfidë ku skuadrës së Nagelsmann i mjaftoi vetëm një pjesë për të marrë 3 pikët, që e rikthejnë në krye të Bundesligës. Dopietat e Lewandowskit dhe Gnabry, si dhe goli i Muller, i dhanë fitoren Bayernit.Në Premier League, West Ham mposhti minimalisht Evertonit, duke iu falur një goli të shënuar nga Ogbonna në minutën e 74-t.

 

 

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Reus e Haaland i japin kreun Borussias së Dortmundit

Publikuar

-

Nga

Marco Reus dhe Erling Haaland i dhuruan suksesin e gjashtë sezonal Dortmundit si dhe, përkohësisht, kreun e klasifikimit. verdhezinjtë triumfuan me rezultatin 3-1 në takimin e javës së 8-të të Bundesligës ndaj Mainzit, në një sfidë të dominuar nga të besuarit e Marco Rose. Gjithçka u bë më e lehtë për Dortmund kur Reus zhbllokoi rezultatin që në minutën e tretë.

Pavarësisht insistimit, vendasit duhet të prisnin pjesën e dytë për të shënuar golin e qetësisë. Pas gati një muaj në infermieri, Erling Haaland u rikthye në fushë duke performuar në mënyrën më të mirë të mundshme. 21-vjeçari ndëshkoi për të dytën herë Mainzit falë me 11-metërsh. Festa ishte e gjitha për verdhezinjtë.

Tri minuta para fundit të kohës së rregullt, Mainz gjeti rrugën e rrjetës falë Burkardt, por entuziazmi i miqve u ndal nga Haaland, që shënoi golin e dytë personal dhe të tretin për Dortmund në minutën e katërt shtesë, me norvegjezin, i cili feston rikthimin e tij në mënyrën më të mirë të mundshme.Dortmundi shkon në kuotën e 18 pikëve, duke kryesuar kampionatin gjerman, por duhet të presë dhe përballjet e Bayernit dhe Leverkuseni, për të mësuar nëse do ta ruajë këtë pozitë pas ndeshjeve  të javës së tetë.

Sa u takon përballjeve të tjera, Union Berlin mundi 2-0 Wolfsburgun, Freiburgu barazoi 1-1 me Leipzigun, Enitraht Frankfurti u mund në shtëpi nga Herta e Berlinit 1-2, ndërsa Greuther Furth u mund minimalisht nga Bochumi.

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Profesori i kriminalistikës bën deklaratën shokuese: Lukas Hernandez do të përfundojë në burg

Publikuar

-

Nga

Çështja e Lukas Hernandezit vazhdon të jetë një temë e nxehtë jo vetëm te skuadra e Bajernit, por edhe në Spanjë. Fakti që lojtari mund të shkojë në burg për gjashtë muaj ka bërë që interesi i mediave të jetë i madh.

Kujtojmë se pas sherrit me gruan e tij në kohën kur lojtari aktual i Bajernit ishte pjesë e Atletikos, Gjykata e Madridit e detyroi të bënte punë sociale të cilat lojtari nuk i kreu.

Ndërkohë, disa vite më pas, Gjykata e Madridit lëshoi një urdhër ku thuhet se lojtari ka vetëm pak ditë kohë për t’u paraqitur me vullnetin e tij në dyert e burgut.Sipas Emilio Kortes, një profesor i ligjit të kriminalistikës, lojtari nuk mund t’i shpëtojë burgut. “Dënimi i Lukasit është pa kthim. Ky vendim është marrë tani dhe është i formës së prerë. Ai me shumë mundësi do të shkojë pas hekurave dhe të gjithë duhet të mësohemi me këtë fakt.

Ai (Hernandez) nuk mund t’i shpëtojë ligjit që është njëlloj për të gjithë, edhe pse ndryshe nga pjesa më e madhe e njerëzve është një njeri publik”, tha profesor Kortes.

LEXO TE PLOTE