Connect with Us

Punëtori bie nga lartësia e pallatit në Tiranë

Kronika

Punëtori bie nga lartësia e pallatit në Tiranë

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një punëtor ka rënë nga lartësia e një pallati në ndërtim, në rrugën “Faik Konica”, në Tiranë.

Mësohet se punëtori që ka rënë nga lartësia është R.D., 50 vjeç, i cili është nisur me urgjencë drejt spitalit.

Burimet bëjnë të ditur se 50-vjeçari ka dëmtuar shtyllen kurrizore.

Policia ka pezulluar punimet në kantier, ndërsa ka shoqëruar për sqarim të situatës tre persona, dy punëtorë dhe një përfaqësues i kompanisë.

Më datë 11.09.2021, rreth orës 09:10, në rrugën “Faik Konica”, në një pallat në ndërtim ka rënë nga lartësia punëtori shtetasi R. D., 50 vjeç, i cili po dërgohet në spital, për ndihmë mjekësore.

Vijon puna nga grupi hetimor për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.”-thuhet ne njoftimin e policise. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

Ishte shpallur e zhdukur/ Gjendet e pajetë 71 vjeçarja në Vlorë

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Trupi i pajetë i gjetur nga peshkatarët mëngjesin e sotëm në Vlorë, raportohet se i përket një gruaje.

Sipas Policisë, viktima është gjetur orën 09:00 të mëngjesit së të mërkurës në afërsi të molit të Petroliferës.

Raportohet se bëhet fjalë për 71-vjeçaren Nadire Nelaj, e cila ishte shpallur e zhdukur dhe ishte denoncuar humbja nga familajrët e saj.Nelaj kishte humbur kontaktet me familjen e saj që prej 8 tetorit.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Atentati tek “Komuna e Parisit”/ Zbardhet dëshmia e 22 vjeçarit të plagosur

Publikuar

-

Nga

Nga atentati me armë zjarri i ndodhur të martën në mbrëmje mbeti i plagosur 22 vjeçari Redi Balla.

Ky i fundit dyshohet se është qëlluar nga shumë afër, por në polici ai ka deklaruar se nuk e ka njohur autorin.

Ai ka thënë, se  po shkonte në shtëpi dhe ka qenë duke parkuar makinën kur është qëlluar.“Nuk e di kush më ka qëlluar. Se pashë autorin, mbulova kokën me duar”, është shprehur Balla në Polici.

Ndërkohë janë sekuestruar kamerat dhe po punohet për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Vlorë, gjendet një kufomë në det/ Nuk dihet identiteti

Publikuar

-

Nga

Një person është gjetur i mbytur në zonën e Petroliferës. në Vlorë.

Ka qenë peshkatarët që kanë gjetur trupin e pajetë dhe kanë larjmëruar Policinë.

Nuk dihen ende shkaqet dhe identiteti i viktimës./CNA.al 

 

 

LEXO TE PLOTE