Connect with Us

Kontratë 6-vjeçare dhe klauzolë një miliardë euro, Mbappe drejt firmës me Realin

Sport

Kontratë 6-vjeçare dhe klauzolë një miliardë euro, Mbappe drejt firmës me Realin

Publikuar

-

Kylian Mbappe dhe Reali i i Madridit nuk u bënë bashkë këtë verë, pavarësisht këmbënguljes deri në fund të palëve, pasi Paris Saint Germain u rezistoi ofertave të spanjollëve dhe kërkoi të mbajë francezin të paktën edhe një vit në “Parc des Princes”, ashtu siç parashikon kontrata.mba

Megjithatë “martesa” Mbappe-Real Madrid vetëm sa është shtyrë me disa muaj, pasi sulmuesi i talentuar ka kontratë deri verën e ardhshme me PSG-në dhe ka refuzuar të gjithë ofertat për rinovim, pasi e ka bërë të qartë dëshirën e tij për të luajtur në “Santiago Bernabeu”.

Prej muajit janar sulmuesi francez është i lirë të nënshkruajë me cilin klub të dojë dhe mediat në Paris raportojnë se Mbappe është gati të firmosë një kontratë 6-vjeçare me “Los blancos”, nga e cila do të përfitojë 30 milionë euro pagë vitin e parë dhe nga 20 milionë euro neto në 5 vitet në vijim.

Nga ana tjetër, Florentino Perez synon ta blindojë sulmuesin francez jo vetëm me një kontratë afatgjatë, por edhe me një klauzolë stratosferike prej plot një miliardë eurosh, aq sa e ka pasur dikur Cristiano Ronaldo dhe e kanë aktualisht Bale e benzema.

Natyrisht që asnjë klub nuk mund të marrë përsipër të paguajë një shifër të tillë, ndaj edhe kjo klauzolë ka më shumë vlerë simbolike, pasi i jep klubit pozita vendimmarrëse në lidhje me të ardhmen e futbollistëve.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kombëtare

Tersi vazhdon të ndjekë kombëtaren para ndeshjes me Poloninë, infektohet me COVID dhe Gjasula?

Publikuar

-

Nga

Dëmtimet dhe koronavirusi i kanë dhënë një goditje të rëndë Kombëtares shqiptare në prag të ndeshjes me Poloninë.

Pas Hoxhallarit dhe Cikalleshit, dyshohet se edhe mesfushori Klaus Gjasula është infektuar me Covid-19 dhe do të mungojë në ndeshjen ndaj Polonisë.Lajmi nuk është konfirmuar edhe nga FSHF, por mesa duket, Reja do bëjë llogaritë në mesfushë pa “luftarakun” kuqezi.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Pak orë nga starti i Shqipëri-Poloni, FSHF me njoftim të rëndësishëm për tifozët kuqezi

Publikuar

-

Nga

Shqipëria do të luajë ndeshjen e rëndësishme ndaj Polonisë, mbrëmjen e sotme në stadiumin “Air Albania” në orën 20:45, të vlefshme për grupin “I” të fushatës kualifikuese të Botërorit “KATAR 2022”. Federata Shqiptare e Futbollit me anë të një komunikate zyrtare ka publikuar për tifozët që do të mbështesin maksimalisht Kombëtaren në stadium, mbi orarin e hyrjes së fansave dhe sendet që nuk do të lejohen në brendësi të impiantit të “Air Albania”-s.

NJOFTIMI ZYRTAR I FSHF-së –

Federata Shqiptare e Futbollit dëshiron të njoftojë të gjithë tifozët shqiptarë që do të jenë të pranishëm mbrëmjen e sotme në stadiumin kombëtar “Air Albania” për të ndjekur ndeshjen “Shqipëri–Poloni”, e vlefshme për kualifikueset e Kampionatit Botëror “Katar 2022” mbi orarin e hyrjes së tyre në stadium dhe mbi një pjesë të materialeve që nuk do të lejohen të mbahen me vete në stadium.– Hyrja e tifozëve do të fillojë në ora 18:00.
– Të gjithë personat që janë të pajisur me biletë, duhet të kenë me vete dokumentin e identifikimit si dhe nuk do të lejohen fëmijët nën moshën 16 vjeç, të cilët janë të pashoqëruar nga prindërit.
– Nuk do të lejohen disa sende si, sende të forta, bidonë uji, çadra, çelësa metalik apo lëndë piroteknike etj
– Lejohet vetëm flamuri zyrtar shqiptar.

Duke ju falenderuar për mbështetjen e pakufishme që i jepni gjithmonë ekipit Kombëtar shqiptar, shpresojmë në mirëkuptimin tuaj dhe në mbështetjen tuaj të përhershme.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

“Jemi të gjithë kuqezi”/ 10 arsyet pse Shqipëria fiton sonte kundër Polonisë

Publikuar

-

Nga

Shqipëria do të luajë sonte kundër Polonisë, ndeshje e vlefshme për kualifikueset e Botërorit “Qatar 2022”. Një sfidë që vlen shumë, një 90 minutësh që duhet doemos fituar për të fluturuar pikërisht drejt historisë. Në baste ekipi ynë përfaqësues shihet si jo favorit, megjithatë dëshira e futbollistëve për të qendisur me të arta emrin e tyre nuk mungon.

Ka shumë arsye se pse kuqezinjtë tanë mund të dalin sonte me 3 pikë nga “Air Albania”. Kombëtarja sonte është gati të bëjë krenar gjithë shqiptarë anë e mbanë botës.10 ARSYET SE PSE FITON SHQIPËRIA KUNDËR POLONISË:

– Faktori fushë. Kuqezinjtë tanë luajnë përballë 22 mijë spektatorëve, lojtari i 12-të për ekipin përfaqësues.
– Shqipëria po kalon një moment fantastik dhe me këtë formë është gati të marrë para çdo kundërshtar.
– Kemi një trajner me eksperiencë të jashtëzakonshme. Edy Reja ka ndryshuar fytyrën e kësaj Kombëtareje duke injektuar mentalitetin e fituesit te çdo futbollist.
– Luhet ndeshja e jetës. Një fitore e mundshme do të shkruante historinë, pasi shansi është i madh për të shkuar në Botëror.
– Në skuadër është një sulmues si Armando Broja, i cili ka shënuar në 3 ndeshjet e fundit. Individualisht i ka dhënë 6 pikë ekipit tonë përfaqësues.
– Statistikat nxjerrin fituese prapavijën e ekipit tonë Kombëtar. Shqipëria ka pësuar 6 gola, ndërsa Polonia 8, pra kemi një mbrojtje solide pavarësisht mungesave në këtë sfidë.
– Pavarësisht të disa mungesave të rëndësishme, alternativat në stol për trajnerin Edy Reja janë cilësore. Mjafton të përmendësh Odise Roshin që ka zgjidhur shumë herë disa ndeshje të kuqezinjve.
– Stërviten nga një italian, por kjo Kombëtare është bërë më sulmuesja në historinë e ekipit tonë përfaqësues. 15 pikë deri në tani në grupe, asnjëherë s’ishte arritur më parë.
– Fitorja 4-1 e ndeshjes së parë e Polonisë ishte e gënjeshtërt për atë që u tregua në fushën e lojës. Sot është momenti i hakmarrjes.
– Ekipi ka mësuar të sillet si pragmatist dhe në ndeshje të tilla i rëndësishëm është vetëm rezultati.

LEXO TE PLOTE