Connect with Us

“I është rritur besimi nga Shqipëria”, trajneri i Southampton duartroket Brojën dhe do e përdorë ndaj Guardiolës: Këtë prisja prej tij!

Premier Liga

“I është rritur besimi nga Shqipëria”, trajneri i Southampton duartroket Brojën dhe do e përdorë ndaj Guardiolës: Këtë prisja prej tij!

Publikuar

-

Armando Broja ka shkëlqyer në vetëm 18 minuta në fushën e lojës ndaj Ëest Ham duke bërë diferencën në fushën e lojës. Në tre prekje me topin, sulmuesi shqiptar kaloi në driblim e shpejtë Ogbonën, goditi shtyllën nga 25 metra dhe topi iu hoq nga rrjeta në vetëm pak milimetra pasi Rice nuk lejoi golin e fitores.

Ky ishte debutimi i Brojës në shtëpi me Southampton duke ngritur entuziazmin e tifozëve. Tashmë pritet që sulmuesi shqiptar ta nisë për herë të parë si titullar dhe ndeshja e radhës do të jetë kundër Manchester City. I pyetur mbi performancën e Brojës, trajneri Hasenhutl u shpreh:

“Kjo është ajo që prisja nga Broja. Kishte shumë vetbesim pas ndeshjeve që zhvilloi me Kombëtaren e tij. Shënoi atje dhe dha asist. Shpejtësia dhe dinamike e tij, mund të jetë kërcënues për çdo kundërshtar. Jam shumë i lumtur me të. Ishin cilësi të reja për ekipin tonë dhe kjo më krijon më shumë besim mua për të ardhmen”, tha Hasenhutl.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Premier Liga

Ka arbitruar më shumë se 500 ndeshje në Angli, arbitri del hapur: Jam homoseksual, kolegët janë krenarë për mua

Publikuar

-

Nga

James Adcock është një figurë e njohur në futbollin anglez, pasi ka drejtuar më shumë se 500 ndeshje në një karrierë që e ka çuar atë nga nivelet amatore deri në Premier League.

Në një intervistë të dhënë për “BBC”, gjyqtari foli për orientimin e tij seksual, si dhe për reagimin që kolegët e tij patën pasi morrën vesh lajmin.“Tani të gjithë kolegët e mi e dinë, dhe kjo është normale. Dhe, për të qenë i sinqertë, ka pasur interes nga kolegët që thonë,” Unë jam krenar për ty James, që ti je në gjendje të shprehësh hapur orientimin tënd në sport”, sepse ata njohin barrierat në Angli.

Unë nuk kam pasur asnjë abuzim homofobik ndaj meje dhe nuk mund t’ju tregoj një histori ku më është dashur ta luftoj ose ta kapërcej atë.” Përfundon Adcock.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Liverpooli dhe City dhurojnë spektakël, por s’ka fitues në “Anfield” (VIDEO)

Publikuar

-

Nga

Liverpooli dhe Manchester City dhurojnë spektakël në duelin më të shumëpritur të kësaj fundjavë, por në fund asnjë prej tyre nuk del me tri pikë. Në “Anfield” sfida u mbyll në barazim 2-2.

Në pjesën e prë pavarësisht rasteve rezultati nuk do të ndryshonte. Në minutën e 59-të, ndërkohë Sadio Mane do të ngrite peshë tifozët vendas, por gëzimi i tyre d të zgjaste vetëm 10 minuta. Phil Foden do të vendoste baraspeshën në minutën e 69-të.

Liverpooli gjeti forcat për të shënuar një tjetër gol në minutën e 76-të, këtë herë me driblime spektakolare brenda zonës. City në krahun tjetër do të gjente sërish barazimin 10 minuta nga fundi me një goditje të saktë me të majtën në hyrje të zonës.Liverpooli mbetet në vendin e dytë me 15 pikë, ndërkohë që City mban vendin e tretë me një pikë më pak.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

15 trajnerë të shkarkuar në 10 vjet! Klubi i Premier League paguan më shumë për stolin se lojtarët…

Publikuar

-

Nga

Pasi shkarkoi Francisco Muñoz, Watford vendos kështu një rekord të pabesueshëm për “ngrënie trajnerësh”: ka shkarkuar trajnerët në 2011, 2012, 2013, 2014 (3 herë), 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 (2 herë), 2020 (2 herë), 2021.Praktikisht, klubi londinez ka paguar më shumë rroga trajnerësh të shkarkuar se futbollistësh në ekip… I radhës? Nuk dihet, por në Itali flasin për Claudio Ranieri, që do të kthehej në Premier League pas mrekullisë Leicester.

LEXO TE PLOTE